856 online! | Sidvisningar idag: 7 957 | Igr: 214 650 |

www.apg29.nu

Live Apg29 med Christer berg: Tisdag 21.00 Torsdag 21.00 Lrdag 21.00


Kjo sht mkat

Mes i vers i rregullt.
Foto: DN.

Sot, raporton gazetat pr festimin vere e nats. Dhe kjo ishte si ajo gjithmon ka qen.

Vet, kam shkruar n lidhje me festimin mes i vers n kt artikull t profilit t lart dje:

Ju valle rreth nj penis n mes i vers?

 
Nj i njohur m tha se dita m e mir e vitit pr t shkuar n Liseberg sht sot, sepse t gjith jan t hungover dhe t paaft pr t przn.

far banort e Suedis duhet sht Jezusi! Jezusi sht i vetmi shptim!

 
Svenska Dagbladet shkruan pr keq mes i vers suedezt 'mkateve. Por m e keqja mkati nuk beson n Jezusin.

Gjoni 16: 9

Pr mkat, sepse nuk besojn n mua (Jezusin).

Si rezultat i ksaj, ju nuk besoni n Jezusin, jetoni nj jet t paperndishme dhe bn vepra t kqija mkatare.

Por nse ju nuk pendoheni, pranoni Jezus Krishtin, sht i ruajtur dhe t besojn n t, ather ju automatikisht do t bni vepra t mira.

Ather dokumentet n raport vere e vitit t ardhshm m pak n lidhje me mkatet e ndryshme, nga t dehurit lufton, paganizmit dhe idhujtaris!


Skriv ut


Publicerat av Christer berg Saturday 23 June 2012 09:15 | Direktlnk | Nyhetsbrev | RSS


STD APG29.NU


0 kommentarer

OBS: Lsarmejl, artiklar, kommentarer och video som r skrivna och gjorda av andra n mig, (Christer berg, grundaren till Apg29), kan ha sikter som jag inte delar.

Din kommentar

Frsta gngen du skriver mste ditt namn och mejl godknnas.


Kom ihg mig?Rrmbimi, Antikrishti dhe Mundimi i Madh sht e leht pr t kuptuar, nse ju besoni n Bibl

ngritje

Ata q duhet t vazhdimisht t shkojn kundr ksaj, ju mund ta bni at kudo tjetr, por jo ktu n Apg29. Un e pranoj asnj agjendat e veta dhe nuk propaganduar herezis Apg29!

3

Ls allt!


Propaganda globalizimi qeveria skematike miqsore n Suedi

Reader Mail nga AJ 

Kjo sht interesante, tani drejton gazetn Metro jasht me mesazhin (faqen e par, plus prhapur plot) pr nj shkenctar politik i cili thot se Annie Lf mund t merrni prpjekje tjetr pr t formuar nj qeveri dhe t bhet kryeministri i Suedis.

12

Ls allt!


Transpersoner befriade av Guds krlek

En mycket stark dokumentr om transpersoner som har blivit befriade av Guds krlek.

Ls allt!


kompania m e madhe televizive Christian n bot investon n TBN nordike n Stockaryd

TBN Nordic n Stockaryd

Nga e shtuna, 7 korrik, 2018 tani duket t Media shtpi t miqve, t cilat filluan TV2020 e cila m pas u b Lifely Channel, nn mark TBN nordike.

0

Ls allt!


her t shpejt pr vrasjen e klinikave suedeze

her t shpejt pr vrasjen e klinikave suedeze

Nse un e kuptoj at t sakt, ajo sht vrasje qoft se ju vrasin dikush paplanifikuara, ndrsa vrasja sht planifikuar. Q aborteve planifikimit, kjo nuk sht tjetr vetm vrasje!

5

Ls allt!


Walt Disneys sexbilder i barnfilmerna

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1457818315-sexskugga.jpg

Vad r det egentligen som dina barn ser p och hjrntvttas av?

Varning fr mycket sttande bilder i Walt Disneys tecknade barnfilmer. 

Ls allt!


Elida vizitoj Izraelin

Suedez Elida, vela solidaritet pr pakicat e krishtera dhe demokracia e vetme n Lindjen e Mesme, duke arritur n Izrael.

2

Ls allt!


Turqia po investon qindra milion n ndrtimin e xhamive n t gjith botn

Mosk

Qeveria turke po shpenzon qindra milion pr t ndrtuar xhami n nj qllimi afatgjat t prhapjen e Islamit n t gjith botn. 

34

Ls allt!


Jultomten r frn Djvulen


Jultomten r en ond ande som vill vilseleda mnniskor att tro p honom istllet fr p Jesus.

Ls allt!


Hijab pr fmijt shitur

British zinxhir dyqan i shet hixhabin pr fmijt e vegjl

British zinxhir dyqan departamenti Marks & Spencer tregjet nj barnhijab t prshtatshm pr fmijt e moshs 6-8 vjeare.

24

Ls allt!


Kur dnuar n ferr?

Kudo q kam lindur, kshtu q sht ofruar shptimi dhn mua. Un nuk u ruajt, sepse kam lindur n nj "vend i krishter", por pr shkak se Jezusi m krkuar!

2

Ls allt!


Askush nuk mund t luaj Jezusin

Askush nuk mund t luaj Jezusin

Picture: dagen.se.

Prshndetje spat! Q kur e bri at pr mashtrim Jezusin?

6

Ls allt!


Rrmbimi - shpresn e lume!

Rrmbimi - shpresn e lume!

"Rrmbimi sht transformimi i gjall besimtarve prvojs kur Zoti kthehet prapa pr t marr besimtart n qiell. Njerzit ather do t prjetojn t transformohet, pa prjetuar vdekjen. "

6

Ls allt!


far duhet t bni pr t humbur n nj ferr t prjetshm?

7

Ls allt!


Horoskop, mindfulness dhe yoga jan fet lindore

Nga Holger Nilsson

N shum revista, dhe madje edhe n gazeta, jan horoscopes. Sa serioz shtypi mund t publikoj asgj si i dyshimt me siguri mund t merren n pyetje.

7

Ls allt!


M 10 dhjetor, shkruan vendet antare t Kombeve t Bashkuara n baz t imigracionit lir

M 10 dhjetor, t shtypura nj dokument pr OKB-n q n thelb hap pr emigracionin t lir.

41

Ls allt!


martesa t njjtit seks mund t ndalohet n Rumani

martesa t njjtit seks mund t ndalohet n Rumani

martesa t njjtit seks mund t ndalohet n Rumani. Kt fundjav, votimi vendi po ose jo pr ndryshimin e Kushtetuts n mnyr q vetm martesa duhet t jet nj bashkim mes nj burri dhe nj gruaje.

7

Ls allt!


Prenumera p Youtubekanalen Apg29.nu

Den onskade - Del femton

Den onskade

Fortsttningen p min livsberttelse frn min barndom: Nr min inre tunna till slut blev verfull exploderade den.

9

Ls allt!


Fryma e Shenjt sht hequr nga toka n ngazllim

Koment nga LelFA 

Trumpet n ngazllim

Lidhur me diskutimin n lidhje me t cilt "mund t tejkalohet." Le t shikojm n tekstin baz koinegrekiska.

56

Ls allt!


far sht globalizmi

Koment nga LelFA 

far sht globalizmi

Globalizmi sht thjesht nj sulm ndaj t gjitha aspektet e identitetit t nj kombi pr t br, dhe BE-ja sht organizata e saj kryesore - t paktn politikisht. 

54

Ls allt!


ifut n Tel Aviv ndrruar ngazllim

ngazllim

"ndrroj q bori ra boris, dhe un drejtuar n dern e prparme dhe t krkoni jasht. Mijra njerz nga populli i Izraelit u hartuar npr ret dhe ata jan t veshur rroba t bardha dhe ndan qiell dhe Engjlli Gabriel sht atje lart n qiejt dhe defekt boris. "

24

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 42, torsdag 18 oktober 2018 kl. 00:49

Jesus sker: Lukas!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Pjesa padshiruar katrmbdhjet

vesh

Historia tronditse e n rritje deri n fshat me nj familje kujdestare.

14

Ls allt!


Senaste kommentarer


Urime Malle Lindberg 89 vjet

Sot sht evangjelisti legjendar Malle Lindberg 89 vjet! Ai ka lindur 290,929th Malle Urime!

11

Ls allt!


400 persona u vran nga trmeti dhe cunami n Indonezi

Gati 400 vet u vran nga nj trmet dhe cunami pasues n ishullin e Sulawesi n Indonezi. Rreth sa m shum t plagosur dhe shum t humbur. 

3

Ls allt!


antar Annie Lf i Komisionit Trilateral fsheht

Komisioni trepalsh

Sot zbulon Partia e Gjelbr Birger Schlaug dhe Malou Lindholm e liderit Parti e Qendrs Annie Lf sht antar i organizats sekrete Globalist elite, Komisioni Trilateral. 

205

Ls allt!


Do Annie Lf kryeministr?

Do Annie Lf kryeministr?

Picture: vn.se. 

U b udhheqs i Partis Qendra Annie Lf ftuar n takimin e Bilderberg, n vitin 2017 se do t bhej Suedi kryeministri i ardhshm?

21

Ls allt!


vajz 8-vjeare ka vdekur n natn e dasms

vajz 8-vjeare ka vdekur n natn e dasms

Nj vajz 8-vjeare mysliman vdiq n natn e tyre t dasms n Jemen! 

32

Ls allt!


Gjethet kan rn - do t ket nj ringjallje tani?

Gjethet kan rn

Stefan Lfven ishte kt mngjes votua si kryeministr. Ajo q po ndodh tani, dhe far ndodh n Suedi? Do t njerzit t kthehen te Perndia? A do t ket nj ringjallje?

35

Ls allt!


E padshiruar - Pjesa Thirteen

sy

N kt pjes un do t'ju them, ndr t tjera n lidhje me ngjarjet tronditse q kurr nuk i thash far ka ndodhur kur isha n shkolln e mesme. do gj sht e vrtet, por disa emra t njerzve jan ndryshuar ose nuk jan emruar. 

7

Ls allt!


jeta e martuar

jeta e martuar

Por n qoft se ata nuk mund t jetojn avhllsamt ata do t martohen, sepse sht m mir t martohesh se t digjesh me dshir.

55

Ls allt!


Drm: Jag sgs upp i luften med min syster

Lsarmejl av Wallentin 

Uppryckandet

Jesus blste i en stor basun. Sedan brjade mnniskor svva uppt. Jag sgs upp i luften ihop med min syster.

30

Ls allt!


E padshiruar - Pjesa Twelve

Christer berg me nj mace t ferms

Mso t ardhmen tronditse e serialit sime e padshiruar. N kt seksion, kam br t dyja shtn, shtn dhe qlluar me thik.

8

Ls allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


Artiklar Kommentarer Bnesidan Frga Christer Kontakt

STD APG29

Du kan ge p tre olika stt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 54 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 34 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 17 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 12 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 445 846 113 sidvisningar p Apg29!

Apg29 har just nu 16 953 bloggartiklar, 90 872 kommentarer och 59 044 bnmnen.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

MediaCreeper

Besk ocks Apg29 p:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp