783 online! | Sidvisningar idag: 5396 | Igår: 232325

www.apg29.nu

DEN LÄNGSTA NATTEN Beställning: 1 bok 179 kr + frakt 26 kr * 3 böcker 179 kr/st gratis frakt * 10 böcker 10 kr rabatt/bok * bok@apg29.nu | 070-935 66 96


Nyhetsbrev | Biblar | Läsarmejl | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Kontakt | Sök


Kellys

- Pink dikush sot!Orari program Heaven TV7Christer Åberg: Ata vdiq nė krahėt e mi 22 dhjetor 2008


Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? - Lutuni kėtė lutje:

Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin dhe Shpėtimtarin tim. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Unė kėrkoj falje pėr tė gjitha mėkatet e mia. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?
" Po!


Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e tij tė vetėmlindurin, qė, kushdo qė beson nė tė, tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme. - Gjoni 3:16


Kush ėshtė i krishterė?
- Njė i krishterė ėshtė njė person i cili ka pranuar Jezus Krishtin, rrėfej Atė si Zotin e tyre dhe besoj se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 Shkrimi gati pėr tė marrė Jezusin


majė


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Sultan Kosen - njeri i lartė nė botė ėshtė pagėzuar


Siewert Öholm kanė ardhur nė shtėpi pėr Jezusin


Ishte ajo fletėt apo uji pėr tė shpėtuar ata?


Budiste murg rrahje me kamzhik fėmijėt


Porn merr gratė qė tė veprojnė nė bazė tė jetės


Rusia sulmon Israel - Gog / Magogut luftė


Sa pagėzimet janė atje?


Pamja e tempullit nė Jerusalem


Adami dhe Eva - njerėzit e parė


Si, ku dhe pse ju jeni pagėzuar?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00
Media dhe lajme tė rreme

Siē vuri Wigglesworth nė gazetėn Sumrall kishte nėn krahun e tij dhe tha: - Mėkati nuk ėshtė nė me kėtė!

Läs allt!


Dita kundėr ungjillizimin?

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1487247502-dagen-evangelisation.jpg

Foto: Dita. 

Njė lexues i mėrzitur kanė kontaktuar mė pas artikulli shpifėse e sotme nė lidhje me grupin e ungjilltarit Jezusi vjen tė dytė

Läs allt!


herezi Vallentin Katolike


Dita e Shėn Valentinit festohet mė 14 shkurt. Pastaj i kushtoj vėmendje pėr shtesa pak si ju pėlqen me kartat, lule, dhurata dhe paraqet. 

Por ajo qė ėshtė origjina, themelet e kėsaj tradite? A ėshtė i krishterė apo ėshtė nga diēka tjetėr? 

Läs allt!


Qeveria suedeze pėrkulur nė Islam

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486935769-bojer-sig-for-islam.jpg

Stefan Löfven nė njė vizitė shtetėrore nė Teheran, Iran. Ministri i Tregtisė suedez Ann Linde dhe gratė e delegacionit suedez mori nė veshje muslimane dhe prirje direkt nė Islam, ndėrsa femrat nga Shtetet e Bashkuara dhe Anglia nuk e ka bėrė atė, kur ata ishin nė njė vizitė shtetėrore.

Läs allt!


funeral LGBT-certifikuar

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486855492-hbtq-begravningar.jpg

Picture: sverigesradio.se. 

Tani Gothenburg ka parė 'funeralin e LGBT-certifikuar Suedisė ". 

Läs allt!


Toka e sheshtė ėshtė e rrumbullakėt


Njė kohė mė parė kam zbuluar pėr habinė time se ka nga ata qė besojnė se toka ėshtė e sheshtė. Ka nga ata qė nuk janė tė krishterė qė besojnė atė, dhe pėr habinė time tė mėtejshme, ka tė krishterė qė besojnė se!

Läs allt!


Thirrja ime ėshtė pėr tė predikuar nė lidhje me Jezusin

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486498722-christer-aberg-och-korset.jpg

Prandaj, unė kam zbuluar, jo vetėm se ne kemi nevojė tė flasim pėr shpėtimin nė Jezu Krishtin pėr jo tė krishterėt, por ne gjithashtu duhet tė flasim pėr shpėtimin pėr ata qė janė tė krishterė nė bashkėsitė tona dhe kishave. 

Läs allt!


Libri i fortė Natėn mė tė gjatė

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486419092-bok.jpg

Njė histori e vėrtetė e humbjes paimagjinueshme dhe tė fitojė ēdo gjė. 

Läs allt!


images Painter Bibla ka arritur nė 1300 fėmijė nė Azi

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1486295368-malarbibeln.jpg

Lajme tė mira: Piktor imazhet biblikė ka arritur nė 1300 fėmijė nė Azi - pėrmes Apg29! 

Läs allt!


Ėshtė Donald Trump Antikrishti?


Ėshtė Presidenti amerikan Donald Trump Antikrishti biblike ose ai ėshtė zgjedhur nga Perėndia?

Läs allt!


      ←→      NÄSTA

Dagens bibelord

26/02-17

“Då svarade han honom: »'Du skall älska HERREN, din Gud, av allt ditt hjärta och av all din själ och av allt ditt förstånd.' Detta är det yppersta och förnämsta budet. Därnäst kommer ett som är detta likt: 'Du skall älska din nästa såsom dig själv.” (Matthew 22:37-39)

måndag 27 februari 2017 kl. 00:33 v. 09
Jesus söker: Lage


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1480721275-swisha.jpg


Masturbim nė Barnkanalen

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485895108-barnkanalen-onani.jpg

Foto: Aftonbladet. 

Kjo pasdite nė 16.30 kishte fėmijė kanal SVT nė njė program ku mėsonte fėmijėt pėr masturbim dhe ēfarė ju mund tė telefononi organet gjenitale.

Läs allt!


Plani i Hamanit: shfarosjen e hebrenjve

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485626936-ester-och-haman.jpg

Ata kishin thėnė atij se njerėzit e Mardokeut i pėrkisnin, dhe Hamani kėrkuar njė mundėsi pėr tė shkatėrruar tėrė Judejtė nė tėrė mbretėrinė e Asueros, pasi ata ishin bashkatdhetarėt Mardokeu.  

Läs allt!


1.5 milion fėmijė hebrenj vrarė nė Holokaust

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485514709-anne-frank-4-bilder.jpg

Anne Frank, rreth 1941. Foto: Frans Dupont / Anne Frank Fonds. 

Anne Frank ishte njė nga 1.5 milion fėmijė hebrenj vrarė nga nazistėt dhe xhelatėt e tyre, vetėm pėr shkak se ajo ishte njė ēifut. Anne ishte 15 vjeē.

Läs allt!


Senaste kommentarer


Är du frälst?

Ja
Nej
Jag vet inte

Pėrkujtimit tė Holokaustit Fri 27/1


Heaven TV7 ka shumė programe qė ndikojnė nė Holokaustin dėrguar gjatė natėn e premte.

Läs allt!


Zoti nuk e ka harruar Holokausti

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485471651-forintelsen.jpg

Gjatė Holokaustit u vranė gjashtė milionė hebrenj, 1.9 milion polet, qindra e mijėra romėve dhe sintive, me aftėsi tė kufizuara dhe mijėra e Dėshmitarėve dhe homoseksualėve Jehovait.

Läs allt!


SHBA Ambasada veprim nė Jeruzalem

Nga Michael Walfridsson 

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485470672-jerusalem.jpg

Ėshtė interesante pėr tė parė se sa afėr ne jemi vazhdimisht duke parė njė pėrmbushje tė fjalės profetike. Ne tė balancuar, dhe ėshtė vazhdimisht nė buzė tė asaj qė ne e dimė se do tė vijė nė njė tė ardhme tė shkurtėr.

Läs allt!


Real Madrid heq kryqin nga kėrkesat muslimane

Klubi spanjoll tė futbollit Real Madrid bien dakord me kėrkesat e njė prodhuesit e veshjeve arabe pėr tė hequr kryqin e krishterė nga logon e saj.

Läs allt!


De tio mest klickade sidor idag


Revival nė Suedi: Shumė myslimanė janė tė pagėzuar

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485370457-doptes.jpg

Image: World sot. 

Sapo christened 21 refugjatėve (kryesisht muslimanė) nė bashkėsinė arabe nė Qendrėn e Kishės nė Sundbyberg. Nė janar christened 27 Muslimanėt nė Hamarbykyrkan qė kanė gjetur Jezusin dhe u pendua e Krishtit.

Läs allt!


Profecia atu vijnė e vėrtetė?

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485365877-trump.jpg

Foto: Aftonbladet. 

Exchange gėzohet se Donald Trump ka ndodhur nė Shtėpinė e Bardhė. Pėr herė tė parė, indeksi Dow Jones bursės sė Nju Jorkut tani kaluan pragun ėndėrr prej 20.000 pikėve.

Läs allt!


Arken frälste - floden dödade

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1485354212-img_20170125_152216.jpg

Vattnet frälser inte - det dödar! Floden dödade allt liv på jorden, men de som var i arken räddades. På samma sätt blir de räddade som är i Jesus Kristus.

Läs allt!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1469549854-lj-konsult-o-telemarketing-ab.jpg

Kellys

- Pink dikush sot!Orari program Heaven TV7Christer Åberg: Ata vdiq nė krahėt e mi 22 dhjetor 2008


Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? - Lutuni kėtė lutje:

Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin dhe Shpėtimtarin tim. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Unė kėrkoj falje pėr tė gjitha mėkatet e mia. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?
" Po!


Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e tij tė vetėmlindurin, qė, kushdo qė beson nė tė, tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme. - Gjoni 3:16


Kush ėshtė i krishterė?
- Njė i krishterė ėshtė njė person i cili ka pranuar Jezus Krishtin, rrėfej Atė si Zotin e tyre dhe besoj se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 Shkrimi gati pėr tė marrė Jezusin


majė


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Sultan Kosen - njeri i lartė nė botė ėshtė pagėzuar


Siewert Öholm kanė ardhur nė shtėpi pėr Jezusin


Ishte ajo fletėt apo uji pėr tė shpėtuar ata?


Budiste murg rrahje me kamzhik fėmijėt


Porn merr gratė qė tė veprojnė nė bazė tė jetės


Rusia sulmon Israel - Gog / Magogut luftė


Sa pagėzimet janė atje?


Pamja e tempullit nė Jerusalem


Adami dhe Eva - njerėzit e parė


Si, ku dhe pse ju jeni pagėzuar?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00


Kellys

- Pink dikush sot!Orari program Heaven TV7Christer Åberg: Ata vdiq nė krahėt e mi 22 dhjetor 2008


Dėshironi tė merrni tė ruhen dhe tė marrė tė gjitha mėkatet e tua tė janė falur? - Lutuni kėtė lutje:

Jezusi, unė do t'ju marr tani dhe ju rrėfej si Zotin dhe Shpėtimtarin tim. Unė besoj se Perėndia ju ringjall prej sė vdekurish. Unė kėrkoj falje pėr tė gjitha mėkatet e mia. Faleminderit qė unė tani jam i shpėtuar. Faleminderit qė e ke falur mua dhe ju falėnderoj qė unė jam tani njė fėmijė i Perėndisė. Amen.

A ju merrni Jezusi nė lutje lart?
" Po!


Perėndia e deshi aq botėn, sa dha Birin e tij tė vetėmlindurin, qė, kushdo qė beson nė tė, tė mos humbasė, por tė ketė jetė tė pėrjetshme. - Gjoni 3:16


Kush ėshtė i krishterė?
- Njė i krishterė ėshtė njė person i cili ka pranuar Jezus Krishtin, rrėfej Atė si Zotin e tyre dhe besoj se Perėndia e ngjalli prej sė vdekurish.

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1456073653-christer-aberg-bibeln.jpg

32 Shkrimi gati pėr tė marrė Jezusin


majė


Bibeln säger klart och tydligt för att bli frälst måste du ta emot Jesus!


http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1445939980-herr-god.jpg


Sultan Kosen - njeri i lartė nė botė ėshtė pagėzuar


Siewert Öholm kanė ardhur nė shtėpi pėr Jezusin


Ishte ajo fletėt apo uji pėr tė shpėtuar ata?


Budiste murg rrahje me kamzhik fėmijėt


Porn merr gratė qė tė veprojnė nė bazė tė jetės


Rusia sulmon Israel - Gog / Magogut luftė


Sa pagėzimet janė atje?


Pamja e tempullit nė Jerusalem


Adami dhe Eva - njerėzit e parė


Si, ku dhe pse ju jeni pagėzuar?


Nytt från tidningar, media och bloggar

Bloggar som länkar hit

Sverige - ett land i mörker - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-26 01:00
Förstår du vad du läser? - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-25 01:00
Video: Hemma hos Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-24 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00
Evangelisten Målle Lindberg - Apg29.nu nyhetsbrev: 17-02-22 01:00


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 53 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 33 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 16 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 11 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 9 år om han hade levt idag. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Religion Kristna bloggar.

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

783 online! | Sidvisningar idag: 5396 | Igår: 232325

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram 

TA EMOT JESUS!

↑ Upp