783 online! | Sidvisningar idag: 131491 | Igår: 258015

www.apg29.nu


Nyhetsbrev | Biblar | Läsarmejl | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Kontakt | Sök


Kellys

- Пинк некој денес!Небото TV7 Програмска ШемаКристер Åberg: Тие загинаа во рацете мојот 22 декември 2008 година


Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? - Молете се на оваа молитва:

Исус, јас ќе добиете сега и да си ги признаеш како мој Господ и Спасител. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Јас ќе побараат прошка за сите мои гревови. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Добивте ли Исус во молитва погоре?
" Да!


Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син, та секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот. - Јован 3:16


Кој е христијанин?
- Еден христијанин е човек кој има добиено Исус Христос, Го исповедаат како свој Господ и верувам дека Бог Го воскресна од мртвите.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 стих за да Го примиш Исус


Совет


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Султан Kosen - највисокиот човек на светот е крс


Siewert Öholm се врати дома со Исус


Беше ли тоа листови или вода за да ги спаси?


Будистички монах камшикување деца


Порно добива на жените да работат во рамки


Русија го напаѓа Израел - Гога / Магог војна


Колку крштевки постојат?


Пред очите на храмот во Ерусалим


Адам и Ева - на првите луѓе


Како, каде и зошто се крстени?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Platt jord troende förminskar Gud - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-28 01:00
Evangelium - vad är det? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-27 01:00
Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00
Медиумите и лажни вести

Како што беше истакнато Wigglesworth на весникот Sumrall имаше под рака и рече: - Гревот не е во со ова!

Läs allt!


Ден против евангелизам?

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1487247502-dagen-evangelisation.jpg

Слика: Ден. 

Вознемирен читатели се во контакт со мене по денешната плашлив статија за група евангелист Исус е на второ место

Läs allt!


Католичката ерес Vallentin


Денот на вљубените се прославува на 14-ти февруари. А потоа се обрне внимание на малку статисти како ви се допаѓа со картички, цвеќиња, подароци и подароци. 

Но, она што е потекло, на темелите на оваа традиција? Дали е христијанин или тоа е од нешто друго? 

Läs allt!


Шведската влада поклони на исламот

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486935769-bojer-sig-for-islam.jpg

Стефан Löfven во државна посета во Техеран, Иран. Шведскиот министер за трговија, Ен Линде и жените на делегацијата на Шведска се на муслиманскиот фустан и се наведна директно во ислам, додека жените од САД и Англија не го направи тоа, кога тие беа во државна посета.

Läs allt!


ЛГБТ-уверение за погреб

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486855492-hbtq-begravningar.jpg

Слика: sverigesradio.se. 

Сега Гетеборг има првиот "ЛГБТ-уверение" погребот на Шведска. 

Läs allt!


Станот Земјата е тркалезна


Пред некое време дознав за да мое изненадување дека има и такви кои веруваат дека Земјата е рамна. Постојат оние кои не се христијани кои веруваат во тоа, и понатаму да мое изненадување, постојат христијани кои веруваат дека!

Läs allt!


Мојот повик е да проповеда за Исус

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486498722-christer-aberg-och-korset.jpg

Затоа, сум го открил, не само што треба да се зборува за спасение во Христа Исуса да не се христијани, но ние исто така треба да се зборува за спасение на оние кои се христијани во нашите заедници и цркви. 

Läs allt!


Силната книга на најдолгата ноќ

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486419092-bok.jpg

А вистинска приказна од незамисливи загуби и да победи сè. 

Läs allt!


Сликар Библијата слики достигна 1.300 деца во h

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486295368-malarbibeln.jpg

Добри вести: Сликар Библиски слики достигна 1.300 деца во Азија - преку Apg29! 

Läs allt!


Доналд Трамп е Антихристот?


Е претседател на САД, Доналд Трамп библискиот Антихрист или тој е избран од Бога?

Läs allt!


      ←→      NÄSTA

Dagens bibelord

28/02-17

“Kära barn, låtom oss älska icke med ord eller med tungan, utan i gärning och i sanning.” (1 John 3:18)

tisdag 28 februari 2017 kl. 13:07 v. 09
Jesus söker: Maria


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1480721275-swisha.jpg


Мастурбација Barnkanalen

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485895108-barnkanalen-onani.jpg

Слика: Aftonbladet. 

Ова попладне во 16.30 имале деца СВТ се емитува програма, каде што тие учат децата за мастурбација и она што може да се јавите на гениталиите.

Läs allt!


План Аман е: истребување на Евреите

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485626936-ester-och-haman.jpg

Тие му кажале дека луѓето од Мардохеј и припадна на екипата, а Аман погледна за можност да ги уништи сите Евреи во целото Царство на Ахасвер, како што беа Мардохеј сограѓани.  

Läs allt!


1,5 милиони еврејски деца убиени во холокаус&

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485514709-anne-frank-4-bilder.jpg

Ана Франк, околу 1941. Фото: Франс Дупонт / Ана Франк Fonds. 

Ана Франк била една од 1,5 милиони еврејски деца убиени од нацистите и нивните приврзаници, само затоа што бил Евреин. Ана беше 15 години.

Läs allt!


Senaste kommentarer


Är du frälst?

Ja
Nej
Jag vet inte

На сеќавање на холокаустот Пет 27/1


Небото TV7 има многу програми кои влијаат на холокаустот испратени во петокот вечерта.

Läs allt!


Бог не го заборави холокаустот

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485471651-forintelsen.jpg

За време на холокаустот беа убиени шест милиони Евреи, од кои 1,9 милиони Полјаци, стотици илјади Роми и Синти, лицата со хендикеп и илјадници сведоци и хомосексуалците Јехова.

Läs allt!


Амбасадата на САД се пресели во Ерусалим

Со Мајкл Walfridsson 

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485470672-jerusalem.jpg

Интересно е да се види колку блиску сме постојано гледање исполнување на пророчката Реч. Ние биланс, и постојано е на работ на она што го знаеме ќе дојде во краток иднината.

Läs allt!


Реал Мадрид ги отстранува крстот од стран

Шпанскиот фудбалски клуб Реал Мадрид се согласи со барањето на една арапска облека производители да се отстрани христијански крст од своето лого.

Läs allt!


De tio mest klickade sidor idag


Преродба во Шведска: Голем број муслимани 

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485370457-doptes.jpg

Слика: светот денес. 

Ново крстен 21 бегалци (главно муслимани) во арапската заедница во Црквата центар во Sundbyberg. Во јануари крстен 27 муслиманите во Hamarbykyrkan кои се наоѓаат Исус и се покаја за Христа.

Läs allt!


Трамп пророштва се обистини?

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485365877-trump.jpg

Слика: Aftonbladet. 

Размена се радува дека Доналд Трамп се одржува во Белата куќа. За прв пат во историјата, индексот Dow Jones на Њујоршката берза е сега помина прагот на сонот од 20.000 поени.

Läs allt!


Arken frälste - floden dödade

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485354212-img_20170125_152216.jpg

Vattnet frälser inte - det dödar! Floden dödade allt liv på jorden, men de som var i arken räddades. På samma sätt blir de räddade som är i Jesus Kristus.

Läs allt!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1469549854-lj-konsult-o-telemarketing-ab.jpg

Kellys

- Пинк некој денес!Небото TV7 Програмска ШемаКристер Åberg: Тие загинаа во рацете мојот 22 декември 2008 година


Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? - Молете се на оваа молитва:

Исус, јас ќе добиете сега и да си ги признаеш како мој Господ и Спасител. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Јас ќе побараат прошка за сите мои гревови. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Добивте ли Исус во молитва погоре?
" Да!


Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син, та секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот. - Јован 3:16


Кој е христијанин?
- Еден христијанин е човек кој има добиено Исус Христос, Го исповедаат како свој Господ и верувам дека Бог Го воскресна од мртвите.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 стих за да Го примиш Исус


Совет


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Султан Kosen - највисокиот човек на светот е крс


Siewert Öholm се врати дома со Исус


Беше ли тоа листови или вода за да ги спаси?


Будистички монах камшикување деца


Порно добива на жените да работат во рамки


Русија го напаѓа Израел - Гога / Магог војна


Колку крштевки постојат?


Пред очите на храмот во Ерусалим


Адам и Ева - на првите луѓе


Како, каде и зошто се крстени?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Platt jord troende förminskar Gud - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-28 01:00
Evangelium - vad är det? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-27 01:00
Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00


Kellys

- Пинк некој денес!Небото TV7 Програмска ШемаКристер Åberg: Тие загинаа во рацете мојот 22 декември 2008 година


Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? - Молете се на оваа молитва:

Исус, јас ќе добиете сега и да си ги признаеш како мој Господ и Спасител. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Јас ќе побараат прошка за сите мои гревови. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Добивте ли Исус во молитва погоре?
" Да!


Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син, та секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот. - Јован 3:16


Кој е христијанин?
- Еден христијанин е човек кој има добиено Исус Христос, Го исповедаат како свој Господ и верувам дека Бог Го воскресна од мртвите.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 стих за да Го примиш Исус


Совет


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Султан Kosen - највисокиот човек на светот е крс


Siewert Öholm се врати дома со Исус


Беше ли тоа листови или вода за да ги спаси?


Будистички монах камшикување деца


Порно добива на жените да работат во рамки


Русија го напаѓа Израел - Гога / Магог војна


Колку крштевки постојат?


Пред очите на храмот во Ерусалим


Адам и Ева - на првите луѓе


Како, каде и зошто се крстени?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Platt jord troende förminskar Gud - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-28 01:00
Evangelium - vad är det? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-27 01:00
Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 53 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 33 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 16 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 11 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 9 år om han hade levt idag. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Religion Kristna bloggar.

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

783 online! | Sidvisningar idag: 131491 | Igår: 258015

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram 

TA EMOT JESUS!

↑ Upp