560 online! | Sidvisningar idag: 62 254 | Igr: 175 390 |

www.apg29.nu


Live Apg29 | Biblar | Bnesidan | Dagens ros | Date29 | Christer berg | Sk | Kontakt

Padshiruara - Pjesa 21

padshiruar

My vazhdueshme dhe lviz historin e mua si nj djal t vogl t padshirueshme. 

3

Ls allt!


mbrapa dhe toks mun mbi t njjtn shmbllim

Hna dhe Toka

Sateliti kinez Longjiang-2 fotografuar hnn prapa dhe t toks n t njjtn shmbllim.

83

Ls allt!


Padshiruara - Pjesa 20

padshiruar

Vazhdimi i tregimit pikllues e fmijris sime si nj fmij t padshiruar.

5

Ls allt!


Shkolla LGBTQ mson se t jesh njeriu nuk sht i

Shkolla LGBTQ mson se t jesh njeriu nuk sht i

Dagbladet e re. 

kolegj i par i Suedis LGBT ofron trajnime vjetore pr personat LGBT dhe feministet, duke shkelur normat. 

22

Ls allt!


Grat tani mund t bj abort gjat shtatznis n Nju Jork

Si ishte n ditt e Noeut ...

Nga Mikael Walfridsson  N t njjtn dit, hna n gjak shklqeu n qiell mbi New York, mori qytetin, q ju tani mund t kryejn nj abort q t zbatohet n t gjith shtatznin e gruas.

45

Ls allt!


Rrmbimi ose mundimi?

Rrmbimi ose mundimi?

Nga Holger Nilsson A do t jet e gabuar dhe mundimi vshtir shprthen, un menjher do t deklaroj se ky sht nj prmbushje profetike dhe ne duhet t largohemi nga Antikrishtit, dhe ne do t duhet t'i nnshtrohet vuajtjeve t mdha. Por n qoft se un kam t drejt dhe t gjith t tjert q mendon kshtu - se Jezusi mund t vij n do koh dhe t bj at - ather ata q nuk e predikojn at asnj mundsi pr t korrigjuar mesazhin e tyre, q ne mund t bjm.

18

Ls allt!


E padshiruar - Pjesa 19

E padshiruar - Pjesa 19

N kt pjes un do t ju tregojn ngjarje shum shqetsuese, cfare ndodhi me Michael si kam marr n nj luft me pjesn e fundit.

4

Ls allt!


"Christian" Reperi arrestuar pr prdhunimin e nj grua me aftsi t kufizuara n shtpi pleqsh

Un mendoj sigurisht, nuk sht nj fjal q nj infermiere seanc n qoft se ai sht fajtor pr prdhunimin e nj gruaje me aftsi t kufizuara, nj i krishter.

6

Ls allt!


Rrmbimi i besimtarit - Pjesa 4

Christer berg intervistimin shtpin e Holger Nilsson n lidhje me ngazllim e besimtarit. Pjesa 4 nga 10.

0

Ls allt!


Aviont luftarak rus fluturoi mbi territorin suedez pa leje

Aviont luftarak rus fluturoi mbi territorin suedez pa leje

Foto: Aftonbladet. 

Tre avion ushtarak rus fluturuan pa leje n nj koh t shkurtr n territorin e Suedis t shtunn. Nj aeroplan SIGINT, dhe dy aviont fluturonin mbi Karlshamn.

12

Ls allt!


perndi i rrem i Islamit nuk sht e mia

perndi i rrem i Islamit nuk sht e mia

Reader Mail nga Stefan Eliasson

T krishtert dhe myslimant adhurojn t njjtin Zot? Islami na mson se Kur'ani sht i fundit nga shpalljet e Zotit, i cili zvendsoi shkrimet e mparshme, dmth Tora dhe Bibla. Kjo do t thot se ngjashmrit n Krishterimit dhe Islamit duhet t jet gjithprfshirse. Nse ju studioni temn shpejt zbulon se krkesa nuk mund t jet m e rreme.

2

Ls allt!


Flykting frn Irak: Kra svenskar, ni r fr snlla!

En flykting frn Irak som blev frlst i Sverige delar ett intensivt budskap och sin bn fr Sverige.

35

Ls allt!


E padshiruar - Pjesa 18

Christer berg padshiruar

Pjesa 18 e serialit tim n lidhje me fmijrin time. Ne kemi ardhur n shkoll t mesme, kur kam filluar n klasn e shtat. Kjo pjes do t papritur ju, t cilin ajo e bri pr mua kur ajo ndodhi.

3

Ls allt!


Bordi i Migracionit br pyetjet e gabuara pr t prcaktuar nse ju jeni nj i krishter

test2

Shumica e 12 pyetje Bordi i Migracionit jan krejtsisht e pamundur pr t'iu prgjigjur, dhe gjithashtu krejtsisht i paefektshm kur ai n fakt vetm e nevojshme nj shtje pr t prcaktuar nse dikush sht nj i krishter apo jo.

32

Ls allt!


Prenumera p Youtubekanalen Apg29.nu

New Age hap rrugn pr Antikrishtit

New Age hap rrugn pr Antikrishtit

Nga Holger Nilsson  N vitet 1980, ne kemi gjithnj e m shum vijn t gjith termin "New Age". Ende kshtu, megjithat, shum e habitur nga ajo q New Age sht dika, pavarsisht nga fakti se miliona n mbar botn jan prekur, t prekur dhe t prfshir n kt trend tani gjithprfshirs prpara. Pr shembull, n fund t vitit 1986-87, Eve Vitit t Ri, ajo ishte e miliona njerz t cilt shkuan n meditim, ekstaz dhe akteve rituale. Nuk ishte rastsi q kjo ka ndodhur, por kjo ishte nj prpjekje e koordinuar e njerzve New Age n mbar botn.

46

Ls allt!


Do ai q ndryshoi seks n qiell?

transeksuale

Do njerzit n qiell q ka ndryshuar seks prmes operacionit?

9

Ls allt!


T krishtert jan duke u persekutuar m shum se kurr

Open Doors Lista World Watch 2019

Image: Open Doors. 

Dyer t hapura "vjetor World Watch Lista e krishterve persekutuar tregon se 2019 sht viti m i keq ndonjher. Kjo sht larg nga vitin m t vshtir q kur filluan t dhnat.

20

Ls allt!


Kristna TV-kanaler i Sverige

Kristen TV i Sverige

Det finns mnga bra svenska kristna tv-kanaler i Sverige. Bde som gr p satellit, kabel och webben! Hr listas alla kanaler.

34

Ls allt!


Mkatart?

miq

Reader Mail nga David Billstrom Jezusi sht modeli yn kryesor rol pr t arritur jasht pr njerzit q nuk jan besimtar. Kur Jezusi eci n tok, ai e dinte se far po ndodhte n njerzit q erdhn tek ai. Ai sht i njjt sot.

3

Ls allt!


Dagens ord

Vecka 08, tisdag 19 februari 2019 kl. 11:22

Jesus sker: Gabriella, Ella!

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Nj muze i kryqzuar McJesus n Izrael

Kryqzoje McJesus

Foto: SVT. 

Protesta n Izrael kundr Jani Leinonen McJesus "vepra arti", q prshkruan nj kryqzuar Ronald McDonald.

6

Ls allt!


Christer berg sjunger: Vem r Kungen i djungeln?

Mste bara ses! Christer berg sjunger och spelar ukulele sngen: Vem r Kungen i djungeln? 

3

Ls allt!


Tio r sedan min fru Marie och vr son Joel dog

Fr tio r sedan den 21 december dog min fru strax innan klockan 12 p natten och vr nyfrlste son Joel dog sedan halvfemtiden p morgonen den 22 december.

2

Ls allt!


Senaste kommentarer


Padshiruara - Pjesa 17

Christer berg Prshndetni

Tani un vazhdoj me dridhje tim dhe vlersuar serial nga fmijria ime. Historia do t rritet n intensitet dhe t bhet edhe m dramatike. Disa seksion shum emocionuese dhe t flakta tani shtrihet prpara.

0

Ls allt!


Nj heshtje Jesus - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 6

ushtar romak

Hans Jansson, Uppsala Herod Antipa na takohen prsri n historin biblike. Kt her ai qndron prpara Jezusit. Ajo kishte qen pas tre vjet q nga prerja e koks Gjon Pagzori-s.

2

Ls allt!


Keqe Lista - Njeriu qe vrau zrin e Perndis - Pjesa 5

ushtar

Nga Hans Jansson , Uppsala Nuk sht dika e "zgjuar" dhe e keqja e veprimeve t Herodit n kontekst ne jemi duke prshkruar. Kjo sjell mua pr at q sht shkruar n librin e Zanafills.

5

Ls allt!


Profecia Kristin sht e vrtet me kohn ton

- Nj profeci n lidhje me fundin e kohs!

Profecia e lasht nga 1800s flasin pr Jezusin pr t treguar deri n malet n Suedi n ditt e fundit, dhe m pas n mal pr t gjith pr t par!

14

Ls allt!


"Zoti e bekoft abortin dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks"

Reader Mail nga Nils 

Aborti - Mami

Nj grua tani kishte nj program Netflix Air ku ajo paguan hara pr abortin, dhe prfundon me fjalt: "Zoti e bekoft abortit dhe Shtetet e Bashkuara t Ameriks", dhe kndojn dhe valle me t.

38

Ls allt!


N ferr, torturuar mkatart

Nse ju shkoni n ferr, ju torturuar. Kjo sht ajo q Ferri sht pr. Ashtu si njeriu t pasur n Luka 16, ju do t mundohen n flak. Tr mkatart shkojn n ferr, dhe ata t shkojn atje pr t mundohen.

103

Ls allt!


Porsalindurit jan tashm nj "ex"

Porsalindurit jan tashm nj ish

Foto: Screenshot nga Facebook. 

Banort e New York City tani mund t ndryshoj gjinin e tyre pa nj certifikat mjeksore. Pr m tepr, ata mund edhe t ndryshoj gjinin porsalindur tyre.

5

Ls allt!


Nse keni lindur n trupin e gabuar, ju mund t lindni prsri

Loui Sand

Foto: SVT. 

Louise Nelum Sanda Mali "Loui" Sand, 26, sht nj yll suedez hendbollit i cili tani ndalet duke luajtur hendboll t hetohet pr dysphoria gjinore. 

2

Ls allt!


Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Reader Mail: Pelle Lindberg 

Christian Bale: Faleminderit Satana frymzim

Foto: Nga TV4. 

mimi pr aktorin m t mir shkoi pr aktorin Christian Bale n Vice filmit, i cili falnderoi frymzimin e tij: Satanit.

43

Ls allt!


Amerika News n lidhje Suedi: Mikroprocesort futur pr menaxhimin e monedhs n Suedi

Reader Mail nga Nils 

mikroip

N Stokholm, Suedi, zgjidhni 1000 pr t zgjedhur Shop me nj Microsystems vogla. Chips futur nn lkurn e tyre.

55

Ls allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


STD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 55 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 35 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 18 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 13 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 r om han hade levt idag. Allt detta finns att lsa om i boken Den lngsta natten. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 469 352 982 sidvisningar p Apg29! Apg29 har just nu 17 173 bloggartiklar, 94 227 kommentarer och 62 003 bnmnen.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

MediaCreeper

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp