545 online! | Sidvisningar idag: 99 050 | Igr: 236 231 |

www.apg29.nu


AI - inteligjencs artificiale - prmbushja e Bibls 2000 vjet m par

Reader Mail nga Nils 

AI - Artificial Intelligence

Ajo tani sht duke ndodhur n shpejtsi t rrezikshm sht AI, inteligjencs artificiale (inteligjencs artificiale), dhe ka zhvilluar tashm t folurit dhe t menduarit robots. nuk shkruan kjo pr t tremb, por q t mund t kuptoj se sa larg sht 2000 vjet m par Bibla parashikuar zhvillimet teknologjike kan qen, kshtu q ne kemi t drejt pr t treguar kohn!

19

Ls allt!


Pakti i pabes i OKB-s u miratua dje

Marrveshjet e migrimit t OKB-s t lejoj pa emigracionin

Photo: Koha e lir. 

Dje u miratua Emigracionit Pakti i Kombeve t Bashkuara e cila, n parim, t hapur kufijt e tyre pr emigracionin t lir. Por si banket Nobel mbizotronte dje u zhduk kontrat historikisht t rnda OKB-s n zhurmn e medias.

42

Ls allt!


Nj vizion i frutave prfundimtare t pems s dijes

pema e njohjes

Reader Mail nga Nils

Kjo mund t tinglloj zymt, por kjo sht hera e fort bashkkohor Karakteri lexojm n lidhje me kt vizion dhe n Bibl, dhe duhet t na bj t drejt t interpretimit koh!

11

Ls allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer berg

Christer r en knd bloggare bland bde kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar p aktuella samhlleliga och personliga problem. Programledare r Daniela Persin.

3

Ls allt!


Kryqzoje, kryqzoje!

Cross pajton njeriut dhe Zotit

Reader Mail nga David B Pa dyshim, Turmat duke thirrur: Kryqzoje, kryqzoje, pasuesit e Jezusit dhe at q Jezusi qndron pr. Ata pastaj do t humbas arsyen e tij se ata nuk e kuptojn se ata jan t shtnat veten n kmb.

11

Ls allt!


Islami u prhap me ndihmn e Kishs Suedeze

Christer berg shkon prmes disa lajme aktuale. Nuk ka dyshim se ne jemi duke jetuar n ditt e fundit kur ju keni marr disa nga kto lajme.

43

Ls allt!


Doomsday People

Nga Holger Nilsson 

Doomsday People

Me shprehjen e msiprme, mund t telefononi t gjith ata q mendojn se koha sht afr dhe q ju t merrni pasojat e saj.

32

Ls allt!


Tre qiejt n Bibl

Tre qiejt n Bibl

N ajetin e par t Bibls thuhet n tekstin origjinal q Perndia krijoi qiejt dhe tokn. Perndia krijoi qiejt m shum.

1

Ls allt!


Suedia cash-free brenda tre deri n pes vjet - Profecit e Bibls prmbushur

cashless

"Suedia ndoshta do t jet 'cashless' brenda tre deri n pes vjet", tha zvends guvernatori Cecilia Skingsley n nj konferenc bankare n Londr.

24

Ls allt!


Jezusi ka ardhur dhe do t vij prsri

Lindja e Krishtit

Ne jemi duke pritur pr Jezusin 'ardhjen e dyt, jo i pari. Dhe kjo ardhja nuk do t jet pr koh t gjat. Por kur Jezusi t vij prsri n litart, ai do t ket me dika q ai nuk ishte hera e par q ai erdhi. A e dini se far mund t jet pr ndonj gj?

2

Ls allt!


Pasi shptuam, gjithmon i shptuar?

Reader Mail nga Nils

Kalvanistpstorn Pastor John Loopez jan dhn nga Zoti pr t par se si false kjo doktrin sht.

52

Ls allt!


Trmeti n Alask - Jesus Profecit vijn e vrtet

Trmeti n Alask - Jesus Profecit vijn e vrtet

Foto: Express. 

Alaska sht goditur nga dy trmete shum t forta. Shkon mir kur ka shpallur nj emergjenc fatkeqsi. Jezusi flasin e trmeteve t mdha t ndodhin. Le t lutemi pr t, kur goditi.

12

Ls allt!


Profecia e Rrmbimit dhe Mundimit t Madh

raket

Bibla profetizon se nj her do t zhvillohet Rrmbimi dhe ruajtur t shkojn n dhomat, ndrsa shtrngimi sht n progres n Tok.

3

Ls allt!


Ajo sht e angazhuar me nj llambadar

Amanda, 34, sht e angazhuar pr t llambadar saj

Foto: Express. 

Amanda Liberty sht e angazhuar pr nj llambadar se ajo "do t puth dhe t prqafoj me."

17

Ls allt!


kanale televizive krishtera n Suedi

TV krishter n Suedi

Ka shum t mira suedeze kanale televizive e krishter n Suedi. T dy duke ecur n satelit, kabllor dhe Web! Ajo liston t gjitha kanalet.

3

Ls allt!


Prenumera p Youtubekanalen Apg29.nu

Fortfarande i lager: Christer bergs starka bok Den lngsta natten

Den lngsta natten - 150 kronor

Natten till den 22 december, den natt med flest mrkertimmar 2008, genomlider Christer berg Den lngsta natten i sitt liv, d han p ett mycket traumatiskt och ovntat stt mister halva sin familj.

1

Ls allt!


Extra: Christer bergs bok fortfarande i lager

Upprop fr Christer bergs bok Den lngsta natten. Och du kan ven ge ditt std till bloggsajten Apg29.nu.

0

Ls allt!


Nuk ka pr t le n errsir

Reader Mail nga Sigvard Sword 

Drit n errsir

N shrbimin tim informuese pr Perndin, ajo ka qen n lidhje me situatat m t rnda ku t dy trupin tim dhe shpirti im ishte n rrezik. krcnime me vdekje nga neo-nazistt, sepse un u ngrit dhe e fsheha refugjat, shum afr fije dhe sexkriminalitetens errsirn prmes rasteve t monitorimit, besvrjd dhe sfiduar pr duel shpirtror t okultistt.

74

Ls allt!


69-vjeari dshiron t ndryshoj moshn deri 49

69-vjeari dshiron t ndryshoj moshn deri 49

Foto: Dita. 

69-vjeari Emile Ratelband n Holand doni t merrni Hard tyre ligjor moshn 49 vjet.

13

Ls allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns mnga bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Bde som gr p satellit, kabel och webben! Hr listas alla kanaler.

3

Ls allt!


"Jezu Krishti m ka shptuar nga 27 vjet e homoseksualitetit"

Dshmia e fort Davidit se si ai u shptoi dhe shptoi nga Jezusi i 27 viteve t homoseksualitetit. text Suedisht. 

- Emri im sht David, un jam 44 vje, dhe kjo sht nj dshmi se si Jezusi m shptoi nga njzet e shtat vjet t homoseksualitetit. Un flas pr dashuri.

11

Ls allt!


Troendedparna djegur, mbytur dhe i pren kokn

Shum prej tyre jan ata q kan vuajtur nga persekutimi, burgosur dhe vrar q kan praktikuar biblik BESİMTARVE pagzimin me zhytje.

14

Ls allt!


Transpersoner befriade av Guds krlek

En mycket stark dokumentr om transpersoner som har blivit befriade av Guds krlek.

5

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 50, fredag 14 december 2018 kl. 12:52

Jesus sker: Sten Sixten!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Pagzimi: ku, kur dhe si

Pagzimi n det

Ktu un ju jap disa Shkrimet qarta pr pagzim sht br, kur ajo sht br dhe si.

4

Ls allt!


Christer berg sjunger: Vem r Kungen i djungeln?

Mste bara ses! Christer berg sjunger och spelar ukulele sngen: Vem r Kungen i djungeln? 

3

Ls allt!


Tommy Dahlman intervjuar Christer berg i Kanal 10

Tommy Dahlman intervjuar Christer berg i Kanal 10 om hans frus och lille sons dd tv dagar innan julafton fr snart tio r sedan.

2

Ls allt!


Senaste kommentarer


sht Perndia i Bibls e njjt si zot e Kuranit-s?

"Ata q pretendojn pr dashuri, nder dhe adhurojn Perndin, nuk n faktin se ata nuk e duan, nderin dhe adhurojn Jezusin."

5

Ls allt!


Ai u martua me hologramit Hatsune Miku

Martuar holografik tij

Akihiko Kondo mban nj version kukull t hologramin Hatsune Miku q ai u martua. Image Burimi: Facebook.

Nj burr 35-vjear n Japoni ka martuar nj hologrom. Dasma kosto 160.000 kurora. Nj kukull q prfaqson programin kompjuterik femra.

19

Ls allt!


Heaven TV7 shenjtruar n Uppsala

Ruben Agnarsson, Martti Ojares, Daniela Persin dhe Christer berg

producent TV Ruben Agnarsson, themelues dhe president Martti Ojares, menaxher kanal Daniela Persin dhe Christer berg.

Un kam qen i ftuar pr hapjen Studio kanal televiziv i krishter Qielli TV7 n Uppsala.

17

Ls allt!


Jezusi trefisht fitore botror historike

Reader Mail nga Nils 

Jezusi trefisht fitore world-historike, dhurat e Zotit pr t gjith njerzit e bots. Q Jezu Krishti bri nprmjet Shlyerjes s Tij ishte nj fitore e papar Triple! Sfida ishte 3 fusha t ndryshme q Ai para Perndis gjykatsi suprem dhe para: Bota shpirtrore duhet t fitoj.

5

Ls allt!


terren t shesht sht jobiblike

terren t shesht sht jobiblike

Nse keni lexuar Bibln, ju mund t shikoni qart se toka sht e rrumbullakt. Nse toka nuk sht e rrumbullakt, ather Jezusi do t kishte marr trsisht gabim kur thot se ajo sht edhe dit e nat n tok, kur ai t sjell n shtpi t gjitha ruhen n qiell.

23

Ls allt!


DVD e re! Pyetje dhe prgjigje n lidhje me fundin e kohs dhe ngjarjet e saj

Nga Holger Nilsson 

DVD e re!  Pyetje dhe prgjigje n lidhje me fundin e kohs

Ju tani keni mundsin pr t marr pjes n kt DVD t re n lidhje me ngjarjet e fund-koh.

7

Ls allt!


OKB-ja krkon nj qeveri globale brenda 12 vjetsh

Nga Mikael Walfridsson 

Axhenda 2030 - OKB-ja krkon nj qeveri globale brenda 12 vjetsh

Wolfgang Ishinger: "Ne jetojm n nj koh ku rendi ndrkombtar botror bie tani. N kt vakum prpiqet t gjith pr t par se sa larg mund t shkojn. Ekziston nevoja pr nj qeveri globale. "

36

Ls allt!


Dita intervistuar Christer berg n teorit e konspiracionit

Dita intervistuar Christer berg n teorit e konspiracionit

Gazeta Dita. 

Gazeta Dita ka nga Jonathan Sverker intervistoi mua dhe disa t tjer n teorit e konspiracionit dhe t br nj artikull t fort prpunuar gjasht faqe i gjat.

19

Ls allt!


Unika dopfilmer

Unika dopfilmer - Studio Apg29 med Christer berg. Christer berg talar om dopet och visar fantastiska dopfilmer.

2

Ls allt!


Ringjallja e par

Christer berg dhe Reine Jonsson flet flet pr ringjalljen e par n radio e komunitetit Nssj.

1

Ls allt!


sht formuar pr detyr t qndrojn prapa klasat e valle dhe yoga?

Nga Holger Nilsson 

sht formuar detyr pr t qndruar prapa msimet valle dhe kurse n yoga?

Sa i prket Formularit, paraqitja e tyre si kjo: "Bilda pr Kishn dhe Shoqrin, n form t shkurtr formn, e quajtur m par shoqata jo-konformist arsimor, sht nj nga dhjet studimit Suedis."

47

Ls allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


STD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 54 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 34 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 17 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 12 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 458 247 661 sidvisningar p Apg29! Apg29 har just nu 17 055 bloggartiklar, 92 256 kommentarer och 60 471 bnmnen.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

MediaCreeper

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp