934 online! | Sidvisningar idag: 5 528 | Igår: 144 142 |

www.apg29.nu

gospel-apg29


Live Apg29 | Biblar | Bönesidan | Dagens ros | Date29 | Christer Åberg | Sök | Kontakt

Nėse keni nevojė pėr njohuri tė madhe pėr tė shpėtuar?

Ruhen nė qiell

Pėrndryshe ju nuk mund tė fitojė njerėz tė tjerė pėr tė Jezu Krishtit. Prandaj, ėshtė e rėndėsishme tė dini se ēfarė ėshtė nė Bibėl dhe se si tė jetė i shpėtuar. Bibla thotė qė ju duhet tė dini se keni jetėn e pėrjetshme. Si mund ta dimė kėtė? 

Ju nuk keni njė njohuri tė veēantė tė fortė tė Biblės, ose duke marrė diēka pėr tė shpėtuar. E vetmja gjė qė ju duhet ėshtė qė tė pranoni Jezus Krishtin si Zotin nė jetėn tuaj. 

Ajo ėshtė vetėm atėherė kur personi i gjallė i Jezu Krishtit vjen nė jetėn tuaj dhe ju do tė ruhen. I pranuar Jezusin si Zot, kur isha 20 vjeē. gjithė jeta ime ishte transformuar. Jezusi erdhi nė mua, mė shpėtoi dhe falur tė gjitha mėkatet e mia.

Mė herėt, kam kuptuar se unė kam pėr tė folur pėr Jezusin dhe nevojėn pėr tė pranuar atė si Zot, nė qoftė se ju do tė jetė i shpėtuar. Nėse ju shkoni nė kėtė ju tė humbasė ēdo gjė. Prandaj, unė kam qė kur unė u ruajt qenė shumė tė kujdesshėm pėr tė folur pėr kėtė, sepse unė kam folur me njerėz.

Ata nuk e kuptojnė se ēfarė unė isha duke folur rreth

Direkt pas I kam ruajtur, kam takuar njerėz qė pretendohet se janė tė krishterė, por kur kam filluar duke folur me ta nė lidhje me Jezusin, kam vėnė re shprehjet nė fytyrat e tyre se ata nuk kishin ide se ēfarė unė isha duke folur rreth. Kėta njerėz takova mund tė jetė njė kishė, por ata kurrė nuk e kishte pranuar Jezusin dhe nuk u ruajt. Sikur ata kishin Jezusi kishte ata e kuptuan atė qė unė isha duke folur rreth.

Kjo mė bėri fillimisht pak i hutuar, por mė pas nxiti edhe mė shumė se unė duhet tė jetė shumė e qartė se flasim pėr Jezusin dhe nevojėn pėr tė pranuar atė si Zot. Pėrndryshe, njerėzit nuk do tė ruhen. Nėse ne nuk do tė flasim pėr Jezusin me njerėz, por gjėra krejtėsisht tė ndryshme dhe tė parėndėsishme, ata mashtruar dhe nuk do tė ruhen. Nėse ne predikojmė dhe tė flasim pėr ēdo gjė, po, ajo mund tė jetė mesazhi djuplodade nga Bibla, por nė qoftė se ne nuk do tė flasim pėr Jezusin, atėherė ēdo gjė ėshtė e pakuptimtė. Si do njerėzit tė Jezusit dhe tė ruhen nė qoftė se ne nuk flasim rreth tij? Ėshtė Jezusin, kjo ėshtė e gjitha nė lidhje! Pastaj ata mė dėgjoi tė asaj qė unė kam pėr tė thėnė nė lidhje me Jezusin, apo se ata edhe herezi pėrhapjen zbuloi qartė se ata nuk e njohin Perėndinė. Kjo unė shkruaj ėshtė biblike, sepse Bibla thotė:

Ne jemi prej Perėndisė. Kush e di se Perėndia na dėgjon. Kushdo qė nuk ėshtė prej Perėndisė nuk na dėgjon. Kėshtu, ne e dimė frymėn e sė vėrtetės dhe frymėn mashtrim. - 1 John 4: 6

Qė unė u shpėtua, u zbulua nė kėtė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė se ata nuk janė ruajtur, sepse ata nuk mė kanė dėgjuar pėr mua. Nė kėtė mėnyrė zbulohet edhe herezi shpejt. Ata thonė se kanė Jezusin, por nuk duan tė dėgjojnė pėr ata qė me tė vėrtetė kanė Jezusin, atėherė ata nuk kanė Jezusin.

Shumė herė kam hasur herezi duke pretenduar se ata kanė Jezusin, dhe ata kanė nė tė njėjtėn kohė duke u pėrpjekur pėr tė marrė mua nė mashtrim e tyre nga honking nė mua doktrinat qė merr sytė tuaj larg nga Jezusi. Nėse ata me tė vėrtetė ishin ruajtur dhe i njohur Jezusi nuk ishte pėrpjekur pėr tė bėrė diēka tė tillė.

vetė riciklohen

Arsyeja qė unė jam aq i qartė nė lidhje me mėsimet e mia tė Jezu Krishtit pėr njerėzit, sepse unė kam qenė ruajtur. A nuk ėshtė vetė-shpėtimi ka pasur nevojė pėr njerėzit e tjerė dhe nuk ndiejnė nevojė pėr tė fituar ata pėr Jezusin. 

Nė mėnyrė qė tė fitojė njerėz tė tjerė pėr Jezusin duhet tė riciklohen nė vetvete. Duhet tė jetė nė gjendje tė ēojė njerėz tė tjerė deri nė shpėtimin nė Jezus Krishtin duhet vetė tė ruhen. Ju gjithashtu duhet tė jetė e qartė rreth asaj se si pėr tė shpėtuar, dhe se ata janė tė vetėdijshėm se ata vetė janė tė shpėtuar. 

Pėrndryshe ju nuk mund tė fitojė njerėz tė tjerė pėr tė Jezu Krishtit. Prandaj, ėshtė e rėndėsishme tė dini se ēfarė ėshtė nė Bibėl dhe se si tė jetė i shpėtuar. Bibla thotė qė ju duhet tė dini se keni jetėn e pėrjetshme. Si mund ta dimė kėtė? E pra, "tė gjithė ata qė besojnė nė emrin e Perėndisė!"

Kėto gjėra jua kam shkruar juve qė besoni nė emrin e Perėndisė, pėr ju tė dini se keni jetėn e pėrjetshme, dhe pėr ju qė tė besoni nė emrin e Perėndisė. - 1 Gjonit 5:13

Bibla thotė pėr tė besuar nė Jezusin, atėherė ju e dini se keni jetėn e pėrjetshme. Dhe mund tė ju vetė e dini se keni jetėn e pėrjetshme, ju gjithashtu mund tė pėrcaktojė nėse njerėzit e tjerė kanė jetė tė pėrjetshme. A besojnė nė Jezusin? Nėse ata nuk e bėjnė, ata nuk kanė jetė tė pėrjetshme. Ne nuk do tė bėjė kompromis nė kėtė. Ne nuk e dimė nėse njerėzit e tjerė janė tė shpėtuar apo jo, ne nuk mund tė fitojė ato pėr Jezusin. Pra, ne duhet tė dy e dimė se si tė jetė i shpėtuar dhe tė vendosė nėse njerėzit e tjerė do tė ruhen nė mėnyrė qė tė fitojė e tyre pėr Jezu Krishtin.

Ne duhet tė dimė se kush na ka shpėtuar, dhe kush ėshtė Shpėtimtari. Kur unė dėshmoj shpėtimin tim te Jezu Krishti, unė zakonisht them se kjo nuk ishte njė kishė qė mė shpėtoi, jo njė pastor ose dikush pėr tė mėsuar. Por ajo ishte personi i gjallė i Jezu Krishtit i cili erdhi nė zemrėn time, kur kam marrė atė.

Ajo ėshtė vetėm Jezusi dhe askush tjetėr se ai mund tė dorėzojė. Ai ėshtė i vetmi Shpėtimtar. Ai nuk ka njė tė tillė pranė saj, por ai ėshtė i vetmi Shpėtimtar. Bibla thotė se askush nuk ėshtė nėn qiell mund tė na shpėtojė. Ajo ėshtė vetėm Jezusi dhe vetėm ai qė mund tė shpėtojė. 

Nuk ka shpėtim nė asnjė tjetėr. Sepse nuk ka asnjė emėr tjetėr nėn qiell qė u ėshtė dhėnė njerėzve dhe me anė tė tė cilit duhet tė shpėtohemi. - Veprat 4:12

Nuk mund aq shumė

Kur unė u shpėtoi, unė nuk mund tė shumė nė Bibėl. Nė fakt, unė mund tė bėj asgjė. Para se u ruajt, unė shkova nė dy takime nė Kishė Pentecostal nė Ljungby. Kam marrė asgjė nė kėto takime, por unė e dija se ishte diēka me Jezusin qė unė e nevojshme. Pastaj, dikush mė pyeti nėse kam kėrkuar pėr tė shpėtuar. Unė u pėrgjigja po., Edhe pse unė nuk e kuptoj asgjė, ose kishte njė njohuri tė veēanta tė madhe. Por, kur kam marrė Jezusin, unė me tė vėrtetė u ruajt! Njė shpėtim pėr dukej e drejtė nė mendjen time, kur kam pranuar Jezus Krishtin si Shpėtimtarin dhe Zotin tim!

Ju nuk duhet tė ketė njė njohuri tė veēanta tė madhe tė Biblės, ose duke marrė diēka pėr tė shpėtuar. E vetmja gjė qė ju duhet ėshtė qė tė pranoni Jezus Krishtin si Zotin nė jetėn tuaj. Ajo ėshtė vetėm atėherė qė personi i gjallė i Jezu Krishtit do tė vijė nė jetėn tuaj qė ju do tė shpėtohet. Kur ai vjen nė zemėr, ai e bėn njė krijim pėr ju. Ai ėshtė ai qė e bėn mrekullinė, jo ju.

Prandaj, kjo nuk do tė ndihmojė nė qoftė se ju keni tė gjithė kėtė njohuri tė madhe, por nuk kanė marrė Jezusin. As nuk ka rėndėsi nė qoftė se ju nuk keni njohuri, kur ju merrni Jezusin. Ai ėshtė ai qė bėn mrekulli nė jetėn tuaj pėr shkak tė mėshirave tė tij.

Nėse dikush vjen tek ju dhe thotė se ju duhet tė keni njohuri pėr tė shpėtuar, kjo ėshtė njė gėnjeshtėr. Nėse nevojė pėr njohuri tė veēanta, kjo do tė thotė se ajo ėshtė njohuria qė kursen dhe jo Jezu Krishtin. Ajo pastaj e bėn njohuritė e Shpėtimtarit. Jo, nuk ėshtė Jezusi, dhe vetėm ai ėshtė Shpėtimtari! Tė gjitha qė ju duhet ėshtė Jezu Krishti pėr tė shpėtuar. Mos lejoni asgjė heq sytė tuaj nga Jezu Krishti.

Njohuria do tė rritet pėr

Por njė herė ju jeni tė shpėtuar, dija natyrisht do tė shumohen dhe tė rriten pėr Jezusin si thotė Bibla.

Kėshtu qė ju mund tė ecni denjėsisht pėr Zotin dhe ēdo gjė pėr tė kėnaqur atė, dhe tė jepni fryt nė ēdo vepėr tė mirė dhe tė rriten nė njohurinė e Perėndisė. - Carbon 01:10

Njohuria do tė rritet pėr shkak se ju jeni shpėtuar, jo pėr ju qė tė jetė i shpėtuar. Kjo ėshtė njė e vėrtetė e rėndėsishme qė do tė nxjerrė nė pah mėnyra tė ndryshme nė kėtė libėr. Unė kurrė nuk do ta harroj ditėn unė kam ruajtur. Kur unė isha 20 vjeē. Nė librin tim tė vlerėsuar natė tė gjatė kam treguar pėr shpėtimin tim, por unė gjithashtu do tė jetė nė kapitullin e ardhshėm tė shpjegoj shkurtimisht se si ndodhi. 


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Wednesday 2 January 2019 03:40 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


STÖD APG29.NU


4 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

nils

Mycket bra och tydlig undervisning där jag fastnar för ordet;"Den som Känner Gud, Gud,lysssnar på oss."

Ordet att "Känna Gud," står också i Joh.17:3."Och detta är evigt liv,att de Känna Dig,den ende sanne Guden och den du har sänt,Jesus Kristus."
"Hade ni Känt Mig,så hade ni också Känt Min Fader." Joh.14:7.
Ordet "känna," (grek. gino“sko.) betecknar ofta ett intimt och ett förtroligt förhållande mellan två personer,i särskild grad gäller detta Gudsförhållandet.
¤¤¤
Jag kan ha all information om vår konung Karl Gustav,och läst allt om honom.
En dag kommer han på stadsbesök där jag bor,och jag står där i förväntan att han skall se mig,hälsa på mig och känna igen mig.
Men icke, han bara går förbi mig utan att inte ens ge mig en blick,detta Trots all kunskap jag läst och studerat om honom och all förväntan jag haft att få möta honom..
Besviken och grubblande går jag hem,funderande varför han helt nonchalerade mig!
¤¤¤
Detsamma gäller vår Relation till Herren Jesus,där Ordet "Känna Honom", handlar om ett MÖTE Honom,som Förvandlar och Förändrar mig till en NY Människa.
Detta är inte det vi kallar Religion,i meningen av enbart ett intellekt förhållande till Gud!
¤¤¤
Jag är Ej densamme efter ett sådant Möte,som är ett ANDLIGT möte och sätter Spår in i min Ande och i mitt VILJELIV så att jag Vill följa Honom och bli Hans Lärjunge.
Det är en Kärleks Relation som uppstår mellan Herren Jesus och Dig!
Sker Ej en sådan förändring,Känner jag Inte Herren,även om jag pratar om Honom!

Svara -   - 2/1-19 08:47 -


HansOlof

Bra undervisning Chrisrer!

Svara -   - 2/1-19 11:36 -


David Ström

Somliga får mer av Jesus än andra. Somliga får så de slår i backen, medan andra upplever att de får söka frälsningen hela livet. Men även det lilla fröet kan växa till sig och ge skydd och skugga.

Svara -   - 2/1-19 20:54 -


Thomas

Utmärkt Christer!

Jesus sade till honom: "Jag är vägen, sanningen och livet. Ingen kommer till Fadern utom genom mig. (Jn 14:6)

Svara -   - 3/1-19 01:14 -


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?Njė muze i kryqėzuar McJesus nė Izrael

Kryqėzoje McJesus

Foto: SVT. 

Protesta nė Izrael kundėr Jani Leinonen McJesus "vepra arti", qė pėrshkruan njė kryqėzuar Ronald McDonald.

3

Läs allt!


Padėshiruara - Pjesa 17

Christer Åberg Pėrshėndetni

Tani unė vazhdoj me dridhje tim dhe vlerėsuar serial nga fėmijėria ime. Historia do tė rritet nė intensitet dhe tė bėhet edhe mė dramatike. Disa seksion shumė emocionuese dhe tė flakta tani shtrihet pėrpara.

0

Läs allt!


Njė heshtje Jesus - Njeriu qe vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 6

ushtar romak

Hans Jansson, Uppsala Herod Antipa na takohen pėrsėri nė historinė biblike. Kėtė herė ai qėndron pėrpara Jezusit. Ajo kishte qenė pas tre vjet qė nga prerja e kokės Gjon Pagėzori-sė.

2

Läs allt!


Keqe Lista - Njeriu qe vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 5

ushtar

Nga Hans Jansson , Uppsala Nuk ėshtė diēka e "zgjuar" dhe e keqja e veprimeve tė Herodit nė kontekst ne jemi duke pėrshkruar. Kjo sjell mua pėr atė qė ėshtė shkruar nė librin e Zanafillės.

4

Läs allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns många bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Både som går på satellit, kabel och webben! Här listas alla kanaler.

18

Läs allt!


Profecia Kristin ėshtė e vėrtetė me kohėn tonė

- Njė profeci nė lidhje me fundin e kohės!

Profecia e lashtė nga 1800s flasin pėr Jezusin pėr tė treguar deri nė malet nė Suedi nė ditėt e fundit, dhe mė pas nė mal pėr tė gjithė pėr tė parė!

5

Läs allt!


"Zoti e bekoftė abortin dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės"

Reader Mail nga Nils 

Aborti - Mami

Njė grua tani kishte njė program Netflix Air ku ajo paguan haraē pėr abortin, dhe pėrfundon me fjalėt: "Zoti e bekoftė abortit dhe Shtetet e Bashkuara tė Amerikės", dhe kėndojnė dhe valle me tė.

38

Läs allt!


Nė ferr, torturuar mėkatarėt

Nėse ju shkoni nė ferr, ju torturuar. Kjo ėshtė ajo qė Ferri ėshtė pėr. Ashtu si njeriu tė pasur nė Luka 16, ju do tė mundohen nė flakė. Tėrė mėkatarėt shkojnė nė ferr, dhe ata tė shkojnė atje pėr tė mundohen.

102

Läs allt!


Porsalindurit janė tashmė njė "ex"

Porsalindurit janė tashmė njė ish

Foto: Screenshot nga Facebook. 

Banorėt e New York City tani mund tė ndryshojė gjininė e tyre pa njė certifikatė mjekėsore. Pėr mė tepėr, ata mund edhe tė ndryshojė gjininė porsalindur tyre.

5

Läs allt!


Nėse keni lindur nė trupin e gabuar, ju mund tė lindni pėrsėri

Loui Sand

Foto: SVT. 

Louise Nelum Sanda Mali "Loui" Sand, 26, ėshtė njė yll suedez hendbollit i cili tani ndalet duke luajtur hendboll tė hetohet pėr dysphoria gjinore. 

2

Läs allt!


Christian Bale: Faleminderit Satana frymėzim

Reader Mail: Pelle Lindberg 

Christian Bale: Faleminderit Satana frymėzim

Foto: Nga TV4. 

Ēmimi pėr aktorin mė tė mirė shkoi pėr aktorin Christian Bale nė Vice filmit, i cili falėnderoi frymėzimin e tij: Satanit.

43

Läs allt!


Amerika News nė lidhje Suedi: Mikroprocesorėt futur pėr menaxhimin e monedhės nė Suedi

Reader Mail nga Nils 

mikroēip

Nė Stokholm, Suedi, zgjidhni 1000 pėr tė zgjedhur Shop me njė Microsystems vogla. Chips futur nėn lėkurėn e tyre.

55

Läs allt!


Ajo ka tė bėjė me Islamin

Ajo ka tė bėjė me Islamin

Reader Mail nga Stefan Eliasson Nė kėtė mėnyrė arsyeton Ėshtė veprimet. Louisa dhe Maren nuk janė unike, kohėt e fundit gjeti njė varr masiv me 34 tė krishterėve prenė kokėn nė Libi.

0

Läs allt!


kontrolli Antikrishti nė Kinė

kontrollit Antikrishti

Nga Holger Nilsson Nuk ėshtė tani njė realitet nė Kinė mund ndoshta shumica e tyre nuk sjellin nė - kjo ėshtė njė sistem i kontrollit qė ndoshta askush nuk ka qenė nė gjendje tė imagjinohet.

37

Läs allt!


Muslimanėt pastruar pas nate e Vitit tė Ri, por kjo nuk ėshtė Islami

Muslimanėt pastrimi

Picture: svt.se. 

Muslimanėt pastruar rrugėt e Gothenburg pas nate e Vitit tė Ri nuk ka tė bėjė me Islamin ka. Pėrfundimi I duhet tė marrė pėr shkak se ajo ėshtė dėgjuar gjithmonė "kjo nuk ėshtė Islami", pas njė terrorizmi pėrgjakshme myslimane - edhe pse Muhamedi dyja urdhėruar dhe kryer akte terroriste nė emėr tė Allahut.

2

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

shpėtimi im - Christer Åberg

gomė shpėtimi

Kur ai kishte sjellė mua, unė u ndal dhe bisedoi me njė nga udhėheqėsit nė kishė Pentecostal nė hyrje me emrin Donald. Pastaj ai pyeti: "A doni qė tė shpėtohet?" Edhe pse unė nuk e di se ēfarė kjo ishte pėr diēka kam thėnė ...

0

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Ata duan pėr tė kolonizuar Marsin, por nuk udhėtojnė nė hėnė

Myshk dhe Mars

Picture: di.se. 

Kompania Electric makinė themelues Tesla dhe CEO Elon Musk ėshtė duke planifikuar pėr tė dėrguar njerėzit e tjerė nė Mars dhe ėndėrr e kolonizuar planetin. 

29

Läs allt!


Homoseksualitetit dhe tė njėjtit seks marrėdhėnie - Stefan Gustavsson

Ēfarė thotė Bibla pėr homoseksualizmin? Tekstet biblike dhe argumenti racional ėshtė e ndriēuar nė njė mėnyrė shumė tė thjeshtė, nė njė leksion shumė tė mirė nga Stefan Gustavsson. 

8

Läs allt!


Nėse keni nevojė pėr njohuri tė madhe pėr tė shpėtuar?

Ruhen nė qiell

Pėrndryshe ju nuk mund tė fitojė njerėz tė tjerė pėr tė Jezu Krishtit. Prandaj, ėshtė e rėndėsishme tė dini se ēfarė ėshtė nė Bibėl dhe se si tė jetė i shpėtuar. Bibla thotė qė ju duhet tė dini se keni jetėn e pėrjetshme. Si mund ta dimė kėtė? 

4

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 03, onsdag 16 januari 2019 kl. 00:30

Jesus söker: Hjalmar, Helmer!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Vision för själars frälsning 2019

Läsarmejl av nils 

Vision

Må denna vision motivera oss för själars frälsning år 2019. Lester Sumrall 1913-1996, blev en världsvid missionär efter denna vision år 1931.

3

Läs allt!


Christer Åberg sjunger: Vem är Kungen i djungeln?

Måste bara ses! Christer Åberg sjunger och spelar ukulele sången: Vem är Kungen i djungeln? 

3

Läs allt!


Tio år sedan min fru Marie och vår son Joel dog

För tio år sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 på natten och vår nyförlöste son Joel dog sedan halvfemtiden på morgonen den 22 december.

1

Läs allt!


Senaste kommentarer


Bashkėjetesa nuk ėshtė, nuk ka qenė kurrė dhe kurrė nuk do tė jetė njė martesė

1495636808-qengji-brollop.jpg

Pėr tė pėrshtatur pėr partneri i tha qė tė ketė marrėdhėnie seksuale me njėri-tjetrin, kjo ėshtė e njėjta gjė qė ju jeni tė martuar me njėri-tjetrin. Por kjo nuk ėshtė nė pėrputhje me Biblėn.

4

Läs allt!


kafshėt Bibla

kafshėt Bibla

A e dini se Bibla flet shumė pėr kafshėt? Kėtu unė kam njė listė tė gjatė e shumė kafshėve nė Bibėl dhe disa insekte me referenca biblike! Ju lutemi tė gėzojnė!

2

Läs allt!


Sfondi pėr kėrkim shpirtėror tė njeriut

viewfinder

I Sigvard Sword Nė tim shkrim shpresė profetike kėsaj, kam vėnė shėmbėlltyrėn e Jezuit nė lidhje me "humbur djalin e / återvunne" (Luka 15) si njė sfond ilustrues, njė paraqitje qė mbetet i ngjarjeve shekullore tė mėparshme. 

0

Läs allt!


Paligjshme pėr tė treguar se gratė ishin pre koka nga muslimanėt

Ajo ėshtė e paligjshme pėr tė treguar tė vėrtetėn pėr tė dy turistėt femra nė Marok u pre koka nga muslimanėt.

12

Läs allt!


Kėtu ėshtė njė grua bjonde pre koka nga muslimanėt

Kėtu ėshtė njė grua bjonde pre koka nga muslimanėt

Dy gra tė reja bjonde nga Skandinavia u pre koka nga muslimanėt, kur ngritėn kampin e tyre nė Marok. Ajo e quan vrasjen e grave, akteve tė terrorizmit, e cila natyrisht ėshtė, por njė term mė i saktė ėshtė se ajo ėshtė njė vrasje me motive fetare islame tė frymėzuara nga Kurani.

11

Läs allt!


Dhjetė vjet mė parė, gruaja ime Marie dhe djali ynė Joel vdiq

Dhjetė vjet mė parė, mė 21 dhjetor vrau gruan time pak para orės 12 tė natės dhe djali ynė nyförlöste Joel vdekur qė nga katėr e gjysmė tė mėngjesit tė 22 dhjetorit.

1

Läs allt!


Njeriu qė vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 2: Dance of Death

Nga Hans Jansson , Uppsala Ishte kjo valle edhe Herodiada tė shikuar pėrpara. Nė sytė e saj tė errėt mund tė gjeni hämndbegärets praktikues flakėron flakė. Ajo ishte njė grua krenaria dhe lakmia e tė cilit pėr pushtet mund ta shtyjė atė nė ēdo gjė. 

0

Läs allt!


Njeriu qė vrau zėrin e Perėndisė - Pjesa 1: Profeti

romak

Nga Hans Jansson , Uppsala  Mesazhi i kėtij punimi ėshtė nė lidhje me rėndėsinė e jo vetėm tė dėgjojnė zėrin e Perėndisė, por edhe tė bėjė atė qė ajo thotė. Ajo nuk ka Herod Antipa, tetrarku i Palestinės. Nė vend tė kėsaj, ai luftoi kundėr Perėndisė dhe u dėbuan nė kėtė mėnyrė pėr tė vrarė Gjon Pagėzori, i cili shėrbeu si zėri i Perėndisė nė jetėn e tij.

2

Läs allt!


Njė fėmijė ėshtė i lindur - Emri i tij ėshtė Zoti fuqishėm

Emri i tij ėshtė Zot i fuqishėm

"Pėr ne ka lindur njė fėmijė, njė djalė na ėshtė dhėnė. Mbi sundonte shpatull, dhe emri i tij do tė quhet Kėshilltar i admirueshėm, i fuqishėm Perėndia , Atė i pėrjetshėm, Princ i paqes." (Eshte 9: 6).

6

Läs allt!


En ny världsordning - Del 1

Per-Arne Imsen talar om en världsregering, en världsekonomi och en världsreligion. Inspelat 2012 av Cymbal-TV, men är mer aktuellt än någonsin. Del 1 av 3.

27

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 463 758 635 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 118 bloggartiklar, 93 142 kommentarer och 61 183 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp