Surfar nu: 544 www.apg29.nu

Bird Vdekja - një shenjë e herëNe jemi duke jetuar në ditët e fundit! 8000 zogj ranë të vdekur nga qielli. 2 milion peshqve të ngordhur larë në breg!

Statistikat Unë kam parë se njerëzit kanë gjetur apg29 pasi ata kanë aplikuar në qoftë se ajo është diçka në Bibël se zogjtë bie i vdekur nga qielli. Ajo që unë e di kështu që ajo nuk thotë asgjë në lidhje me zogjtë vdekur, por duke pasur parasysh se 8,000 (tetëmijë) pëllumba ra i vdekur nga qielli në qytetin italian të Faenza, kështu që ju nuk keni shumë imagjinatë për të kuptuar se kjo është një shenjë e herë dhe se po jetojmë në ditët e fundit. - Së pari ata erdhën një nga një, atëherë thumped atë sa më shumë të dhjetë dhe njëzet në të njëjtën kohë. Ne nuk kemi asnjë ide se pse ndodhi kjo, ne lexojmë Aftonbladet se një dëshmitar okular tha. Në shtetin amerikan të Arkansas ka vdekur 3000 zogjtë dhe në Falköping në Suedi, rreth 70 jackdaws të ngordhura gjetur. Sa për dy milionë peshk të vdekur larë deri në Maryland kështu që ne mund të gjeni këtë në Bibël:Pastaj engjëlli i dytë e derdhi kupën e tij në det, dhe deti u kthye në gjak si ajo e një të vdekur dhe gjithë jetën në det vdiq. (Revelation 16: 3).

-. Duke filluar nga 3 janar, dy milionë grindavec Spot (xanthurus Leiostomus) larë deri në brigjet e Gjirit Chesapeake në Maryland, shkruan Aftonbladet Ne kemi hyrë në një vit të ri - 2011 dhe shumë janë me siguri pyesin se çfarë do të ndodhë në këtë vit. Një gjë unë nuk do të jetë i befasuar nëse këtë vit do të jetë një vit i shumë profecive biblike do të vijnë e vërtetë! Shokët e mi: Jezusi po kthehet shumë shpejt! Lexo më shumë:
Lexoni gjithashtu: A B, GP, SVD, Ex


submit to reddit


Vill du bli frälst?

Ja

Nej


Publicerades torsdag 1 januari 1970 01:00 | | Permalänk | Kopiera länk | Mejla

0 kommentarer

Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.


Prenumera på Youtubekanalen:

Vecka 26, tisdag 25 juni 2019 kl. 23:35

Jesus söker: David, Salomon!

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!


Senaste bönämnet på Bönesidan
tisdag 25 juni 2019 22:06

Be för mina föräldrar! De har en komplex och svår situation! Gud vet allt! Hjälp dem Herre på alla vis! Hela dem och styrka dem! Fyll dem med kärlek och frid!

Aktuella artiklar


Senaste kommentarer


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp