486 online! | Sidvisningar idag: 50 111 | Igår: 193 721 |

www.apg29.nu

Annons
 

Chatt Nyhetsbrev Biblar Läsarmejl Bönesidan Dagens ros Date29 Kommentarer Fråga Christer Kontakt Sök

Perfect dhuratë e Krishtlindjeve: Christer Åbergs libër i fuqishëm, The Longest Night

Libri i fuqishëm Krishtlindje Christer Åberg së, The Longest Night.

$ 100! Një histori e vërtetë e humbjeve të paimagjinueshme dhe të fitojë të gjitha. Të marrë të mirë dhuratë për Krishtlindje!

1

Läs allt!


Bebet mësojnë për të ndryshuar seksin me foto të re të çerdhe tonë

libër foto për transsexuality për të riun.

Picture: svt.se. 

Susanne Pelger i cili ka një doktoraturë në gjenetikë dhe mësues i biologjisë dhe matematikës në Universitetin e Lundit, ka krijuar një libër me vizatime për transsexuality drejtuar për foshnjat.

30

Läs allt!


Christer Åberg predikojnë lopët pyjore

Kur Christer Åberg ishte jashtë në pyje dhe predikoi në telefonin celular erdhi një lopë pak të cilët kërkuar për të dëgjuar atë që ai kishte për të thënë.

5

Läs allt!


Jezusi nuk është në botë Avengers - Christer Åberg

Christer Åberg shpjegon se Jezusi nuk është hakmarrës, ai nuk gjykon apo ndëshkuar - ai shpëton dhe kursen, sepse ai që e do!

6

Läs allt!


pishinë predikues

Nga Holger Nilsson 

Jans tij në pishinë predikues.

Tani ekziston një mundësi për kishat që të zgjidhni nga disa 25 pastorët dhe ungjilltarët që janë në dispozicion për profesione në famulli. shpenzimet e udhëtimit janë të vetmet kisha nevojë për të zëvendësuar ato me të.

4

Läs allt!


Watch për të krisur

Teksti dhe fotot nga Reine Jonsson 

Cuckoo është ushqyer nga zgjatur shaka tub - Watch për krisur

Një tub lark livadh rritur ushqen një Qyqe. 

Kur gökägget çelur jashtë cuckoo shtyn jashtë e varfër pak Lark dhe krisur chicks janë atëherë autokratët dhe favorizojnë disa vetëm larsh së. Ka pas, ai bëhet gjithnjë e më të ashpra në fole kundër prindërve strehues dhe stresi çifti vazhdimisht me të lypur për më shumë ushqim.

7

Läs allt!


Ëndrra e vajzës sime e grua e bukur

Reader Mail nga Jan-Åke Henriksson 

grua e bukur e rrezikshme

Vajza ime i cili sapo lexojnë Biblën kishte një ëndërr të çuditshme mbrëmë se shumë të krishterë u përpoq vetë të jetë i mirë dhe i sjellshëm, ku askush nuk mund të shihni se ata ishin nisur në drejtim të gabuar dhe devijuar nga drejtë dhe të ngushta. 

88

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 47, tisdag 21 november 2017 kl. 07:07

Jesus söker: Helga, Olga!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Martin Luthers 95 Tezat

Martin Luthers 95 Tezat.

Martin Luthers 95 Tezat. 

Martin Luthers 95 Teza filloi të gjithë Reformën në 1500. Ajo që bëri Luteri në të vërtetë? - Lexoni të gjitha tezat e famshme këtu!

6

Läs allt!


Senaste kommentarer


kisses tradhtar i rremë Papës Profetit Judas

Gjon Pali II puthje Kuranin.

shenjt mbrojtës Ulf Ekmans së, Papa Gjon Pali II puthje Kuranin. 

Kudo puth Papën. Ai puth Kuranin, avgudastatyer, parë, Bibla, burra, gra, fëmijë, dhe këmbët. Por puthjet e tij nuk janë të shenjta, por të pabesë "puthje Judas".

11

Läs allt!


Sot ka ringjallje më i madh i krishterë në botë

më i madh në botë ringjallja e krishterë po ndodh sot.

Sot ka ringjallje më i madh i krishterë në botë! Çdo ditë shumë dëgjuar për Jezusin për herë të parë dhe çdo ditë, shumë pranojnë Jezusin dhe të ruhen kudo në botë!

19

Läs allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 53 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 33 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 16 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 11 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 9 år om han hade levt idag. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

486 online! | Sidvisningar idag: 50 111 | Igår: 193 721 |

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp