793 online! | Sidvisningar idag: 105 867 | Igår: 224 249 |

www.apg29.nu


Ai u martua me hologramit Hatsune Miku

Martuar holografik tij

Akihiko Kondo mban njė version kukull tė hologramin Hatsune Miku qė ai u martua. Image Burimi: Facebook.

Njė burrė 35-vjeēar nė Japoni ka martuar njė hologrom. Dasma kosto 160.000 kurora. Njė kukull qė pėrfaqėson programin kompjuterik femra.

7

Läs allt!


Heaven TV7 shenjtėruar nė Uppsala

Ruben Agnarsson, Martti Ojares, Daniela Persin dhe Christer Åberg

producent TV Ruben Agnarsson, themelues dhe president Martti Ojares, menaxher kanal Daniela Persin dhe Christer Åberg.

Unė kam qenė i ftuar pėr hapjen Studio kanal televiziv i krishterė Qielli TV7 nė Uppsala.

17

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Jezusi trefishtė fitore botėror historike

Reader Mail nga Nils 

Jezusi trefishtė fitore world-historike, dhuratė e Zotit pėr tė gjithė njerėzit e botės. Qė Jezu Krishti bėri nėpėrmjet Shlyerjes sė Tij ishte njė fitore e paparė Triple! Sfida ishte 3 fusha tė ndryshme qė Ai para Perėndisė gjykatėsi suprem dhe para: Bota shpirtėrore duhet tė fitojė.

5

Läs allt!


terren tė sheshtė ėshtė jobiblike

terren tė sheshtė ėshtė jobiblike

Nėse keni lexuar Biblėn, ju mund tė shikoni qartė se toka ėshtė e rrumbullakėt. Nėse toka nuk ėshtė e rrumbullakėt, atėherė Jezusi do tė kishte marrė tėrėsisht gabim kur thotė se ajo ėshtė edhe ditė e natė nė tokė, kur ai tė sjellė nė shtėpi tė gjitha ruhen nė qiell.

12

Läs allt!


DVD e re! Pyetje dhe pėrgjigje nė lidhje me fundin e kohės dhe ngjarjet e saj

Nga Holger Nilsson 

DVD e re!  Pyetje dhe pėrgjigje nė lidhje me fundin e kohės

Ju tani keni mundėsinė pėr tė marrė pjesė nė kėtė DVD tė re nė lidhje me ngjarjet e fund-kohė.

7

Läs allt!


Denne man är farlig, ofrälst och falsk profet


Påve Franciskus.

107

Läs allt!


OKB-ja kėrkon njė qeveri globale brenda 12 vjetėsh

Nga Mikael Walfridsson 

Axhenda 2030 - OKB-ja kėrkon njė qeveri globale brenda 12 vjetėsh

Wolfgang Ishinger: "Ne jetojmė nė njė kohė ku rendi ndėrkombėtar botėror bie tani. Nė kėtė vakum pėrpiqet tė gjithė pėr tė parė se sa larg mund tė shkojnė. Ekziston nevoja pėr njė qeveri globale. "

36

Läs allt!


Dita intervistuar Christer Åberg nė teoritė e konspiracionit

Dita intervistuar Christer Åberg nė teoritė e konspiracionit

Gazeta Dita. 

Gazeta Dita ka nga Jonathan Sverker intervistoi mua dhe disa tė tjerė nė teoritė e konspiracionit dhe tė bėrė njė artikull tė fortė pėrpunuar gjashtė faqe i gjatė.

18

Läs allt!


Ringjallja e parė

Christer Åberg dhe Reine Jonsson flet flet pėr ringjalljen e parė nė radio e komunitetit Nässjö.

1

Läs allt!


Ėshtė formuar pėr detyrė tė qėndrojnė prapa klasat e valle dhe yoga?

Nga Holger Nilsson 

Ėshtė formuar detyrė pėr tė qėndruar prapa mėsimet valle dhe kurse nė yoga?

Sa i pėrket Formularit, paraqitja e tyre si kjo: "Bilda pėr Kishėn dhe Shoqėrinė, nė formė tė shkurtėr formėn, e quajtur mė parė shoqata jo-konformist arsimor, ėshtė njė nga dhjetė studimit Suedisė."

47

Läs allt!


16 vargje tė Biblės nė lidhje me marrjen e Jezusit pėr shpėtim

Merre Jezusin

Kėtu unė lista disa vargje biblike si tė gjithė ėshtė gati pėr tė marrė Jezusin. Ka mė shumė shkrime nė lidhje me kėtė qė unė nuk e kanė pėrfshirė kėtu. Dhe tė gjitha kėto ajete tregon se ju duhet tė pranoni Jezusin!

0

Läs allt!


Foto nga fėmijėria ime - Christer Åberg

fotot e mahnitshme tė Christer Åberg si njė fėmijė! 

Christer Åberg xhiruar njė lopė

Ju mė xhiruar njė lopė me njė aparat fotografik kuti nė fermė jam rritur. Unė jam veshur clogs druri dhe rroba tė tjera tė ēuditshme.

7

Läs allt!


Famulli tė festuar Halloween me zombies dhe skelete vallėzimi

Nga Mikael Walfridsson 

Halloween nė kishė

Halloween ėshtė njė traditė tėrėsisht okult dhe tė errėt qė nuk ka asgjė me Zotin pėr tė bėrė. Imazhi ėshtė nga njė kongregacion nė Shtetet e Bashkuara, e cila amazingly tė zgjedhin pėr tė tėrhequr temė Halloween nė Kuvend.

24

Läs allt!


Porn Surfer - I?

Christer Åberg ka marrė grabitje e-mail qė ai do tė kishte surfed pornografi. 

19

Läs allt!


E padėshiruar - Pjesa Gjashtėmbėdhjetė

Christer Åberg dhjetė vjet

Unė ju kam thėnė mė parė se unė nuk e di veēanėrisht shumė pėr sfond tim. Cilat prindėrit e mi janė dhe ēfarė ata kanė background unė nuk e di. Pastaj njė herė kam marrė pėr tė takuar nėnėn time mė tha se ajo ishte pak me ngut, si kalimthi, qė gjyshėrit e mi do tė kishte qenė nė kishė Misionit, por duket se ata mė vonė do tė dalė. 

5

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10

Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10 om hans frus och lille sons död två dagar innan julafton för snart tio år sedan.

2

Läs allt!


Fortfarande i lager: Christer Åbergs starka bok Den längsta natten

Den längsta natten - 150 kronor

Natten till den 22 december, den natt med flest mörkertimmar 2008, genomlider Christer Åberg Den längsta natten i sitt liv, då han på ett mycket traumatiskt och oväntat sätt mister halva sin familj.

1

Läs allt!


Extra: Christer Åbergs bok fortfarande i lager

Upprop för Christer Åbergs bok Den längsta natten. Och du kan även ge ditt stöd till bloggsajten Apg29.nu.

0

Läs allt!


Dy pretendime tė rreme se Kurani dhe Islami bazuar besimet e tyre nė

Reader Mail nga Nils

Islami pohon se ata janė pasardhės tė Abrahamit nėpėrmjet Ismaelit, dhe se Muhammedi, si Abrahami pranon se ka vetėm njė Perėndi, Allah!

3

Läs allt!


Homofobėt janė kėrkesa mė pak inteligjent kėrkimore

Homofobėt IQ mė tė ulėt

Picture: Nyheter24. 

Nyheter24 inteligjencės liron njerėz tė cilėt kundėrshtojnė homoseksualitetin, sepse ata pretendojnė se janė mė pak inteligjente se njerėzit e tjerė. 

12

Läs allt!


Christer Åberg friar till Siri

Här friar jag till Siri i direktsändning. Lyssna på svaret!

3

Läs allt!


Ateisti i cili erdhi nė hiē

Nga Holger Nilsson

Udhėtimi vazhdoi - Simon Ådahl

Lexoni ngjarjen interesante pėr tė cilin ateist dhe mohimi i tij u asgjėsuan.

1

Läs allt!


Annie Lööf duhet tė presė

Annie Lööf duhet tė presė

Foto: Aftonbladet. 

Andreas Norlén tani dėshiron tė marrė njė rol mė aktiv nė formimin e qeverisė dhe pėr tė hetuar katėr alternativė e qeverisė. Pra, detyra ėshtė aktualisht nė gjendje tė centerpartieldaren Annie Lööf siē ėshtė spekuluar.

8

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 46, lördag 17 november 2018 kl. 10:36

Jesus söker: Naemi, Naima!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Stefan Löfven nuk ka arritur tė formojė njė qeveri

Stefan Löfven nuk ka arritur tė formojė njė qeveri

Foto: Aftonbladet. 

Stefan Löfven ka dėshtuar pėr tė formuar njė qeveri. Ėshtė misioni tani pėr kreun e Parti e Qendrės Annie Lööf?

8

Läs allt!


Senaste kommentarer


Fakte rreth Halloween

Reader Mail nga Sigvard Sword

Gozhdė nė njė fėmijė

"Pra, kjo ėshtė se si ata vrasin, gjyshja, babai, vėllezėrit e motrat, miqtė do tė duket si nė qoftė se ata u kthyen nga tė vdekurit si fantazmat, skelete dhe demonėve!"

8

Läs allt!


Njėmbėdhjetė hebrenjtė u qėllua pėr vdekje nė sinagogė nė Shtetet e Bashkuara

Hebrenjtė qėllua nė sinagogėn

Picture: svt.se.

Njėmbėdhjetė hebrenjtė u qėllua pėr vdekje tė shtunėn nė njė sinagogė nė Shtetet e Bashkuara nga njė sulmues i vetėm. Ai bėrtiti: "Tė gjithė hebrenjtė duhet tė vdesė" dhe parulla tė tjera anti-semite, kur ai ndėrhyri dhe filloi tė shtėnat rreth tyre.

2

Läs allt!


Kishat lejon lutje myslimane

lutja muslimane nė kishat

Foto: Dita. 

Tani ajo ka shkuar nė fakt shumė larg! Dita kam lexuar se Saronförsamlingen nė Gothenburg ėshtė njė nga kishat qė lejojnė namazin muslimane nė lokalet e kishės.

44

Läs allt!


Extras: libėr Christer Åberg ende nė magazinė

Thirrje pėr librin e Christer Åberg-sė natėn e gjatė. Dhe ju gjithashtu mund tė japin mbėshtetjen tuaj pėr blog faqes Apg29.nu.

0

Läs allt!


Annie Lööf formon qeverinė?

Annie Lööf formon qeverinė?

Foto: Aftonbladet. 

Do Annie Lööf Kryeministėr, unė gjithmonė do tė jetė i bindur se ekziston njė lloj elite nė sfond qė kontrollojnė dhe se kjo ishte planifikuar dhe i kontrolluar nga ata.

41

Läs allt!


Sign Time: Youtube zbriti nė botė

Nga Mikael Walfridsson 

Sign Time: Youtube zbriti nė botė

Dhe kur tė ketė sukses, pėr tė mbyllur YouTube pėr popullsinė e tėrė bota ėshtė nė ēdo kohė, kėshtu qė ajo mė thotė se ne jemi nė rrugėn pėr marrjen e njė sistem global komunikues nė tė cilėn ne mund tė ndikojnė dhe tė arrijnė pothuajse tė gjithė njerėzit nė tokė njė dhe tė njėjtėn kohė.

5

Läs allt!


Tre imazhet e Jezusit nė Dhjatėn e Vjetėr

Reader Mail nga Leif Boman 

Me sytė tanė fiksuar mbi Jezusin si tė tillė (Heb 12) bėn thirrje pėr, pastaj hap kaq shumė nga tregimet e Dhiatės sė Vjetėr me ndihmėn e Frymės.

5

Läs allt!


88 sekonda lajm i mirė

Reader Mail nga David B

Lajmin e gėzuar. 

7

Läs allt!


Unika dopfilmer

Unika dopfilmer - Studio Apg29 med Christer Åberg. Christer Åberg talar om dopet och visar fantastiska dopfilmer.

2

Läs allt!


Trinity shpjegohet nė njė mėnyrė shumė tė thjeshtė

Christer Åberg shpjegon nė njė mėnyrė shumė tė thjeshtė, Trinitetin dhe se si Perėndia dėrgoi Birin e vet nė botė, i cili nga ana e tij ka dėrguar Shpirtin e Shenjtė.

4

Läs allt!


korrja

By Tage Bergman 

korrja

Tage Bergman ndajnė mendime interesante nė lidhje me tė ndryshme kohėt e korrjes qė ne shohim nė Bibėl. Kėto koha e korrjes duke folur nė tė njėjtėn kohė kur ne mund tė presim qė Rrėmbimi i Kuvendit zė vendin.

8

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 452 343 656 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 011 bloggartiklar, 91 614 kommentarer och 59 874 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp