955 online! | Sidvisningar idag: 126 504 | Igår: 244 364 |

www.apg29.nu


69-годишниот сакате да го промените на возра&

69-годишниот сакате да го промените на возраст до 49 години

Слика: Ден. 

На 69-годишниот Емил Ratelband во Холандија сакаат да ги добијат нивните полнолетни Хард од 49 години.

6

Läs allt!


"Исус Христос ме спаси од 27 години на хомосек

силно сведоштво за тоа како тој се снимени и зачувани од страна на Исус на 27 години на хомосексуалноста на Давид. Шведската текст. 

- Моето име е Дејвид, јас сум 44 години, а тоа е сведоштво за тоа како Исус ме спаси 20-7 години на хомосексуалноста. Јас зборувам за љубовта.

1

Läs allt!


Himlen TV7 intervjuar Christer Åberg

Christer är en känd bloggare bland både kristna och icke-kristna i Sverige. Han erbjuder Jesus som svar på aktuella samhälleliga och personliga problem. Programledare är Daniela Persin.

3

Läs allt!


Troendedöparna изгорени, се удавил и го убија

Многу од нив се оние кои страдале прогон, затворени и убиени, кои се практикува библиските верници крштевање со потопување.

9

Läs allt!


Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10

Tommy Dahlman intervjuar Christer Åberg i Kanal 10 om hans frus och lille sons död två dagar innan julafton för snart tio år sedan.

2

Läs allt!


Крштевањето: Каде, кога и како

Крштевањето во морето

Еве јас да ви даде некои јасни Писмо за крштевањето е направено, кога тоа се прави и како.

4

Läs allt!


Е Бог на Библијата исто како бог во Куранот?

"Оние кои тврдат дека го сакам, чест и му служат на Бога, не во фактот дека тие не се сакаат, чест и обожување Исус."

5

Läs allt!


Denne man är farlig, ofrälst och falsk profet


Påve Franciskus.

107

Läs allt!


Тој се оженил со холограм Hatsune Miku

Се ожени со својата холограм

Akihiko Kondo држи кукла верзија на холограмот Hatsune Miku кој се оженил. Image Извор: Фејсбук.

А 35-годишниот човек во Јапонија се оженил со hologrom. На свадбата чини 160.000 круни. Една кукла претставува женскиот компјутерска програма.

19

Läs allt!


Небото TV7 осветена во Упсала

Рубен Agnarsson, Марти Ojares, Даниела Persin и Кристер Åberg

ТВ продуцент Рубен Agnarsson, основач и претседател Марти Ojares, менаџер на канал и Даниела Persin Кристер Åberg.

Бев поканет во студиото на отворањето на Кристијан телевизиски канал Небото TV7 во Упсала.

17

Läs allt!


Исус трикратен светски-историска победа

Читач на пошта од страна на Нилс 

Исус трикратен светски-историска победа, е Божји дар за сите луѓе на светот. Дека Исус Христос го направи преку Неговото помирувањето беше невиден Triple победа! Предизвикот беше 3 различни области, кои Тој пред Бога врховниот судија и пред: духовниот свет мора да победи.

5

Läs allt!


Рамен терен е unscriptural

Рамен терен е unscriptural

Ако читате Библијата, може јасно да се види дека Земјата е тркалезна. Ако земјата не е круг Исус потоа ќе се преземат темелно грешка кога вели дека е и ден и ноќ на Земјата, кога тој се врати дома сите спасени на небото.

20

Läs allt!


Новиот ДВД! Прашања и одговори во врска со к&

Од Холгер Нилсон 

Новиот ДВД!  Прашања и одговори во врска со крајот на времето

Сега ќе имаат можност да учествуваат во оваа нова DVD за настаните на последното време.

7

Läs allt!


ОН сака глобална влада во рок од 12 години

Со Микаел Walfridsson 

Агендата 2030 - ОН сака глобална влада во рок од 12 години

Волфганг Ishinger: "Живееме во време кога меѓународната светски поредок паѓа во моментов. Во овој вакуум обидува сите да се види колку далеку може да оди. Постои потреба за глобална влада ".

36

Läs allt!


Ден интервјуирани Кристер Åberg на теории на зk

Ден интервјуирани Кристер Åberg на теории на заговор

Весникот ден. 

Весникот Денот има од страна на Џонатан Sverker мене и неколку други на теории на заговор интервјуирани и направи солидна долга шест страници елаборирани член.

19

Läs allt!


Првото воскресение

Кристер Åberg и Reine Jonsson разговори зборува за првото воскресение во Nässjö заедница радио.

1

Läs allt!


Се формира задача да застане зад класи на т&#

Со Холгер Нилсон 

Се формира задача да застане зад лекции танц и курсеви по јога?

Во однос на формата, свои презентации вака: "Bilda за Црквата и општеството, на кратка форма Форма, порано наречена нестандартен образовна асоцијација, е еден од десетте студија во Шведска."

47

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Fortfarande i lager: Christer Åbergs starka bok Den längsta natten

Den längsta natten - 150 kronor

Natten till den 22 december, den natt med flest mörkertimmar 2008, genomlider Christer Åberg Den längsta natten i sitt liv, då han på ett mycket traumatiskt och oväntat sätt mister halva sin familj.

1

Läs allt!


Extra: Christer Åbergs bok fortfarande i lager

Upprop för Christer Åbergs bok Den längsta natten. Och du kan även ge ditt stöd till bloggsajten Apg29.nu.

0

Läs allt!


16 Библијата стихови за примање на Исус за сп

добиваат Исус

Еве јас на листата неколку библиски стихови како што секој ќе го добиваат Исус. Постојат повеќе списи во врска со тоа дека не сум вклучена овде. И сите овие стихови покажува дека треба да го прифатат Исус!

0

Läs allt!


Слики од моето детство - Кристер Åberg

Неверојатни слики од Кристер Åberg како дете! 

Кристер Åberg пука крава

Вие ме погоди крава со кутија камера на фармата Јас пораснав. Носам дрвени кломпи и други чудни облеката.

7

Läs allt!


Christer Åberg friar till Siri

Här friar jag till Siri i direktsändning. Lyssna på svaret!

3

Läs allt!


Парохии прослават Ноќта на вештерките со

Со Микаел Walfridsson 

Ноќта на вештерките во црквата

Ноќта на вештерките е темелно окултни и темно традиција која нема ништо со Господа да се направи. Сликата е од општеството во САД, кои се неверојатно избере да се повлече темата Ноќта на вештерките во Собранието.

24

Läs allt!


Порно сурфер - јас?

Кристер Åberg доби изнудување e-mail кои тој би surfed порно. 

19

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

5

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 47, onsdag 21 november 2018 kl. 13:37

Jesus söker: Helga, Olga!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Несаканите - Дел Шеснаесет

Кристер Åberg десет години

Што претходно ви реков дека не знаев особено многу за мојата позадина. Што моите родители се и што тие имаат позадина не знам. Потоа, откако ја добив за да се исполнат мајка ми ми рече дека е малку набрзина, како и во донесувањето, дека моите баби и дедовци би биле во црквата на Мисијата, но се чини дека тие подоцна ќе излезе. 

5

Läs allt!


Senaste kommentarer


Två falska påståenden som Koranen och islam bygger sin tro på

Läsarmejl av nils

Islam gör anspråk att de härstammar från Abraham genom Ismael, och att Muhammed likt Abraham erkänner att det finns bara En Gud, Allah!

3

Läs allt!


Homofober är mindre intelligenta påstår forskning

Homofober mindre iq

Bild: Nyheter24. 

Nyheter24 intelligensbefriar folk som är emot homosexualitet då de påstår att de är mindre intelligenta än andra människor. 

12

Läs allt!


На атеист кој дојде до ништо

Од Холгер Нилсон

Патувањето продолжува - Симон Ådahl

Прочитај фасцинантен случај за кој атеист и неговото негирање дојде до ништо.

1

Läs allt!


Ени Loof мора да се чека

Ени Loof мора да се чека

Слика: Aftonbladet. 

Андреас Norlén сега сака да земе поактивна улога во формирањето на владата и да се испита четири владини алтернатива. Значи задачата во моментов не може да centerpartieldaren Ени Loof како што се шпекулира.

8

Läs allt!


Стефан Löfven не успеа да формира влада

Стефан Löfven не успеа да формира влада

Слика: Aftonbladet. 

Стефан Löfven не успеа да формира влада. Е мисија и сега на лидерот на Партијата на центарот Ени Loof?

8

Läs allt!


Факти за Ноќта на вештерките

Читач на пошта со Sigvard Шпага

Завршниот дете

"Значи, тоа е како тие го убие, баба, татко, браќа и сестри, пријатели ќе изгледа ако се вратат од мртвите, како духови, костури и демоните!"

9

Läs allt!


Единаесет Евреите биле застрелани во синk

Евреите застрелан во синагогата

Слика: svt.se.

Единаесет Евреите биле застрелани во саботата во синагога во САД од страна на осамен напаѓач. Тој извика: "Сите Евреи мора да умре" и други антисемитски слогани кога тој се повлече и почна да пука околу нив.

2

Läs allt!


Цркви овозможува муслиманска молитва

Муслиманска молитва во црквите

Слика: Ден. 

Сега таа всушност отиде предалеку! На ден читам дека Saronförsamlingen во Гетеборг е еден од црквите кои им овозможуваат на муслиманска молитва во просториите на црквата.

44

Läs allt!


Unika dopfilmer

Unika dopfilmer - Studio Apg29 med Christer Åberg. Christer Åberg talar om dopet och visar fantastiska dopfilmer.

2

Läs allt!


Extra: Christer Åbergs bok fortfarande i lager

Upprop för Christer Åbergs bok Den längsta natten. Och du kan även ge ditt stöd till bloggsajten Apg29.nu.

0

Läs allt!


Ени Loof ја формира владата?

Ени Loof ја формира владата?

Слика: Aftonbladet. 

Ќе Ени Loof премиер, јас засекогаш ќе бидат убедени дека постои еден вид на елитата во позадина кои го контролираат и дека ова е планирана и контролирана од нив.

41

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 453 264 296 sidvisningar på Apg29! Apg29 har just nu 17 021 bloggartiklar, 91 680 kommentarer och 59 969 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp