660 online! | Sidvisningar idag: 61 105 | Igår: 158 613 |

www.apg29.nu

Annons

Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Во нападите на бракови - Дел 2 - Холгер Нилсон

Постојат неколку начини за Божја непријателот да го уништат со Бог воспоставил бракот, едно е да се направи пародија на тоа.

Бракот и бракот е нешто што се случува помеѓу мажот и жената. Таа е природен и очигледен во различни култури низ милениуми, но овој принцип има само неколку години направи неважечка. Ова може да се гледа како знак на времето.

Бидејќи Бог го ракоположи брак меѓу маж и жена, промена на овој индиректен гледа како отфрлање и побуна против Него. Тоа е нешто што ќе има некое влијание, тоа не го менува божествена уредба без да води до последици.

Има само еден исклучок, сведочеше во историјата, каде што бракот значеше истополовите асоцијација. Во податоците за вавилонскиот Талмуд се достапни.

Рабин Aryeh Spero вели дека информациите во овие талмудската текстови, покажува дека "пред потопот, луѓето почнаа да пишуваат брачни договори помеѓу мажите".

Времето кога тоа се случи со тоа беше пред Потопот во времето на Ное. Тогаш на тој начин тие ги уништил првата институција дека Бог го создал, имено, заедница на мажот и жената.

Тоа е напад на она што го создал Бог. Според тоа, во целост се должи обилно да се сведоштво за тоа време на Библијата е како што следува:

"И виде Бог на земјата, и, ете, тој е корумпиран, затоа што сите луѓе се оштетени на земјата." 1 Егзодусот. 06:12.Знаци на времето

 
Ова беше во деновите на Ное, така и ова Исус вели дека тоа ќе биде во неговото враќање:

"Но, како што во деновите на Ное, така ќе биде и Синот Човечки како доаѓа. Како луѓето живееле во деновите пред потопот јадеа и пиеја, се женеа и се мажеа до оној ден, кога Ное влезе во ковчегот, и тие не знаеја ништо додека не дојде потопот и ги однесе сите - така ќе биде доаѓањето на Синот да биде ".
Мат. 24: 37-39.


Тогаш Исус им се споредат во времето кога Ное живеел, со текот на времето, кога Тој ќе се врати. Има уникатен сличност меѓу тие датуми, а тоа е дека тоа е единствениот пат кој истиот пол легитимира!

Што се случува сега е одлично време знаци дека Исус ќе се врати може да се случи во секое време. Во овој контекст, судот на овој свет и дека е крајно време да се покае за оние кои сакаат да се спаси!

Друг начин да го изопачат брак Бог го одредил е да се живее како партнер. Тоа не е исто како брак, тоа е важно да се има ова јасно.

Постојат дополнителни области кои треба да се споменат во овој контекст. Тоа е сега почнува да експериментира со искоренување на родовиот идентитет. Нов израз "кокошка", е лансиран, кој ќе го замени со "тој" и "таа".

Никогаш не ја прифати оваа идеја и овој збунет израз, за ​​две секс што Бог го создал човекот со:

"Бог го создаде човекот според образот Свој, според образот Божји го создаде машко и женско ги создаде." 1 Егзодусот. 1:27.

Затоа, она што се случува сега се 'уште е нарушување на норма создавање дека Бог го создал. Тоа не се случи, без овој има последици!

Има една друга област која сакаме да се потенцира каде што Божјата цел сега е разнишана. Мислиме на неа, како и во сите времиња е очигледно - дека таа е жена која раѓа. Ова може да се промени и искривени, тоа е веројатно никој кој би можел да се поверува, но во овие последни денови, тоа е факт.

Ова се случува преку промена на полот, што е повеќе заеднички. Кога жената е избран да се подложат на операција за промена на полот да стане човек, а таа, тој, ќе го задржи нејзиниот утерус, таа, тој, со што уште се способни да го носи децата.
 Знаци на времето

 
На овој начин, можете да се создаде трета пол, што значи дека "човекот" може да има деца. Многумина веруваат дека тогаш тоа ќе биде природно да се стерилизираат "човекот". Ваквото барање очигледно ќе резултира со негодување, но тоа ќе биде кога природниот се заменува со неприродно.
Тоа значи дека вие сте исто така, во оваа област, влијае на цел на создавање кој Бог го ракоположи:

"На жената, тој рече:" Јас ќе го направи вашиот напор многу кога ќе забремени. Но болката ти ќе раѓаат деца. "1 Егзодусот. 3:16.

Имаме само во последниве години се види како тоа ќе ја разурне и го смени цел која Бог основана од самиот почеток. Ова може да се гледа како на бунт против Бога, тоа што вие не го прифати она што Тој го прогласи. Ова ќе има последици.

Пресудата дојде во времето на Ное, тие сакаа да не веруваат дека вакво нешто ќе се случи. Дури и сега сакате да се поверува дека некој тие ќе. Доцна една ќе откриете колку е во ред, ова беше, кога големата неволја пресуда дела одат по земјата, оние што се опишани во Откровението. Време е без преседан: Прочитајте што вели Исус во Мат. 24:21.
Исусовите зборови се како што пломби на светот во својот бог од обратна состојба и нивниот бунт против својот Создател, ќе се сретнат оваа domstid. Доцна откриени луѓето сериозноста на Ное, на ист начин, многу во последно време да се признае сериозноста на крајот, кога неволја е поделена.

Пишување на оваа е во никој случај да биде doomsayers, тоа е само да се потенцира она што е напишано во Божјото Слово. Зарамнет учења ќе го карактеризираат последните денови. Ние сме таму сега.

Тоа е време да се покае и да се сврти кон Бога, пред деновите на благодатта завршува и ви застане таму сам без Бога. Бог дека човекот во својот ограничен свет на мислата и во нивниот егоизам и гордост, се обидел да го објаснат. Негирањето нема вредност на тој ден.

Прочитајте исто така:

Во нападите на бракови - Дел 1 - Холгер Нилсон

 
Холгер Нилсон
www.flammor.com


submit to reddit

Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Wednesday 18 July 2012 07:00 | #flammor #holger nilsson #profetia #sista tiden #homosexuell #Äktenskap | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

STÖD APG29!
Swisha: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Што е со Пентекостите движење?

Читач на пошта со Sigvard Шпага 

Pentecostalism

Тоа е очигледно за сите историски свесни и заинтересирани Библиски Пентекостици, движењето Пентекостите откако стана Педесетница FFS и Духовден општество, годишниот наречен совет - се промени и на организациските, социолошките и теолошки. 

39

Läs allt!


Три средби од ковчегот во Kungsängen

Nenne Линдберг, Toye Џозефсон, Мартин Линдберг и Кристер Åberg посета на Арката на 3 средби во два дена. 14:00 и 19:00 во вторникот 17 јули и Среда 18 јули во 10:00 часот.

1

Läs allt!


Поддршка Apg29 со доброволна подарок

поддршка Apg29

Може да го поддржи Apg29 на три начини. 

1

Läs allt!


Нашите даночни пари се финансира имамот о

Читач на пошта со Бертил Rosenius

А насловот на Фејсбук предизвика љубопитност: "Во есента, Шведска е првиот финансирани од државата имамот образование." Вистински или лажни? Точно! Но, сето тоа станува уште полошо, кога ќе се нурне во историјата!

41

Läs allt!


Катастрофална промена на курсот - Дел 1

Со Холгер Нилсон 

занесот

А промена на курсот, сега е во врска со прогласувањето на Христовото доаѓање, тоа може да има катастрофални последици.

18

Läs allt!


Almedalen - Танц & Трамваи и интервју со Кристер Åberg

Film Group Flip Flop ме интервјуирани во Almedalen 2018. 

3

Läs allt!


Сме заборавиле нешто?

Читач на пошта со Дејвид Б

"Благословувај го, душо моја, и заборави Не сите негови придобивки" Псалм. 103: 2

4

Läs allt!


забрани парадата

Забелешка: Оваа статија содржи непријатни слики од различни Гордоста фестивали. 

забрани парадата

Додадете етикета на децата кои гледаат овој спектакл ...

Тоа не може и треба да се забрани на луѓето на различни системи, но тие можат да забранат е дека тие ќе ја рекламирате на улиците. 

97

Läs allt!


Пророштвото на Јоил и итно колење во шведс

Читач на пошта со Katty 

Коринтијанс

Читав мојот Библијата. Кога дојдов во овој пасус од Јоил 1: 17-19: 

25

Läs allt!


Be för Jimmie Åkesson

Av Bertil Rosenius 

Be för Jimmie Åkesson

Bild: sd.se. 

Jag upplever nu starkt att vi skall be att Jimmie Åkesson… 

188

Läs allt!


Последните папата е антихрист - Пророштво 

Поранешниот пророштво Католичката лицемер Alberto Rivera во 1990 година дека во последните Римокатоличката папата ќе биде библиски Антихристот.

77

Läs allt!


Спасувањето на момчиња во Tham Луанг пештерат

Момчињата во Tham Луанг

Момчињата во Tham Луанг пештерата. 

Тоа не е за ништо, мислам дека на големите библиски стих Псалм 40: 3, што е за Исус спасува од ужасна јама кога стигнав во извештаите на спасување работа на дванаесет момчиња и нивните фудбалски тренер во Tham Луанг пештерата во Тајланд.

10

Läs allt!


Џими Åkesson привлече голем број луѓе во Almedalen

Џими Åkesson привлече голем број луѓе во Almedalen 2028

лидерот на Шведските демократи партија Џими Åkesson привлече голем број луѓе во Almedalen кога тој зборуваше во саботата вечер. 

79

Läs allt!


Almedalsveckan, Шведските демократи, а остатокот на Бог

Кристер Åberg минатата видео во живо од Almedalen. Шведските демократи, Џими Åkesson и Божјата починка. 

1

Läs allt!


Сите не е лажен, но лажни евангелист Marjoe Gortner беше

Тоа е потврден факт дека американскиот евангелист Marjoe Gortner била лажна. Тој патувал низ САД, имаше средби и кампањи, зборуваше за Исус, се моли за болните, предводени од луѓе до крштевањето, но тој верува ниту во Бог, ниту Исус.

19

Läs allt!


Hot mot Vänskapsförbundet Sverige-Israel i Almedalen

Hot mot Vänskapsförbundet Sverige-Israel i Almedalen

Christer Åbergs reflektion från torsdagen i Almedalsveckan. Hot mot Vänskapsförbundet Sverige-Israel, Nordiska motståndsrörelsen och Kristna värdepartiet. 

20

Läs allt!


Annons


Значи проповеда зборот

проповедник

Она што се бараше Собранието за кога тие се собраа? 

33

Läs allt!


Слики на Almedalen и Елида Вторник Јули 3, 2018

И некои слики од Елида брод на Almedalen недела во Висби на Вторник, 3 јули.

Даниела Persin Небото TV7

Даниела Persin, менаџер канал на Небото TV7.  

0

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 29, lördag 21 juli 2018 kl. 09:42

Jesus söker: Johanna!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


извештај Кристер Åberg е Almedalsveckan

Од неговиот мал шатор на Gotland обезбедува Кристер Åberg овој извештај за нивните впечатоци и искуства на Almedalsveckan 2018. 

4

Läs allt!


Senaste kommentarer


Bad ракети не можат да ни донесат дома на Исус

На 30 јуни, јапонски ракетни испратен во вселената, но веќе на стартот го удри во заглушувачка експлозија. 

7

Läs allt!


Г-дин лади да ебам деца се од ѓаволот

ебам кората

Слика СВТ. 

На социјалните медиуми ја истакна три годишно песна наречена ебам деца. Да, тоа е во врска со овој предмет, и ова се нарекува хумор. Не, ова е од ѓаволот и неговите демони. Малку повеќе одбивни текст е многу тешко да се најде.

57

Läs allt!


Сега ќе го посетам Gotland и Almedalsveckan прв пат во мојот жив

Desiree и Кристер Åberg

Мојата ќерка желба и јас Кристер Åberg. 

Утре ќе одам во текот на Gotland Almedalsveckan. Тоа е прв пат сум на островот. Уште од времето кога бев мало дете, јас сонував еден ден да оди на островот.

15

Läs allt!


Стефан Löfvens искривени изјава

бремена

- Ако работите како акушерка мора да биде во состојба да вршат абортуси, во спротивно ќе мора да се направи нешто друго. Тоа е исто и за свештениците, кои не сакаат да го овековечат ист пол, изјави шведскиот премиер Стефан Löfven. 

37

Läs allt!


Стоп за придонес Equmeniakyrkans на гордоста

Од Холгер Нилсон подносителите на предавателот 

Гордоста Гревот во Шпанија

Тоа е така садизам, насилство и автономни во она што е познато како БДСМ и ова звучи Гордоста фестивал помине и да бидат претставени таму. Нешто друго што е претставен во име на фестивалот Гордоста е употребата на лекови во врска со сексот. Иако сексот со животни е нешто друго што може да се споменат.

0

Läs allt!


Две големи земјотреси во Шведска во само н

Големите земјотреси во Шведска

Слика: Aftonbladet.se. 

По втор пат за само неколку дена, силен земјотрес го погоди Шведска. Земјотресот се случи во одморалиште Sangis, малку источно од Kalix на. Уште еднаш се потсетуваме на зборовите на Исус во Библијата.

5

Läs allt!


Децата учат јога и тие се зелени мачки на Regnbågsplanete

деца Јога

Слика: sla.se. 

Деца 5-11 години се предава јога, вклучувајќи и се преправа дека се зелени мачки кои живееле во Regnbågsplaneten.

11

Läs allt!


Domen fälld över #metoo

Metoo

Allmänhetens Pressombudsman, PO, fäller tio tidningar för #metoo-publiceringar, då tidningarna hängde ut, dömde och agerade bödel över människor som anklagades för våldtäkt och sextrakasserier.

14

Läs allt!


Со Исус во центарот на пакуваните машина п

машина продавница Стариот Hjälmseryd Соломон во 2018 година

машинска хала на Соломон била преполна на летната ден во Старата Hjälmseryd. 

3

Läs allt!


Mdsommarafton Стариот Hjälmseryd 2018 со Линдберг беа

Тука може да се доживее некои од неверојатни летната вечер во машина продавница Соломон во Стариот Hjälmseryd.

0

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 430 144 131 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 692 bloggartiklar, 85 235 kommentarer och 57 017 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp