796 online! | Sidvisningar idag: 58 592 | Igår: 216 459 |

www.apg29.nu

Live Apg29 med Christer Åberg: Tisdag 21.00 · Torsdag 21.00 · Lördag 21.00


korrja

By Tage Bergman 

korrja

Tage Bergman ndajnė mendime interesante nė lidhje me tė ndryshme kohėt e korrjes qė ne shohim nė Bibėl. Kėto koha e korrjes duke folur nė tė njėjtėn kohė kur ne mund tė presim qė Rrėmbimi i Kuvendit zė vendin.

2

Läs allt!


rezultat i parė

By Tage Bergman 

rezultat i parė

Kur do Rrėmbimi? A do tė jetė para ose pas pikėllimit? Ka shumė mendime nė lidhje me tė, dhe opinionet ndryshojnė gjerėsisht. Ne tė kthehet pėrsėri dhe pėrsėri pėr tė Shkrimeve se shumė tė duket e vėshtirė pėr t'u kuptuar. Nė vend tė kėsaj, ne mund tė shikoni nė imazhet e pasur tė Biblės mbi kėtė temė, i cili i jep njė pėrgjigje tė qartė. Ne nuk e kuptojnė bazat e fjalės profetike atėherė ne nuk mund tė duhet tė kuptojnė mė e vėshtirė pėr tė interpretuar kontekstin.

2

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

Läs allt!


Gay ndaluar ia plas tė qeshurit

BELL

gay Ish PROFILI SVT Pekka Heino karakteristika pėr ankuesi vazhdueshėm ndalur kėmbanat kumbues kishės nė Kungsholmen nė Stokholm. 

0

Läs allt!


Rrėmbimi, Antikrishti dhe Mundimi i Madh ėshtė e lehtė pėr tė kuptuar, nėse ju besoni nė Bibėl

ngritje

Ata qė duhet tė vazhdimisht tė shkojnė kundėr kėsaj, ju mund ta bėni atė kudo tjetėr, por jo kėtu nė Apg29. Unė e pranoj asnjė agjendat e veta dhe nuk propaganduar herezisė Apg29!

10

Läs allt!


Hatet mot åsiktsfriheten

Detta klipp visar alltför tydligt att det finns ingen åsiktsfrihet i Sverige. För uttrycker du din åsikt blir du gripen av polisen!

Läs allt!


Propaganda globalizimi qeveria skematike miqėsore nė Suedi

Reader Mail nga AJ 

Kjo ėshtė interesante, tani drejton gazetėn Metro jashtė me mesazhin (faqen e parė, plus pėrhapur plotė) pėr njė shkencėtar politik i cili thotė se Annie Lööf mund tė merrni pėrpjekje tjetėr pėr tė formuar njė qeveri dhe tė bėhet kryeministri i Suedisė.

16

Läs allt!


kompania mė e madhe televizive Christian nė botė investon nė TBN nordike nė Stockaryd

TBN Nordic nė Stockaryd

Nga e shtuna, 7 korrik, 2018 tani duket tė Media shtėpi tė miqve, tė cilat filluan TV2020 e cila mė pas u bė Lifely Channel, nėn markė TBN nordike.

0

Läs allt!


Walt Disneys sexbilder i barnfilmerna

http://www.apg29.nu/bild2.php?w=480&h=75&src=img/1457818315-sexskugga.jpg

Vad är det egentligen som dina barn ser på och hjärntvättas av?

Varning för mycket stötande bilder i Walt Disneys tecknade barnfilmer. 

Läs allt!


herė tė shpejtė pėr vrasjen e klinikave suedeze

herė tė shpejtė pėr vrasjen e klinikave suedeze

Nėse unė e kuptoj atė tė saktė, ajo ėshtė vrasje qoftė se ju vrasin dikush paplanifikuara, ndėrsa vrasja ėshtė planifikuar. Qė aborteve planifikimit, kjo nuk ėshtė tjetėr vetėm vrasje!

6

Läs allt!


Elida vizitojė Izraelin

Suedez Elida, vela solidaritet pėr pakicat e krishtera dhe demokracia e vetme nė Lindjen e Mesme, duke arritur nė Izrael.

2

Läs allt!


Turqia po investon qindra milionė nė ndėrtimin e xhamive nė tė gjithė botėn

Moskė

Qeveria turke po shpenzon qindra milionė pėr tė ndėrtuar xhami nė njė qėllimi afatgjatė tė pėrhapjen e Islamit nė tė gjithė botėn. 

34

Läs allt!


Hijab pėr fėmijėt shitur

British zinxhir dyqan i shet hixhabin pėr fėmijėt e vegjėl

British zinxhir dyqan departamenti Marks & Spencer tregjet njė barnhijab tė pėrshtatshėm pėr fėmijėt e moshės 6-8 vjeēare.

24

Läs allt!


Kur dėnuar nė ferr?

Kudo qė kam lindur, kėshtu qė ėshtė ofruar shpėtimi dhėnė mua. Unė nuk u ruajt, sepse kam lindur nė njė "vend i krishterė", por pėr shkak se Jezusi mė kėrkuar!

2

Läs allt!


Askush nuk mund tė luaj Jezusin

Askush nuk mund tė luaj Jezusin

Picture: dagen.se.

Pėrshėndetje sėpatė! Qė kur e bėri atė pėr mashtrim Jezusin?

6

Läs allt!


Rrėmbimi - shpresėn e lume!

Rrėmbimi - shpresėn e lume!

"Rrėmbimi ėshtė transformimi i gjallė besimtarėve pėrvojės kur Zoti kthehet prapa pėr tė marrė besimtarėt nė qiell. Njerėzit atėherė do tė pėrjetojnė tė transformohet, pa pėrjetuar vdekjen. "

6

Läs allt!


Ēfarė duhet tė bėni pėr tė humbur nė njė ferr tė pėrjetshėm?

7

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Horoskop, mindfulness dhe yoga janė fetė lindore

Nga Holger Nilsson

Nė shumė revista, dhe madje edhe nė gazeta, janė horoscopes. Sa serioz shtypi mund tė publikojė asgjė si i dyshimtė me siguri mund tė merren nė pyetje.

7

Läs allt!


Mė 10 dhjetor, shkruan vendet anėtare tė Kombeve tė Bashkuara nė bazė tė imigracionit lirė

Mė 10 dhjetor, tė shtypura njė dokument pėr OKB-nė qė nė thelb hap pėr emigracionin tė lirė.

41

Läs allt!


martesa tė njėjtit seks mund tė ndalohet nė Rumani

martesa tė njėjtit seks mund tė ndalohet nė Rumani

martesa tė njėjtit seks mund tė ndalohet nė Rumani. Kėtė fundjavė, votimi vendi po ose jo pėr ndryshimin e Kushtetutės nė mėnyrė qė vetėm martesa duhet tė jetė njė bashkim mes njė burri dhe njė gruaje.

7

Läs allt!


Den oönskade - Del femton

Den oönskade

Fortsättningen på min livsberättelse från min barndom: När min inre tunna till slut blev överfull exploderade den.

9

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 42, fredag 19 oktober 2018 kl. 05:18

Jesus söker: Tore, Tor!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Fryma e Shenjtė ėshtė hequr nga toka nė ngazėllim

Koment nga LelFA 

Trumpet nė ngazėllim

Lidhur me diskutimin nė lidhje me tė cilėt "mund tė tejkalohet." Le tė shikojmė nė tekstin bazė koinegrekiska.

56

Läs allt!


Senaste kommentarer


Ēfarė ėshtė globalizmi

Koment nga LelFA 

Ēfarė ėshtė globalizmi

Globalizmi ėshtė thjesht njė sulm ndaj tė gjitha aspektet e identitetit tė njė kombi pėr tė bėrė, dhe BE-ja ėshtė organizata e saj kryesore - tė paktėn politikisht. 

54

Läs allt!


Ēifut nė Tel Aviv ėndėrruar ngazėllim

ngazėllim

"Ėndėrroj qė bori ra borisė, dhe unė drejtuar nė derėn e pėrparme dhe tė kėrkoni jashtė. Mijėra njerėz nga populli i Izraelit u hartuar nėpėr retė dhe ata janė tė veshur rroba tė bardha dhe ndan qiell dhe Engjėlli Gabriel ėshtė atje lart nė qiejt dhe defekt borisė. "

24

Läs allt!


Pjesa padėshiruar katėrmbėdhjetė

vesh

Historia tronditėse e nė rritje deri nė fshat me njė familje kujdestare.

14

Läs allt!


Urime Malle Lindberg 89 vjet

Sot ėshtė evangjelisti legjendar Malle Lindberg 89 vjet! Ai ka lindur 290,929th Malle Urime!

11

Läs allt!


400 persona u vranė nga tėrmeti dhe cunami nė Indonezi

Gati 400 vetė u vranė nga njė tėrmet dhe cunami pasues nė ishullin e Sulawesi nė Indonezi. Rreth sa mė shumė tė plagosur dhe shumė tė humbur. 

3

Läs allt!


anėtar Annie Lööf i Komisionit Trilateral fshehtė

Komisioni trepalėsh

Sot zbulon Partia e Gjelbėr Birger Schlaug dhe Malou Lindholm e liderit Parti e Qendrės Annie Lööf ėshtė anėtar i organizatės sekrete Globalist elite, Komisioni Trilateral. 

205

Läs allt!


Do Annie Lööf kryeministėr?

Do Annie Lööf kryeministėr?

Picture: vn.se. 

U bė udhėheqės i Partisė Qendra Annie Lööf ftuar nė takimin e Bilderberg, nė vitin 2017 se do tė bėhej Suedi kryeministri i ardhshėm?

21

Läs allt!


vajzė 8-vjeēare ka vdekur nė natėn e dasmės

vajzė 8-vjeēare ka vdekur nė natėn e dasmės

Njė vajzė 8-vjeēare mysliman vdiq nė natėn e tyre tė dasmės nė Jemen! 

32

Läs allt!


Gjethet kanė rėnė - do tė ketė njė ringjallje tani?

Gjethet kanė rėnė

Stefan Löfven ishte kėtė mėngjes votua si kryeministėr. Ajo qė po ndodh tani, dhe ēfarė ndodh nė Suedi? Do tė njerėzit tė kthehen te Perėndia? A do tė ketė njė ringjallje?

35

Läs allt!


E padėshiruar - Pjesa Thirteen

sy

Nė kėtė pjesė unė do t'ju them, ndėr tė tjera nė lidhje me ngjarjet tronditėse qė kurrė nuk i thashė ēfarė ka ndodhur kur isha nė shkollėn e mesme. Ēdo gjė ėshtė e vėrtetė, por disa emra tė njerėzve janė ndryshuar ose nuk janė emėruar. 

7

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 446 113 205 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 958 bloggartiklar, 90 938 kommentarer och 59 058 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp