1 057 online! | Sidvisningar idag: 71 545 | Igr: 353 296 |

www.apg29.nu

Annons


Chatt Nyhetsbrev Biblar Lsarmejl Bnesidan Dagens ros Date29 Kommentarer Frga Christer Kontakt Sk

Bird Vdekja - nj shenj e herNe jemi duke jetuar n ditt e fundit! 8000 zogj ran t vdekur nga qielli. 2 milion peshqve t ngordhur lar n breg!

Statistikat Un kam par se njerzit kan gjetur apg29 pasi ata kan aplikuar n qoft se ajo sht dika n Bibl se zogjt bie i vdekur nga qielli. Ajo q un e di kshtu q ajo nuk thot asgj n lidhje me zogjt vdekur, por duke pasur parasysh se 8,000 (tetmij) pllumba ra i vdekur nga qielli n qytetin italian t Faenza, kshtu q ju nuk keni shum imagjinat pr t kuptuar se kjo sht nj shenj e her dhe se po jetojm n ditt e fundit. - S pari ata erdhn nj nga nj, ather thumped at sa m shum t dhjet dhe njzet n t njjtn koh. Ne nuk kemi asnj ide se pse ndodhi kjo, ne lexojm Aftonbladet se nj dshmitar okular tha. N shtetin amerikan t Arkansas ka vdekur 3000 zogjt dhe n Falkping n Suedi, rreth 70 jackdaws t ngordhura gjetur. Sa pr dy milion peshk t vdekur lar deri n Maryland kshtu q ne mund t gjeni kt n Bibl:Pastaj engjlli i dyt e derdhi kupn e tij n det, dhe deti u kthye n gjak si ajo e nj t vdekur dhe gjith jetn n det vdiq. (Revelation 16: 3).

-. Duke filluar nga 3 janar, dy milion grindavec Spot (xanthurus Leiostomus) lar deri n brigjet e Gjirit Chesapeake n Maryland, shkruan Aftonbladet Ne kemi hyr n nj vit t ri - 2011 dhe shum jan me siguri pyesin se far do t ndodh n kt vit. Nj gj un nuk do t jet i befasuar nse kt vit do t jet nj vit i shum profecive biblike do t vijn e vrtet! Shokt e mi: Jezusi po kthehet shum shpejt! Lexo m shum:
Lexoni gjithashtu: A B, GP, SVD, Ex


Skriv ut


Publicerat av torsdag 1 januari 1970 01:00 | | Direktlnk | Nyhetsbrev | RSS

APG29 NR TUSENTALS VARJE DAG!
Gillar du Apg29?
Swisha en peng till: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress mste godknnas innan kommentaren publiceras. Efter godknnande mste du alltid ha samma namn och mejl nsta gng du postar en kommentar, annars godknns inte kommentaren.


Kom ihg mig?probleme t dyfisht mes Suedis Christianity Today

Reader Mail nga Nils

S pari, ne kemi poshtr Kisha Katolike teologji joshse, dhe nj tjetr mashtrim t ciln Jezusi paralajmroi prfundimit t ardhmen. S pari, ne kemi apatin dhe vakt q ekziston brenda vet radht tona, madje edhe n Kish Pentecostal.

1

Ls allt!


Lindberg ishin IOGT e Nto n Vetlanda

Dit t tjera kam qen me Lindberg ishin prsri n nj takim t hapur t IOGT-Nto n Vetlanda.

1

Ls allt!


Vdekja suedeze n trmet

Foto: Aftonbladet. 

Nj shtetas suedez dhe disa t plagosur n ishullin e Kos pas nj trmeti ka tronditur Greqin dhe Turqin. Pasi erdhi trmeti, ajo gjithashtu ka nj cunami t vogl.

1

Ls allt!


Summer Reading: The Story e marimangs

Mostrat nga nata m e gjat Christer berg.

6

Ls allt!


Dshmia Sanna-s

Reader Mail nga Sakt

Kshtu q ktu un u shptua pasi u mysliman. Ajo ishte pas ksaj ndrre ktu:

20

Ls allt!


Vetm n Jezusin nuk ka shptim - Pjesa 11

Ajo do t ruhen vetm, dhe shptimi nprmjet besimit n Jezu Krishtin, por ligji m pas, si thot Bibla? Nuk ka nevoj t veproj m? N kt seksion, ne n mnyr t qart zgjidhur kt dhe sugjerojn se Jezusi sht ende vetm Shptimtari!

4

Ls allt!


Ajo sht duke u hetuar nga policia saudite, sepse ajo kishte veshur nj skaj t shkurtr

Foto: Twitter.

Un kisha pr t kontrolluar gazetn q e kishte shkruar kt artikull n lidhje me policia saudite po heton nj grua q ka qen n skaj t shkurtr. Jo, nuk kishte media alternative, por ajo ishte Aftonbladet!

5

Ls allt!


Dagens ord

Dagens bibelord

“Salig är den man som är ståndaktig i frestelsen; ty när han har bestått sitt prov, skall han få livets krona, vilken Gud har lovat åt dem som älska honom.” (James 1:12)

I dag r det 23/07-2017 kl. 04:44 v. 29 och Jesus sker Emma !

Vill du bli frlst och f alla dina synder frltna? - Be den hr bnen:

Jesus, jag tar emot dig nu och beknner dig som min Herre och Frlsare. Jag tror att Gud har uppvckt dig frn de dda. Jag ber om frltelse fr alla mina synder. Tack att jag nu r frlst. Tack att du har frltit mig och tack att jag nu r ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bnen hr ovan?
Ja!

S lskade Gud vrlden att han utgav sin enfdde Son, fr att var och en som tror p honom inte ska g frlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16A duhet t kontaktoni t vdekurit?

Pr Bibls tr kontekstin e, ne e kuptojm se kjo nuk ishte e vdekur Samuel, si magjistare e Endor quajtur prpara pa nj demon n 1 Samuel 28

Kam marr nj pyetje nprmjet mesazh me tekst nga nj mik i atyre q kan vdekur dhe shkuar n qiell pr t na vizitoni ktu n tok.

4

Ls allt!


Senaste kommentarer


Papa nuk sht ruajtur

Ktu barks Papa nj nj turme n Meksik.

Papa Francis absolutisht nuk sht ruajtur. Ai kurr nuk ka qen i ruajtur pr shkak se ai nuk ka marr Jezusi dhe ai nuk sht nj i krishter.

11

Ls allt!


Suedisht faqe Facebook feston terroristt n Jeruzalem

Picture: miff.no. 

N nj suedeze faqet e Facebook n Arabisht prshndetur Tani terroristt konsiderohen tani pr t br "martir" dhe t vijn n parajs. Kjo faqe ka mbi 34,000 plqime.

4

Ls allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! G vidare till fler artiklar:

NSTA


Artiklar Kommentarer Bnesidan Frga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96

Christer berg och dottern Desir.

Denna bloggsajt r skapad och drivs av evangelisten Christer berg, 53 r gammal. Christer berg blev frlst d han tog emot Jesus som sin Herre fr 33 r sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits p ntet sedan 2001, allts 16 r i r. Christer berg r en nkeman sedan 2008. Han har en dotter p 11 r, Desir, som brukar kallas fr "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 9 r om han hade levt idag. Christer berg drivs av att frkunna om Jesus och hur man blir frlst. Det r drfr som denna bloggsajt finns till.

Varsgod! Du fr kopiera mina artiklar och publicera p din egen blogg eller hemsida om du lnkar till sidan du har hmtat det!

Apg29 anvnder cookies. Cookies r en liten fil som lagras i din dator. Detta gr att stnga av i din webblsare.

1 057 online! | Sidvisningar idag: 71 545 | Igr: 353 296 |

Besk ocks Apg29 p:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram 

TA EMOT JESUS!

↑ Upp