601 online! | Sidvisningar idag: 3 455 | Igår: 141 053 |

www.apg29.nu


Live Apg29 | Biblar | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Christer Åberg | Sök | Kontakt

Пророштвото Кристин е точно со нашето вре

- пророштво за крајот пати!

Античките пророштва од 1800 година се зборува за Исус да се појавиш во планините во Шведска во последните денови, а потоа на планината за сите да видат!

Пророштвото познатиот Kristinebergs е многу навремено. Ние наскоро ќе видите слика на Христос се манифестираат на врвот од планината?

Прорече на една жена во Vilhelmina

Пророштвото Кристин беше пророкуваше од една жена во Wilhelmina на 1800-тите минатата година. Тоа е задржан за неколку години во орален приказни традиција потоа запишано. Оригиналот е во Музејот округот во Умеа.

Она што го прави ова пророштво интересно е што се случи во рудникот во Kristineberg во 1946. На 29 ноември 1946 година разнесе во внатрешноста на рудникот. Кога се населиле на прашина, се сврте сребрена ликот на Исус на планината ѕид.

Две метри висока сликата на Исус Христос

На камен ѕид беше малку повеќе од два метри висок Христос слика во сребрено-серицитски сјае кварцит, на мика минерали, сјајни и сјајна кога осветлени опкружен со потемна korit-кварцит.

Круна на главата е направена од злато сјајна камења. Од врвот на главата до единствена на ногата паѓа бенд околу облека потсетува на прилив на крв тече од Исус. сребрена обвивка глуждот должина, но треперлива со пурпурно-црвени во текот на одредени несакани осветлување.

Исто така е можно да се спознае на контурите на јагне, Исус го носи во своите раце. Од една страна е продолжен како благослов и насоки.

Животи беа спасени

управување со рудникот ќе продолжи да свират, но кога Исус бил уништен слика. Работниците одбиле.

Подоцна истражувања покажаа дека ако продолжи да свират, целиот мој се урна, а потоа на рок ѕид како Исус слика на формуларот за поддршка на дел од рудникот.

Работниците се плашат за сликата на Исус Христос спасен веројатно многу животи.


Kristinebergs пророштва


стана Kristineberg пророштва

Но, ова Исус слика, која се појави во средината на планината, не е само некој чуден и фасцинантен слика. На чудна работа е дека стариот Kristinebergsgatan пророштва од 1800-тите се ажурираат, како на овој настан.

Ова пророштво, кое со децении бил зачуван во народот, била носена од една жена во Wilhelmina lappmark децении пред оваа импресивна бројка беше откриена во рудникот. на крајот на пророштво е запишано и ставен во притвор во Музејот округот во Умеа.

Кристијан во планината

Уште повпечатливо е тоа што, кога ќе се земе во предвид дека градот Kristinebergsgatan (= Крист во планината) имаа името пред фигура се појави.

фотографирани

Сликата фотографирана од страна на фотографот кој бил наречен и бормашина машина по име Јохан Олофсон беше спасен и teetotal по гледањето на сликата на Исус Христос во рудникот.


На гласините отиде и слика објавен во весникот Норвешка Västerbotten и луѓе се собраа на рудникот да ги преземе лифт до ниво од 120 метри, а потоа се качува до 13 метри на вертикална железо скала. Многу е потребна помош за да одам таму, но сите не сметаа дека тоа е достоен за тоа.

Дали разгледница на слика

Сите посетители доживеале некој вид на благочестив чувство. Прилив на луѓе продолжија и така се на работа. Сликата е затемнет и собата беше исполнет со чакал и по неколку месеци не беше видлива слика.

Но, гласините отиде, тие го направија разгледници на сликата исто така, стана avmålad и сега на располагање како altarpiece во Björksele црква.

Христос ќе се покаже три пати пред денот на пресудата

А настанот бил поврзан во народот на пророштво уметник Лиза Јохансон е поврзана со неговата мајка. Таа рече дека таа мораше да се откри дека Христос треба да се покаже и дека постои земја каде што сликата на Исус Христос бил погребан во утробата на земјата.

Ако ден и час никој не знаеше ништо, но Христос ќе се покаже три пати пред денот на пресудата.

Христос се појави по втор пат

Приказната продолжува да се оп во Kristineberg била повторно изградена во 1968 година и мермерни плочи зад случај на екранот беа отстранети. Оп менаџер Стиг Горан Sjöström зачувани ознаки во лето неговиот дом, каде што тие би можеле да бидат корисни.

Еден ден, се сврте својата сопруга на чинија и на нејзино изненадување, таа го виде ликот на Христос, кој беше речиси идентична со онаа која се појави во рудникот. Христос се појави по втор пат.

Свадба црква

Денес постои една мермерна плоча во црквата во Kristineberg и во метро Црквата е голем фотографски сликата.

Откако во "подземни" може да се види мала изложба на рударски машини. И во кафулето се третираат на кафе и може да се купи накит. И од страна на сите значи едноставна свадба прстен бидејќи црквата исто така, стана популарна место за свадби.

пророштвото

Тука е пророштво:

"Во последните светски денови, ќе има многу лажни пророци, од кои многумина ќе се предвиди времето на последниот суд. Ако го слушнете како зборува, не веруваме во она што велат тие, само Бог знае за тој ден.

Доказ дека се доближуваме до крајот луѓе се за учење, која се шири низ земјата.

Народите, исто така, ќе биде претенциозен за себе и за себе верувам.

Христијанството опаѓа и Божественост исчезне. Луѓето ќе мислат дека Бог не ја создал земјата. Некои луѓе ќе мислат дека самите луѓе донесе за чудо.

Во иднина луѓето ќе направи големи пронајдоци, да, толку голема што тие веруваат дека дури и не Бог има направено такви чуда. Човечки инвентивност ќе обликува луѓе, дека Бог го создал, но повеќето луѓе ќе немаат душа.

Луѓето ќе патуваат во небото на змеј како објекти. Таму ќе биде змеј како, sizzling објекти на небото и на земјата и под земјата.

Во тоа време луѓето ќе се радуваат и велат дека се господари на универзумот. Но, сепак тие не се задоволни.

Следните чекори ќе се обидат да ги надминат смрт. Никој не треба да умре, туку да има вечен живот. Сето ова, луѓето ќе гледаат, но тие веќе не треба мудрост очите да се види. Тие не ја лечи нивните начини од нивните гревови.

Неволја зла ќе помине сите земји и народи, а во секој јазик ќе правење на бучава да се слушне.

Но, во Нордискиот регион е земја на високи луѓе и народи на Северна Landen биде поштеден во најдолго на веќе излезе во текот на земјата тешкотии. На самиот Бог го исчисти живеалиште за Својот Единороден Син на една од Северна Изложеност треперлива планината. На планината и на земјата долго ќе биде засенета од страна на Господ. Каде карпи и земја се, но сепак не се направи, но тоа ќе биде откриена на светот последен пат.

Но, пред да дојде тоа време, луѓето во Nordan Landen оддалечиле од Божјето патоказите. Сепак, Бог ќе се смилува на луѓето од север, бидејќи тие се дарежливи за него.

Но, дури и луѓето ќе ги преземат во грев. Тогаш Бог ќе се покаже на луѓето само неговиот роден Син живеалиште во треперлива планина, место на живеење, кое тој самиот подготвени.

Доаѓа време да се советуваат изненадување пред ликот на Христос. Но, наскоро ќе заборавам на се, и безбожност преовладува меѓу луѓето. Тие ќе викам дека не постои Бог, но богот на знаење.

Треперлива рок тогаш повторно ќе се појави и да се зборува за него меѓу луѓето, бидејќи Божјата заштита на страна се уште се потпира на луѓето кои живеат таму.

Овој пат, на сликата на Исус Христос покаже на врвот на планината, така што секој може да го види. Повторно, луѓето го гледаат и бидете воодушевени од големо чудо.

Бог исто така ќе биде време да се поштеди луѓето Северна Изложеност од идните маки, додека идол излегува, и нивните место на живеење не е уништен од човечка рака.

Сепак, зголемување безбожност. Човекот е неверојатен добивање на поголеми и поголеми. На планината со gudagestalten уништен. Бог се што се заштита на својата страна од Северна луѓе експозиција.

Тешкотиите што луѓето високи досега беше поштедена од, ќе дојде врз нив. Седумпати и е седум пати повеќе од Хатами, кои страдаат вториот светски земји и народи. "

Детали на пророштвото од 1800

Постојат некои извонредни детали во пророштвото од 1800 до жена во Wilhelmina не биле свесни. Студија си среќен пророштва погоре. Јас забележав неколку работи што сакам да го споделам со вас.

лажни пророци

Во последните светски денови, ќе има многу лажни пророци, од кои многумина ќе се предвиди времето на последниот суд.

Ова знаеме дали ќе има многу на нашето време. Тоа не беше толку одамна "пророк" во САД го предвиде Страшниот суд и доаѓањето на Исус. Неколку отиде на тоа, но, тоа е "само Бог знае за тој ден", како што пророштвото исто така вели.

претенциозен

Народите, исто така, ќе биде претенциозен за себе и за себе верувам.

Значи Dot безбедно е опишано на нашето време. Некој би помислил дека жените да го гледа во нашето време.

христијанството се смирува

Христијанството опаѓа и Божественост исчезне.

Токму тоа се случува во нашето време, барем не во Шведска.

Луѓето ќе мислат дека Бог не ја создал земјата.

Ова ние често може да слушнат во нашата ден.

Мода за луѓе

Човечки инвентивност ќе обликува луѓе, дека Бог го создал, но повеќето луѓе ќе немаат душа.

Кога читам за ова пред некое време, јас се прашував дали тоа беше за да се клонираат луѓе, но тоа, како може да биде за корекции пол. Машки модата на мажи на жени и жените со мажите. Пророштвото совршено се вклопува со времето што ние сега живееме.

авиони

Луѓето ќе патуваат во небото на змеј како објекти. Таму ќе биде змеј како, sizzling објекти на небото и на земјата и под земјата.

Да бидат во можност да пророкува на авиони во Wilhelmina во 1800 година не е ништо друго, туку од Бога!

Во тоа време луѓето ќе се радуваат и велат дека се господари на универзумот. Но, сепак тие не се задоволни.

Правото на целта за нашето време повторно.

Обидувајќи се да се надминат смрт

Пред пророштвото започнува за Христос слика на планината, а планината, па тој пророкува дека луѓето ќе се обиде да ја победат смртта и да добијат вечен живот, без да се покае за своите гревови.

Но, има само еден начин да има вечен живот, а тоа е дека ќе се покајат за своите гревови и да го прифатат Исус и Го исповеда како Господ!

Ликот на Христос е знак за крајот на времето, бидејќи на човечкиот грев расте и покрај тоа што биле поштедени од неволја. Прочитајте го ова и размисли мојот храбар:

Неволја зла ќе помине сите земји и народи, а во секој јазик ќе правење на бучава да се слушне.

Но, во Нордискиот регион е земја на високи луѓе и народи на Северна Landen биде поштеден во најдолго на веќе излезе во текот на земјата тешкотии. На самиот Бог го исчисти живеалиште за Својот Единороден Син на една од Северна Изложеност треперлива планина . На планината и на земјата долго ќе биде засенета од страна на Господ. Каде карпи и земја се, но сепак не се направи, но тоа ќе биде откриена на светот последен пат.

Но, пред да дојде тоа време, луѓето во Nordan Landen оддалечиле од Божјето патокази . Сепак, Бог ќе се смилува на луѓето од север, бидејќи тие се великодушни во себе .

Но, дури и дека луѓето треба да биде да се срамот . Тогаш Бог ќе се покаже на луѓето само неговиот роден Син живеалиште во треперлива планина, место на живеење, кое тој самиот подготвени.

Доаѓа време да се советуваат изненадување пред ликот на Христос. Но, наскоро тие ќе се заборави сè, и безбожност преовладува меѓу луѓето. Тие ќе се вика, дека не постои Бог, но богот на знаење .

Тоа е во кој живееме денес. Луѓето се сврте настрана, безбожност и грев бегство сосема надвор од денес и често слушаме дека "не постои Бог, но Бог на знаење" .

Сликата на Исус Христос повторно ќе се покаже

Пророштвото продолжува:

Треперлива рок тогаш повторно ќе се појави и да се зборува за него меѓу луѓето, бидејќи Божјата заштита на страна се уште се потпира на луѓето кои живеат таму.

Овој пат, на сликата на Исус Христос покаже на врвот на планината , така што секој може да го види. Повторно, луѓето го гледаат и бидете воодушевени од големо чудо.

Во последните денови, сликата на Христос повторно се појави. Но, сега тоа нема да биде во планината, но на врвот на планината, така што "секој може да го види."

Зошто е слика на Исус Христос повторно? Тоа е знак дека "Бог е заштита на страна се уште се потпира на луѓе."

Бог исто така ќе биде време да се поштеди луѓето Северна Изложеност од идните маки, додека идол излегува, и нивните место на живеење не е уништен од човечка рака.

Бог ќе ги поштеди "Северна луѓе Изложеност од идните маки, додека идол излегува." Состојбата е толку долго ", живеалиштето не е уништен од страна на човечки раце." Ова му кажува дека планината ќе бидат уништени од човечки раце.

безбожност зголемува

Сепак, зголемување на безбожност . Човекот е неверојатен добивање на поголеми и поголеми. На планината со gudagestalten здроби ОК. Бог ги зема како заштита на својата страна од Северна луѓе експозиција .

Безбожност зголемува и неверување добива се поголем и поголем, а потоа тоа се случува: Gudagestalten смачкана и Бог го штити рака од Северна луѓе експозиција!

Тешкотии се поголеми кај луѓето високи

Тешкотиите што луѓето високи досега беа поштедени од, ќе дојде врз нив . Седумпати и е седум пати повеќе од Хатами, кои страдаат вториот светски земји и народи . "

Тешкотиите што луѓето биле поштедени од таму ќе дојде врз нив. Тоа ќе биде многу полошо од агонијата која е опседната вториот светски земји и народи.

Дали сте го добиле Исус?

Дали сте го добиле Исус? Дали си спасен? Крајно време е за вас да го добие сега!

/bild2.php?w=644&h=75&src=img/1438601960-kristinebergsgruvan.jpg


Извор: Пророштво Кристин е | Подземни црква во Kristineberg | visitvasterbotten.se | Добредојдовте на Kristineberg Подземни црква Thornégården на | Kriberg на недалечното минато


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Friday 11 January 2019 23:57 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

STÖD APG29: Swisha: 070 935 66 96 • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 • Paypal: https://www.paypal.me/apg29/


14 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

Maria Eliasson

Det är verkligen dags att vakna för oss kristna i Sverige. Vi har en stor uppgift att berätta om Jesus för människor. I somras när jag cyklade uppför en backe så sa jag till Jesus;så här är mitt liv, en ständig uppförsbacke. Ja, sa Jesus, det är klart, för du är ju på väg upp till mig. Du borde få dem du möter att vända om. De som faller och de som gått vilse kan vi hjälpa.

Svara -   - 12/1-19 10:04 -


Tom

Kommer från länet och boliden har redan börjat tugga i sig berget underifrån

Finns en hel del pb,cu,ag,au och zn

Svara -   - 12/1-19 10:44 -


Lena Henricson

Bra att än en gång bli påmind om denna profetia! 👆

Svara -   - 12/1-19 14:22 -


Bertil Rosenius

Svar till Tom.

Intressant Tom!

Trodde gruvdriften var nedlagd, men fel av mig - Boliden fortsätter.

https://www.apg29.nu/a/6s1

Svara -   - 12/1-19 15:12 -


Kaj

Det märkliga eller inte !? När denna ort eller platsen skulle få sitt namn var det inte meningen det skulle ha namnet Kristineberg , En bekant till mej som arbetat med gruvdrift i Bolidens gruvor har berättat att det skulle varit något annat namn på denna plats . men att att skulle ha skett någon förväxling . Men Krist ine berg var exakt vad Gud ville platsen skulle ha för namn , Gud kan till ock med Västerbottens dialekten.

Svara -   - 14/1-19 23:38 -


Tom

Is och eld kommer avsluta livet i skandinavien som denna profetia berör. Risken är stor att skandinaver måste vara beredda på att fly söderut

Är bara en känsla jag har

Svara -   - 16/1-19 14:44 -


Martin

Rubriken lyder "Kristinebergs-profetian stämmer med vår tid "

Frågan är; stämmer den med Bibeln?

Svara -   - 17/1-19 10:16 -


AnnMarie

Faktum är att även sk siare /spågummor ser vad som ska ske iframtiden och vad som skett i ditt liv fast du inte berättat.Jag vet för jag lät en dam lägga en stjärna för mig för många år sen.Allt som hänt berättade hon och det stämdeDet som skulle hända satte jag tack och lov själv stopp för då jag insåg.....så det blev inte så !

Svara -   - 17/1-19 10:54 -


Martin

Svar till AnnMarie.

Ok, då backar vi ett steg.

1. Kan vi vara överens om att Bibeln är Guds ord?
2. Kan vi vara överens om att all profetia ska prövas mot Bibeln? Och då Bibeln i sin fullhet.

Svara -   - 17/1-19 12:00 -


AnnMarie

Jag svarar ja på båda frågorna!

Svara -   - 17/1-19 12:10 -


Martin

Svar till AnnMarie.

Bra. Vad blir då analysen, enligt dig, dels av rubriken och sedan profetian? Stämer de med Bibeln i sin helhet?

Svara -   - 17/1-19 12:30 -


AnnMarie

Nja alltid svårt att veta även om mycket stämmer med Bibeln.Även djävulen citerade ju Bibeln då han försökte fresta Jesus.Tycker inte den stämmer i sin helhet.Dessutom kan man ju undra varför vårt land skulle drabbas värre än andra länder.?Jag är aldrig helt säker då jag hör en profetia.Tänker, kanske vi får väl se.Fick en profetia en gång om min kallelse och jag bara upplevde ett Nej detta är bara personens önskan (även om jag hade kunnat finna någon slags bekräftelse i Bibeln)..

Så mitt svar blir ett nej jag tror inte på denna profetia.

Svara -   - 17/1-19 13:31 -


Martin

Instämmer i din hållning att lyssna och tänka ett varv.

Kan också vara bra att fundera kring vilken bild den ger av Gud.
Den bild jag får i Nya Testamentet är att Jesus väljer sina tillfällen för dom. Skarpa ord uttalas inte över lag. Jesus talar med skärpa till makthavare, inte till dem om stötts ut i samtiden som syndare. Men därifrån går Han inte vidare till att betrakta all synd som ovidkommande.

Svara -   - 17/1-19 13:43 -


Thomas Tvivlar

Många gånger glöms det stenarna ropar -Jag är den gode herden! Kristus i berget håller ett lamm i sin famn och står på ett jättestort ormhuvud. Budskapet är tydligt att den som låter sig bäras är skyddad av gestalten som trampar på jätteormhuvudet från dess svalg. Snacka om att Sverige fått gudomligt besök. Vårdar vi detta? Jag tycker vi skulle hålla denna berättelse och det budskapet med stenar som ropar, vid liv. Kristineberg är som gjort för att spridas.

Svara -   - 10/2-19 04:23 -


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?Во несакани - Дел 21

несаканите

Ми продолжи и се движи приказната за мене како мало момче пожелно. 

3

Läs allt!


врати и земјиште Мун, за истата слика

Месечината и Земјата

Кинеската сателитска Longjiang-2 фотографирани месечината назад и земјиште на истата слика.

83

Läs allt!


Во несакани - Дел 20

несаканите

Продолжувањето на ужасни приказна од моето детство како несакано дете.

5

Läs allt!


ЛГБТК училиште се учи дека човекот не е

ЛГБТК училиште се учи дека човекот не е

Нов дагбладет. 

првиот ЛГБТ колеџ Шведска обезбедува годишна обука за ЛГБТ луѓето и феминистки во кршење на нормите. 

22

Läs allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns många bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Både som går på satellit, kabel och webben! Här listas alla kanaler.

34

Läs allt!


Жените сега може да се направи абортус во т&#

Како што беше во деновите на Ное ...

Со Микаел Walfridsson  Истиот ден, крвта Месечината блескаше на небото над Њујорк, го зазеле градот, што сега може да се изврши абортус, кои се применуваат во целата бременост на жената.

45

Läs allt!


Занес или неволја?

Занес или неволја?

Со Холгер Нилсон Јас ќе биде во ред и тешките неволји избива, јас веднаш ќе тврдат дека ова е пророчки исполнување и мораме да се свртиме од антихристот, и ние ќе треба да се подложат огромни страдања. Но, ако јас сум во право и секој друг кој мисли така - дека Исус може да дојде во секое време и да го направат тоа - тогаш оние кои не го проповеда нема можност да ги поправат своите порака, дека можеме да направиме.

18

Läs allt!


Несаканите - Дел 19

Несаканите - Дел 19

Во овој дел ќе ви кажам многу вознемирувачки настан, што се случи на Мајкл како што јас влегов во тепачка со последниот дел.

4

Läs allt!


"Христијански" раперот уапсен за силување 

Мислам дека се разбира, не е збор дека рап сестра ако тој е виновен за силување на жена со посебни потреби, христијанин.

6

Läs allt!


занесот на верникот - Дел 4

Кристер Åberg интервјуирање домот на Холгер Нилсон за восхит на верникот. Дел 4 од 10.

0

Läs allt!


Руски воени авиони летаа на шведскиот тер

Руски воени авиони летаа на шведскиот територија без дозвола

Слика: Aftonbladet. 

Три руски воени авиони летаа без дозвола за кратко време на шведскиот територија во саботата. А SIGINT авиони, и два воени авиони прелетаа над Karlshamn.

12

Läs allt!


лажен бог на исламот не е моја

лажен бог на исламот не е моја

Читач на пошта од страна на Стефан Елиасон

Христијаните и муслиманите се поклонуваат на ист Бог? Исламот учи дека Куранот е последна на Божјите откровенија, кои ги заменија претходните стихови, односно Тората и Библијата. Ова значи дека сличностите во христијанството и исламот треба да биде сеопфатна. Ако студијата на тема наскоро открива дека побарувањето не може да биде повеќе лажни.

2

Läs allt!


Flykting från Irak: Kära svenskar, ni är för snälla!

En flykting från Irak som blev frälst i Sverige delar ett intensivt budskap och sin bön för Sverige.

35

Läs allt!


Несаканите - Дел 18

Кристер Åberg несакани

На 18-ти дел од мојата сериски за моето детство. Дојдовме до средно училиште кога почнав во седмо одделение. Овој дел ќе ве изненади, што го правеше за мене кога тоа се случи.

3

Läs allt!


Миграции бара од погрешни прашања, да се ут&#

test2

Повеќето од 12 прашања на Бордот за миграција се сосема невозможно да се одговори, како и целосно неефикасен кога и се потребни само прашање за да се утврди дали некој е христијанин или не.

32

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Њу Ејџ го отвора патот за антихрист

Њу Ејџ го отвора патот за антихрист

Со Холгер Нилсон  Во 1980 година, имаме се повеќе и повеќе се среќаваме со терминот "Нова ера". Сепак, па, сепак, многу збунет од она што на Њу Ејџ е нешто, и покрај фактот дека милиони луѓе во светот се допре, погодени и вклучени во овој тренд сега убедливо напред. На пример, на крајот на годината 1986-87, новогодишната ноќ, тоа беше на милиони луѓе кои влегоа во медитација, транс и ритуал акти. Не беше случајно што ова се случи, но тоа беше координиран напор на луѓето Нова ера во светот.

46

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Дали оној кој го промени полот на небото?

трансексуалец

Дали луѓето во рајот кој го смени полот преку хирургија?

9

Läs allt!


Kristna förföljs mer än någonsin

Open Doors World Watch List 2019

Bild: Open Doors. 

Open Doors årliga World Watch List om förföljda kristna visar att 2019 är värsta året hittills. Det är i särklass svåraste året sedan mätningarna startade.

20

Läs allt!


Грешниците?

пријатели

Читач на пошта со Дејвид Billström Исус е нашата примарна улога модел за да допрат до луѓето кои не се верници. Кога Исус бил на Земјата, тој знаел што се случува во луѓето кои дојдоа со него. Тој е исто денес.

3

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 07, söndag 17 februari 2019 kl. 00:29

Jesus söker: Alexandra, Sandra!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Распнатиот McJesus музеј во Израел

Распни McJesus

Фото: СВТ. 

Протести во Израел против Јани Leinonen "уметнички дела" McJesus насликан распнатиот Роналд Мекдоналд.

6

Läs allt!


Christer Åberg sjunger: Vem är Kungen i djungeln?

Måste bara ses! Christer Åberg sjunger och spelar ukulele sången: Vem är Kungen i djungeln? 

3

Läs allt!


Tio år sedan min fru Marie och vår son Joel dog

För tio år sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 på natten och vår nyförlöste son Joel dog sedan halvfemtiden på morgonen den 22 december.

2

Läs allt!


Senaste kommentarer


Во несакани - Дел 17

Кристер Åberg Поздравете

Сега јас продолжам со тресење и ценети сериски од моето детство. Приказната ќе се зголеми во интензитет и да стане уште подраматична. Некои многу возбудливо и грчевито држејќи се дел сега е пред нас.

0

Läs allt!


А тишина Исус - Човекот кој го уби Божјиот гл

римски војник

Ханс Jansson, Упсала Ирод Антипа се сретне со нас повторно во библиската приказна. Овој пат тој стои пред Исус. тогаш тоа бил три години од обезглавувањето на Јован Крстител.

2

Läs allt!


Злото листа - Човекот кој го уби Божјиот гла&

војник

Од страна на Ханс Jansson , Упсала Има нешто "паметен" и злото на акции на Ирод во контекст што се опишуваш. Тоа ме доведува до она што е напишано во книгата Битие.

5

Läs allt!


Пророштвото Кристин е точно со нашето вре

- пророштво за крајот пати!

Античките пророштва од 1800 година се зборува за Исус да се појавиш во планините во Шведска во последните денови, а потоа на планината за сите да видат!

14

Läs allt!


"Господ да ја благослови абортус и Соедине

Читач на пошта од страна на Нилс 

Абортус - Мамо

Една жена сега имаше програма Netflix воздухот, каде што им оддава почит на абортус, а завршува со зборовите: "Господ да ја благослови Абортусот и Соединетите Американски Држави на Америка", и да пее и игра со него.

38

Läs allt!


Во пеколот, мачен грешници

Ако одите во пеколот, ќе мачени. Тоа е она што пеколот е за. Исто како богат човек во Лука 16, ќе биде мачен во пламен. Сите грешници одат во пеколот, и тие одат таму за да бидат мачени.

103

Läs allt!


Новороденчињата се веќе на "екс"

Новороденчињата се веќе екс

Фото: Скриншот од Фејсбук. 

Жителите на Њујорк сега можат да го сменат полот без лекарско уверение. Покрај тоа, тие дури и може да го промени полот нивните новороденчето.

5

Läs allt!


Ако сте родени во погрешно тело, може да бид&

Loui Песочна

Фото: СВТ. 

Луиз Nelum Санда Мали "Loui" Песок, 26, е шведски ракометна ѕвезда, кој сега ќе престане да игра ракомет да бидат испитани за родова дисфорија. 

2

Läs allt!


Кристијан Бејл: Благодарам Сатана инспирk

Читач пошта: Pelle Линдберг 

Кристијан Бејл: Благодарам Сатана инспирација

Слика: Од TV4. 

Цена за најдобар актер отиде актер Кристијан Бејл во филмот заменик, кој се заблагодари на својата инспирација: Сатаната.

43

Läs allt!


Америка Вести за Шведска: Микрочипови вгр

Читач на пошта од страна на Нилс 

микрочип

Во Стокхолм, Шведска, изберете 1000 да изберете Трговија со мала Microsystems. Чипови имплантирани под нивната кожа.

55

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 468 960 367 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 168 bloggartiklar, 94 176 kommentarer och 61 940 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp