1 977 online! | Sidvisningar idag: 147 334 | Igr: 495 583 |

www.apg29.nu

Annons

Menyn r hgst upp till vnster!
Prenumerera gratis p Apg29:s nyhetsmejl:

Si n kohn e Lotit

E Lewi Pethrus nga libri Jezu. 

Jezusi do t

Ajo q quhet "N orn kur ju nuk mendoni t vij Biri i njeriut." Kur t gjith qaj dhe thon: "Ai po vjen!", Ather ju keni arsye pr t besuar se ai ende gjall dika, por kur t gjith i heshtur pr kt shtje dhe pikrisht asnj t mendojn pr at, ather ai mund t jet i sigurt se ai sht afr.

5

Ls allt!


1 milion musliman mbushn rrugt pr t dgjuar pr Jezusin

Reader Mail nga Nils 

- Dua t t them dika: Askush nuk t njohin emrin tnd, por Jezusi e di emrin tuaj, predikoi Marilyn Hickey pr nj milion myslimanve n Pakistan.

19

Ls allt!


T shtnat jan rritur me 500 pr qind n Suedi

pistolet

Numri i t shtnave fatale n Suedi n dymbdhjet vjet sht rritur me 500 pr qind. Suedi me t vrtet nevoj pr shptim dhe shptimin e Jezu Krishtit! A doni t jet nj nga ata q them n lidhje me Jezusin t nj populli t humbur?

3

Ls allt!


Operacionet spiun

Reader Mail nga David Billstrom 

Operacionet spiun

Djalli ndrhyj n kur njerzit t ndjekin dhe do t shrbej Jezusin. Dhe armiku ka disa mnyra t ndryshme pr t prpiqen pr t vn shkopinj n rrota. Ndr operacionet e tjera spiun pr t prpiqen pr t marr punn e Perndis dhe pr t ekstraduar ose t sjell popullin e Perndis n skllavri.

6

Ls allt!


far bri Etrit e hershm t rrmbimit n qiell?

Reader Mail nga JJ 

Rrmbimi i titujt

A Rapture para-mundimi ka mbshtetje m t mir biblik dhe sht mbshtetur nga shum etrve t kishs s hershme.

51

Ls allt!


Paralajmrim pr t rinjt: overdosed dhe shkoi n ferr

Reader Mail nga Nils

Megan Griffith tregon se far ndodhi mbidoz n vitin 2017. Un nuk u ruajt, bri at q kam krkuar kur kam krkuar, piu shum dhe tymosur tenxhere. sht emocionale t flasim pr kt, kshtu q kjo sht pr ju.

3

Ls allt!


Annons


Anti-semitizmi - vullneti i Allahut dhe axhendn politike?

Reader Mail nga Stefan Eliasson 

Demonstrata anti-semite n Malm: Ne do t xhiruar hebrenjt.

Picture: samnytt.se. 

Israelhat sht urrejtja e hebrenjve. shtet palestinez sht nj shembull i mir, nuk sht sekret se ai financon terrorin. Edhe pse Izraeli ka ofruar palestinezve kohn e paqes dhe prsri se ata nuk kan qen t interesuar pr ndonj gj tjetr prve asgjsimit t plot t Izraelit.

30

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 04, tisdag 23 januari 2018 kl. 06:41

Jesus sker: Frej, Freja!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Grace dhe Koha e Kuvendit

Kryqi sht koha e hirit

Q nga Jezusi eci kjo tok ka hiri dhe e Kuvendit koh aplikuar. Prandaj nuk sht e kshilluar e zemrimit dhe t gjykimit koh. Nj shpallja e gjykimit sht pra jobiblike kaq gjat kt koh t hirit zgjat.

46

Ls allt!


Senaste kommentarer


Ne po i afrohet shtrngimi

Nga Mikael Walfridsson 

fatkeqsi

Nuk ka dyshim se ne jemi me ngut duke lvizur drejt shtrngimit, dhe duke i dhn fund t ksaj moshe. Kjo gjithashtu do t thot se ne jemi serioze n lidhje me marrjen afr kohs kur ne mund t presim q Zoti do t pritja e tij dhe nusja vigjilent.

11

Ls allt!


Nj thik vrar n Nssj n nj restorant

Nj thik vrar n biftek n Nssj

Foto: Express. 

Sot, 10 janar ishte nj burr 25 vjear t vrar nga nj thik n restorant Steakhaus n Nssj. Nj burr 45-vjear i arrestuar me dyshimin pr vrasje.

22

Ls allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


Artiklar Kommentarer Bnesidan Frga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 54 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 34 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 17 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 12 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 360 837 383 sidvisningar p Apg29!

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

MediaCreeper

Besk ocks Apg29 p:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp