Surfar nu: 696 www.apg29.nu


Perëndi të tjerë nga Arne Imsen

Letra e Ur-Baptist Pentecostal 137-139. By Sigvard Sword.  Ajo do të jetë si qesharake dhe të papërgjegjshme për të këtu në Ur-Baptist Pentecostal shkoni me një libër nga Pastor Per-Arne Imsen titulluar "perëndi të tjerë" (Pilgrim-Media, 2018). Libri është unik në llojin e vet. 

6

Läs allt!


Së pari bazat e doktrinës së Krishtit - Pendim

Pendimi është një dhuratë nga Perëndia. Ne nuk mund të veten pendohen për fuqinë e tyre. Është veprim i Perëndisë dhe punojnë në ne. 

8

Läs allt!


Mbi 100 ruhen në Sävsjö

Foto: Facebook.  Kilometri rradhë të gjatë drejt Sävsjö. 3.000 njerëz në çadër. Mbi 100 i cili tha se po të Jezusit! Ajo u thënë atyre, pasi natën e parë në fushatën e madhe tendë ka shpresë, duke përfshirë Sebastian Stakset.

13

Läs allt!


Antikrishti shoqëria kontrollit ekonomik

Shoqëria kontrolli Antikrishti është një sistem ekonomik. 

2

Läs allt!


Heaven TV7 dhe Elida Almedalen

Takohen Heaven TV7 në Almedalen - në Elidas shtize të lartë!

1

Läs allt!


Trump historike - qenë në Korenë e Veriut

Picture: Screenshots nga gazeta të ndryshme suedeze dhe mediat. Media u pajtua: historia Trump pasi ai ka kaluar 20 hapa në tokën e Koresë së Veriut në një takim me diktatorin Kim Jong-un.

3

Läs allt!


shtrëngimi i krishterë

Gjatë gjithë do të ekzekutohet besimtarët botërore. Nuk do të jetë vendi i vetëm në tokë që besimtarët mund të merrni larg nga të qenit vrarë.

0

Läs allt!


Shpëtimi i klimës?

Holger Nilsson. A nuk mendoni se ata që predikojnë në lidhje me profetët klimatike - ato janë populiste. Këto do të jenë të respektuar nga populli. Sikur ata në vend që predikoi pendim para se gjykimi i shkon e gjithë bota - kishte qenë profetë dhe larg nga të njohura.

16

Läs allt!


Kommer uppvaknandet för sent?

Av HOLGER NILSSON. Om man nu inte tror att Jesus kommer förrän efter denna, borde alla dessa pastorer verkligen predika att förmodligen kommer alla kristna att dö innan riket upprättas.

23

Läs allt!


Ringjallja zhvilluar në botë sot

Kurrë më parë në histori kanë kaq shumë janë ruajtur nëpër botë si ajo që po ndodh në kohën tonë. Çdo ditë, rreth 780 000 njerëz të besimit në Jezusin!

9

Läs allt!


MER ARTIKLAR

TILLBAKA


Prenumera på Youtubekanalen:

Vecka 33, söndag 18 augusti 2019 kl. 05:27

Jesus söker: Ellen, Lena!

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!


Senaste bönämnet på Bönesidan
söndag 18 augusti 2019 00:30

till tandläkare akut har inga pengar bett att jag får pengar är orolig har inget spar el buffert sålt det mesta i bostaden pga flytt blev lurad förfärligt😢ber om hjälp!Önskar en livskamrat vän


Morsan reklam


Aktuella artiklar


Senaste kommentarer


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp