1 207 online! | Sidvisningar idag: 321 900 | Igår: 257 968 |

www.apg29.nu

Annons

Chatt Nyhetsbrev Biblar Läsarmejl Bönesidan Dagens ros Date29 Kommentarer Fråga Christer Kontakt Sök

Птица смртта - Знакот на времињатаНие живееме во последните денови! 8000 птици падна мртов од небото. 2 милиони мртви риби исфрлени на брегот!

Статистиките видов дека луѓе нашле apg29 откако се примени ако тоа е нешто во Библијата, кои паѓаат мртви птици од небото. Што знам, па тоа не кажува ништо за мртви птици, но со оглед дека 8000 (осум илјади) гулаби падна мртов од небото во италијанскиот град Faenza, така да не мора многу имагинација за да се разбере дека тоа е знак на времето и дека живееме во последните денови. - Прво дојдоа еден по еден, а потоа го удри надолу колку што десет и дваесет и во исто време. Немаме поим зошто ова се случило, читаме Афтонбладет дека очевидец изјави. Во американската држава Арканзас има 3000 птици умреа и во Falköping во Шведска, околу 70 мртви чавки пронајден. Што се однесува до два милиони мртви риби разнесуваат во Мериленд, па ние може да се најдат на овој во Библијата:Вториот ангел истурија својот сад врз морето, морето се претвори во крв како на мртвите и животот во морето умрел. (Откровение 16: 3).

-. Почнувајќи 3 јануари, два милиони Место черногледец (Leiostomus xanthurus) беа исфрлени на брегот на Чесапик Залив во Мериленд, пишува Афтонбладет Ние влеговме во новата година - 2011 година, и многу од нив веројатно се прашувате што ќе се случува во оваа година. Едно нешто што не би бил изненаден ако оваа година ќе биде година на многу библиските пророштва ќе се обистини! Моите пријатели: Исус ќе се врати наскоро! Прочитајте повеќе за:
Прочитајте исто така: А Б, GP, SVD, екс


Skriv ut Bädda in Mejla

 
Publicerat av torsdag 1 januari 1970 01:00 | | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

APG29 NÅR TUSENTALS VARJE DAG!
Gillar du Apg29?
Swisha en peng till: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Заведување и конфузија сега до ниво на беб

Со Холгер Нилсон 

Заведување и конфузија сега до ниво на бебето.

Холгер Nilssons статија во Aftonbladet 23. Ноември 2017 година. 

Сега е време да се зборува! Мислам дека на книга во која беше лансирана неодамна. Тоа е напишано од страна на Сузан Pelger, предавач на Универзитетот во Лунд.

35

Läs allt!


избраниот

На избрани - Евреите.

Исус зборува за ангели да се соберат Неговите избраници, кога тој се враќа, но она што се неговите избрани?

10

Läs allt!


Ламинатни Божиќ календар со хиџаб

Божиќ календар ИОР со хиџаб.

Слика: Ламинатни доаѓањето календар. 

ИОР има направено календар доаѓањето која вклучува жена со хиџаб седат на Божиќ вечера.

17

Läs allt!


Бог не се нарекува "тој" во новиот прирачник

Бог повеќе нема да го повика.

Слика: Слободен тајмс. 

Бог како "тој" и "Господ" е избришан во нов прирачник Шведската црква. Така, на шведската црква негира спасение во Христа Исуса и ќе се спречат луѓето да се спаси!

34

Läs allt!


Отпад или занес?

Со Микаел Walfridsson 

Отпад или занес?

Што точно значи Павле кога тој учи за одреден настан што ќе се одржи непосредно пред неволја? И зборот отпад фалсификат од Католичката црква во своето противење на реформацијата?

22

Läs allt!


конечно доаѓањето

Читач на пошта со Улрик Petersson 

Исус наскоро ќе се врати.

Постојат неколку Доаѓањето, или повеќе чекори во доаѓањето на Исус.

4

Läs allt!
Кралот волја - Небото TV7

Како можеме да се подготви за доаѓањето на Исус како Цар? Кои се нашите надеж за иднината изгледа? Дојде и да се молат дека Божјата црква се гледа со нафта во своите светилки!

45

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 47, fredag 24 november 2017 kl. 21:28

Jesus söker: Gudrun, Rune!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Совршен Божиќ подарок: Кристер Åbergs моќна кни

моќна книга Божиќ Кристер Åberg е, најдолгата ноќ.

$ 100! А вистинска приказна за незамисливи загуби и да победи сето тоа. Земете добар Божиќ подарок!

1

Läs allt!


Senaste kommentarer


Бебињата учат да се промени секс со нова сл&#

Слика книга за transsexuality за најмладите.

Слика: svt.se. 

Сузан Pelger кој има докторат во генетиката и наставник по биологија и математика на Универзитетот во Лунд, создаде слика книга за transsexuality режија на бебиња.

38

Läs allt!


Кристер Åberg проповедаат шумата крави

Кога Кристер Åberg беше во шумата и проповедаше во мобилен телефон дојде неколку крави кои сакаат да го слушнат она што тој имаше да каже.

5

Läs allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 53 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 33 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 16 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 11 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 9 år om han hade levt idag. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

1 207 online! | Sidvisningar idag: 321 900 | Igår: 257 968 |

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp