313 online! | Sidvisningar idag: 25 150 | Igår: 167 251 |

www.apg29.nu

gospel-apg29


Live Apg29 | Biblar | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Christer Åberg | Sök | Kontakt

Во нападите на бракови - Дел 2 - Холгер Нилсон

Постојат неколку начини за Божја непријателот да го уништат со Бог воспоставил бракот, едно е да се направи пародија на тоа.

Бракот и бракот е нешто што се случува помеѓу мажот и жената. Таа е природен и очигледен во различни култури низ милениуми, но овој принцип има само неколку години направи неважечка. Ова може да се гледа како знак на времето.

Бидејќи Бог го ракоположи брак меѓу маж и жена, промена на овој индиректен гледа како отфрлање и побуна против Него. Тоа е нешто што ќе има некое влијание, тоа не го менува божествена уредба без да води до последици.

Има само еден исклучок, сведочеше во историјата, каде што бракот значеше истополовите асоцијација. Во податоците за вавилонскиот Талмуд се достапни.

Рабин Aryeh Spero вели дека информациите во овие талмудската текстови, покажува дека "пред потопот, луѓето почнаа да пишуваат брачни договори помеѓу мажите".

Времето кога тоа се случи со тоа беше пред Потопот во времето на Ное. Тогаш на тој начин тие ги уништил првата институција дека Бог го создал, имено, заедница на мажот и жената.

Тоа е напад на она што го создал Бог. Според тоа, во целост се должи обилно да се сведоштво за тоа време на Библијата е како што следува:

"И виде Бог на земјата, и, ете, тој е корумпиран, затоа што сите луѓе се оштетени на земјата." 1 Егзодусот. 06:12.Знаци на времето

 
Ова беше во деновите на Ное, така и ова Исус вели дека тоа ќе биде во неговото враќање:

"Но, како што во деновите на Ное, така ќе биде и Синот Човечки како доаѓа. Како луѓето живееле во деновите пред потопот јадеа и пиеја, се женеа и се мажеа до оној ден, кога Ное влезе во ковчегот, и тие не знаеја ништо додека не дојде потопот и ги однесе сите - така ќе биде доаѓањето на Синот да биде ".
Мат. 24: 37-39.


Тогаш Исус им се споредат во времето кога Ное живеел, со текот на времето, кога Тој ќе се врати. Има уникатен сличност меѓу тие датуми, а тоа е дека тоа е единствениот пат кој истиот пол легитимира!

Што се случува сега е одлично време знаци дека Исус ќе се врати може да се случи во секое време. Во овој контекст, судот на овој свет и дека е крајно време да се покае за оние кои сакаат да се спаси!

Друг начин да го изопачат брак Бог го одредил е да се живее како партнер. Тоа не е исто како брак, тоа е важно да се има ова јасно.

Постојат дополнителни области кои треба да се споменат во овој контекст. Тоа е сега почнува да експериментира со искоренување на родовиот идентитет. Нов израз "кокошка", е лансиран, кој ќе го замени со "тој" и "таа".

Никогаш не ја прифати оваа идеја и овој збунет израз, за ​​две секс што Бог го создал човекот со:

"Бог го создаде човекот според образот Свој, според образот Божји го создаде машко и женско ги создаде." 1 Егзодусот. 1:27.

Затоа, она што се случува сега се 'уште е нарушување на норма создавање дека Бог го создал. Тоа не се случи, без овој има последици!

Има една друга област која сакаме да се потенцира каде што Божјата цел сега е разнишана. Мислиме на неа, како и во сите времиња е очигледно - дека таа е жена која раѓа. Ова може да се промени и искривени, тоа е веројатно никој кој би можел да се поверува, но во овие последни денови, тоа е факт.

Ова се случува преку промена на полот, што е повеќе заеднички. Кога жената е избран да се подложат на операција за промена на полот да стане човек, а таа, тој, ќе го задржи нејзиниот утерус, таа, тој, со што уште се способни да го носи децата.
 Знаци на времето

 
На овој начин, можете да се создаде трета пол, што значи дека "човекот" може да има деца. Многумина веруваат дека тогаш тоа ќе биде природно да се стерилизираат "човекот". Ваквото барање очигледно ќе резултира со негодување, но тоа ќе биде кога природниот се заменува со неприродно.
Тоа значи дека вие сте исто така, во оваа област, влијае на цел на создавање кој Бог го ракоположи:

"На жената, тој рече:" Јас ќе го направи вашиот напор многу кога ќе забремени. Но болката ти ќе раѓаат деца. "1 Егзодусот. 3:16.

Имаме само во последниве години се види како тоа ќе ја разурне и го смени цел која Бог основана од самиот почеток. Ова може да се гледа како на бунт против Бога, тоа што вие не го прифати она што Тој го прогласи. Ова ќе има последици.

Пресудата дојде во времето на Ное, тие сакаа да не веруваат дека вакво нешто ќе се случи. Дури и сега сакате да се поверува дека некој тие ќе. Доцна една ќе откриете колку е во ред, ова беше, кога големата неволја пресуда дела одат по земјата, оние што се опишани во Откровението. Време е без преседан: Прочитајте што вели Исус во Мат. 24:21.
Исусовите зборови се како што пломби на светот во својот бог од обратна состојба и нивниот бунт против својот Создател, ќе се сретнат оваа domstid. Доцна откриени луѓето сериозноста на Ное, на ист начин, многу во последно време да се признае сериозноста на крајот, кога неволја е поделена.

Пишување на оваа е во никој случај да биде doomsayers, тоа е само да се потенцира она што е напишано во Божјото Слово. Зарамнет учења ќе го карактеризираат последните денови. Ние сме таму сега.

Тоа е време да се покае и да се сврти кон Бога, пред деновите на благодатта завршува и ви застане таму сам без Бога. Бог дека човекот во својот ограничен свет на мислата и во нивниот егоизам и гордост, се обидел да го објаснат. Негирањето нема вредност на тој ден.

Прочитајте исто така:

Во нападите на бракови - Дел 1 - Холгер Нилсон

 
Холгер Нилсон
www.flammor.com


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Wednesday 18 July 2012 07:00 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


STÖD APG29.NU


0 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?Дали оној кој го промени полот на небото?

трансексуалец

Дали луѓето во рајот кој го смени полот преку хирургија?

0

Läs allt!


Kristna förföljs mer än någonsin

Open Doors World Watch List 2019

Bild: Open Doors. 

Open Doors årliga World Watch List om förföljda kristna visar att 2019 är värsta året hittills. Det är i särklass svåraste året sedan mätningarna startade.

12

Läs allt!


Грешниците?

пријатели

Читач на пошта со Дејвид Billström Исус е нашата примарна улога модел за да допрат до луѓето кои не се верници. Кога Исус бил на Земјата, тој знаел што се случува во луѓето кои дојдоа со него. Тој е исто денес.

1

Läs allt!


Распнатиот McJesus музеј во Израел

Распни McJesus

Фото: СВТ. 

Протести во Израел против Јани Leinonen "уметнички дела" McJesus насликан распнатиот Роналд Мекдоналд.

6

Läs allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns många bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Både som går på satellit, kabel och webben! Här listas alla kanaler.

18

Läs allt!


Во несакани - Дел 17

Кристер Åberg Поздравете

Сега јас продолжам со тресење и ценети сериски од моето детство. Приказната ќе се зголеми во интензитет и да стане уште подраматична. Некои многу возбудливо и грчевито држејќи се дел сега е пред нас.

0

Läs allt!


А тишина Исус - Човекот кој го уби Божјиот гл

римски војник

Ханс Jansson, Упсала Ирод Антипа се сретне со нас повторно во библиската приказна. Овој пат тој стои пред Исус. тогаш тоа бил три години од обезглавувањето на Јован Крстител.

2

Läs allt!


Злото листа - Човекот кој го уби Божјиот гла&

војник

Од страна на Ханс Jansson , Упсала Има нешто "паметен" и злото на акции на Ирод во контекст што се опишуваш. Тоа ме доведува до она што е напишано во книгата Битие.

5

Läs allt!


Пророштвото Кристин е точно со нашето вре

- пророштво за крајот пати!

Античките пророштва од 1800 година се зборува за Исус да се појавиш во планините во Шведска во последните денови, а потоа на планината за сите да видат!

13

Läs allt!


"Господ да ја благослови абортус и Соедине

Читач на пошта од страна на Нилс 

Абортус - Мамо

Една жена сега имаше програма Netflix воздухот, каде што им оддава почит на абортус, а завршува со зборовите: "Господ да ја благослови Абортусот и Соединетите Американски Држави на Америка", и да пее и игра со него.

38

Läs allt!


Во пеколот, мачен грешници

Ако одите во пеколот, ќе мачени. Тоа е она што пеколот е за. Исто како богат човек во Лука 16, ќе биде мачен во пламен. Сите грешници одат во пеколот, и тие одат таму за да бидат мачени.

102

Läs allt!


Новороденчињата се веќе на "екс"

Новороденчињата се веќе екс

Фото: Скриншот од Фејсбук. 

Жителите на Њујорк сега можат да го сменат полот без лекарско уверение. Покрај тоа, тие дури и може да го промени полот нивните новороденчето.

5

Läs allt!


Ако сте родени во погрешно тело, може да бид&

Loui Песочна

Фото: СВТ. 

Луиз Nelum Санда Мали "Loui" Песок, 26, е шведски ракометна ѕвезда, кој сега ќе престане да игра ракомет да бидат испитани за родова дисфорија. 

2

Läs allt!


Кристијан Бејл: Благодарам Сатана инспирk

Читач пошта: Pelle Линдберг 

Кристијан Бејл: Благодарам Сатана инспирација

Слика: Од TV4. 

Цена за најдобар актер отиде актер Кристијан Бејл во филмот заменик, кој се заблагодари на својата инспирација: Сатаната.

43

Läs allt!


Америка Вести за Шведска: Микрочипови вгр

Читач на пошта од страна на Нилс 

микрочип

Во Стокхолм, Шведска, изберете 1000 да изберете Трговија со мала Microsystems. Чипови имплантирани под нивната кожа.

55

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Тоа има врска со исламот

Тоа има врска со исламот

Читач на пошта од страна на Стефан Елиасон На овој начин ја оправдува тоа е акции. Луиза и Марен не се единствени, неодамна откри масовна гробница со 34 обезглавени христијани во Либија.

0

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Антихристот контрола во Кина

контрола на Антихристот

Со Холгер Нилсон Таму сега е реалност во Кина може да веројатно повеќето не се донесе во - тоа е систем за контрола на што веројатно никој не е во можност да се замисли.

37

Läs allt!


Muslimer städade efter nyårsnatten men detta är inte islam

Muslimer städar

Bild: svt.se. 

Att muslimer städar Göteborgs gator efter nyårsnatten har inget med islam att göra. Den slutsatsen måste jag ta eftersom det alltid hörs "detta är inte islam" efter ett blodigt muslimskt terrordåd - trots att Muhammed både beordrade och utförde terrordåd i Allahs namn.

2

Läs allt!


Моето спасение - Кристер Åberg

спасувачка шамандура

Кога тој ме донесе, јас стоев и разговарав со еден од лидерите во Пентекостите црква на влезот име Доналд. Потоа ме праша: "Дали сакате да се спаси?" Иако јас не знаев што е тоа за нешто што реков ...

0

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 03, fredag 18 januari 2019 kl. 04:20

Jesus söker: Hilda, Hildur!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Тие сакаат да се колонизираат Марс, но не па&

Мошус и Марс

Слика: di.se. 

Компанија за електрични автомобили Tesla основач и извршен директор Елон мошус планира да испрати други луѓе на Марс и сонот за колонизација на планетата. 

29

Läs allt!


Christer Åberg sjunger: Vem är Kungen i djungeln?

Måste bara ses! Christer Åberg sjunger och spelar ukulele sången: Vem är Kungen i djungeln? 

3

Läs allt!


Tio år sedan min fru Marie och vår son Joel dog

För tio år sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 på natten och vår nyförlöste son Joel dog sedan halvfemtiden på morgonen den 22 december.

1

Läs allt!


Senaste kommentarer


Хомосексуалноста и ист пол - Стефан Gustavsson

Што вели Библијата за хомосексуалноста? Библиски текстови и рационален аргумент е осветлена во многу основни начин, во многу добра предавање од страна на Стефан Gustavsson. 

8

Läs allt!


Behöver man stor kunskap för att bli frälst?

Räddad till himlen

Annars kan man inte vinna andra människor för Jesus Kristus. Därför är det viktigt att man vet vad som står i Bibeln och hur man blir frälst. Bibeln säger att man ska veta att man har evigt liv. Hur kan man veta detta? 

4

Läs allt!


Кохабитацијата не е, никогаш не била и нико&#

1495636808-јагне brollop.jpg

Да се ​​прилагодат на партнер вели дека имаат секс со едни со други, тоа е исто нешто што се во брак со друг. Но, тоа не е во согласност со Библијата.

4

Läs allt!


Библијата животни

Библијата животни

Дали сте знаеле дека Библијата зборува многу за животните? Тука имам долга листа на многу од животните во Библијата и некои инсекти со библиски референци! Ве молиме да уживаат!

2

Läs allt!


Позадината на духовната потрага на човекl

визир

На Sigvard Шпага Во мојата надевам пророчки пишувам ова, јас се стави споредбата на Исус за "изгубена / återvunne син" (Лука 15) како илустративен позадина, на afterimage на претходниот век старата настани. 

0

Läs allt!


Нелегално да покажуваат дека жените беа у

Тоа е нелегално да се покаже вистината за две жени туристи во Мароко беа убиени од страна на муслиманите.

12

Läs allt!


Тука е една русокоса жена погубен од мусли

Тука е една русокоса жена погубен од муслиманите

Две млади русокоса жените од Скандинавија беа убиени од страна на муслиманите, кога тие отседнала во Мароко. Во него се повикува на убиство на жените, акти на тероризам, што секако дека е, но повеќе точни термин е дека тоа е религиозно мотивирани убиства исламски инспирирани од Коранот.

11

Läs allt!


Пред десет години мојата сопруга Марија и 

Пред десет години, на 21 декември уби жена ми само пред 12 часот навечер и нашата nyförlöste син Јоил почина од четири и пол утрото на 22 декември.

1

Läs allt!


Човекот кој го уби Божјиот глас - Дел 2: Танц н

Од страна на Ханс Jansson , Упсала Тоа беше овој танц, исто така, Иродијада се радував. Во нејзините темни очи може да се најде на капацитет hämndbegärets вжештена пламен. Таа беше една жена, чија гордост и страст за власт може да ја турне во ништо. 

0

Läs allt!


Човекот кој го уби Божјиот глас - Дел 1: Пророl

Роман

Од страна на Ханс Jansson , Упсала  Пораката на овој труд е за важноста на не само слушам гласот на Бог, но, исто така, го направи она што го кажува. Тоа не Ирод Антипа тетрарх на Палестина. Наместо тоа, тој се борел против Бога и беа водени со тоа да го убијат и Јован Крстител, кој беше гласот на Бог во својот живот.

2

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 464 118 391 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 123 bloggartiklar, 93 189 kommentarer och 61 239 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp