965 online! | Sidvisningar idag: 207 714 | Igår: 268 243 |

www.apg29.nu

Annons

Gospelfy.se


Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Si mund terroristėt myslimanė ruhen nė burgjet tona suedeze

radikalizim mysliman nė burgje

Photo: Lajm i SVT.

Kjo ėshtė vetėm pėrmes besimit nė Jezusin si terroristėt muslimanė nė burgjet tona suedeze mund tė ruhen. 

0

Läs allt!


Ju duhet tė pranoni Jezus pėr tė shkuar nė qiell

qiell

Unė kam vendosur qė unė jam pėr sa kohė qė unė jetoj unė do tė flas vetėm nė lidhje me Jezusin dhe se si tė jetė i shpėtuar. Pėr shkak se njerėzit kanė nevojė tė shpėtohen. 

1

Läs allt!


Dream: Suedi nėn kėrcėnimin e luftės

Suedia nėn kėrcėnimin e luftės

Unė ėndėrrova se Suedia ishte nėn kėrcėnimin e luftės. Sulmi mund tė vijė nė ēdo kohė, dhe populli po priste patundur nė frikė me kokat pėrkulėn.

2

Läs allt!


Urime Dėshira "Dessan" 12 vjet

Paketat Dessan 12 vjet

Dje kemi pasur njė parti ditėlindjen pėr vajzėn time dėshirėn "Dessan" 12 Åberg ditėlindjen martėn. 

6

Läs allt!


Ndalojnė ndryshimet e seksit nė fėmijėt dhe tė rriturit

Girl oc boy kissing

Qeveria dha njė hetues pėr tė parė nė legjislacionin pėr kirurgji ndryshimit tė gjinisė. Disa javė mė parė erdhi propozimin: Fėmijėt nėn 18 vjeē duhet tė jetė nė gjendje pėr tė kryer njė operacion gjenital!

5

Läs allt!


shpėrthimet vullkanike - njė shenjė e herė

Nga Mikael Walfridsson 

shpėrthimet vullkanike

Tani pėr tani, pasi ne jemi duke pėrjetuar njė shpėrthime eksplozive vullkanike nė Hawaii, ku vullkani Kilauea dėrgon hirit mbi nėntė kilometra nė ajėr. 

4

Läs allt!


Me Jezusin nė sallėn makinė nė Horsaryd

Mats Lindblom

Mats Lindblom. 

Lindberg ishin dhe unė jam nė Horsaryd nė takime tė veēantė sallėn makinė Mats Lindboms. 

1

Läs allt!


Boplats kėrkuar pėr Almedalsveckan

Boplats donte tė Almedalsveckan Christer Åberg

Unė jam duke kėrkuar dėshpėrimisht pėr diku pėr tė qėndruar gjatė Javės Almedalen nė Visby nė Gotland. A keni ndonjė vend nė dispozicion pėr mua? Vetėm duhet njė hapėsirė pėr tė fjetur! Ju lutem mė lejoni Christer Åberg nė nė 070-935 66 96 , ose:  kontakt@apg29.nu . Thanks!

2

Läs allt!


Vrasja Palme zgjidhet

SKANDIA njeri

Foto: Express. 

Njė njeri i cili ishte 52 vjeē nė vrasjen e Olof Palme ėshtė qė nga viti i kaluar i policisė pista kryesore vrasės.

6

Läs allt!


Homoseksualiteti ėshtė normalizuar

Fėmijėt dhe njeri i zhveshur

Pridfefestivalerna ndryshe do tė fryhet mesazhin e tyre tė gjithė edhe vendin kėtė verė, dhe mediat do tė ndihmojė. 

25

Läs allt!


Para verės tendė: Si tė dele njė pop-up tendė

Tani pėr tė verės, qė ju tė merrni njė tip mahnitshme se si tė dele njė pop-up tendė! 

0

Läs allt!


Jezusi thotė se ai ėshtė Perėndia?

Thotė Bibla dhe Jezusi, se ai ėshtė Perėndia? Kjo video tregon pėrgjigje tė qartė!

33

Läs allt!


Pra, ju do tė pagėzoheni me Frymėn e Shenjtė - Christer Åberg

Rushajeve! Pra, ju do tė pagėzoheni me Frymėn e Shenjtė - Apg29 Christer Åberg. Christer Åberg tregon gjuhė tė tjera dhe interpretimi! Gjithkush mund tė merrni pagėzuar.

0

Läs allt!


Si unė u ruajt

Reader Mail nga Marko Burazor 

varkė far

Por pas takimeve pak, kam vendosur se ata mund tė luten pėr mua kėshtu qė tė gjithė vunė duart mbi mua dhe u lut dhe ndjeva praninė e Perėndisė dhe mori Jezusin. Ajo ishte vendimi mė i mirė kam bėrė ndonjėherė nė jetė.

6

Läs allt!


Gaza dhuna ėshtė ndihmė pjesėrisht Suedisht

terror

Dhuna nė kufirin e Gazės ku fėmijėt palestinezė janė dėrguar pėrpara nėn zjarr pjesėrisht pėr shkak tė ndihmės suedeze. Ajo thotė se Izraeli njohės Thomas Sandell. 

3

Läs allt!


Good Ramadan dėshironi Kishės Suedeze

Good Ramadan dėshironi Kishės Suedeze

Foto: Twitter. 

Kisha suedeze ka shkelur urdhėrimi i parė dhe tė pestė, kur ata dėshirojnė Gėzuar Ramazanin.

32

Läs allt!


Annons


Trump ka qenė ai qė ka mbajtur premtimin e Jeruzalemit

Clinton, Bush, Obama dhe Trump dhėnė tė gjitha premtimet pėr Izraelin. Donald Trump ishte i vetmi nga presidentėt qė mbahen premtimin e Jeruzalemit.

2

Läs allt!


Hamasi tė lejojė banorėt e Gazės pėr tė vdekur nė vend tė marrjes sė ndihmės mjekėsore nga Izraeli

Izrael, pavarėsisht trazirave palestinezė dhe aktiviteteve terroriste, i dėrgoi ndihmė mjekėsore, e cila e ka kthyer tashmė nė mėnyrė tė plotė.

1

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 21, söndag 27 maj 2018 kl. 21:10

Jesus söker: Beda, Blenda!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Ramazanit Morden vjetore afrohet

Ramadan Murder 2017

Nė ditėt e fundit, ka pasur terrorizėm rrėqethėse mysliman. Dhe para muajit tė shenjtė mysliman tė Ramazanit ka filluar edhe. 

5

Läs allt!


Senaste kommentarer


Feminist kėndoi si njė pulė nė Eurovizion dhe fitoi

Fituesi i Eurovision 2018, Izraeli ėshtė qė tė japė Toy shprehur nga kėngėtari Netta Barzilais.

18

Läs allt!


Transvestit/ qė Parashkollor detyrueshme?

Shocking shumė i ditės - Studio Apg29 Christer Åberg. Programi i sotėm: Zgjedhjet 2018 - kėshtu qė kjo duhet tė votojnė Christer Åberg. Islami ėshtė paqja? Transvestit/ qė Parashkollor detyrueshme? Ted Sandstedt, Nenne Lindberg Lindberg po kėndonin.

0

Läs allt!


Muslimska böneutrop tillåts i Växjö - Biskopen glad

Polisen har nu tillåtit muslimska böneutrop en gång i veckan i Växjö. Biskopen är glad och tyckte att det var klokt.

85

Läs allt!


Lufta apo ringjallje?

Nga Holger Nilsson 

luftės apo ringjallje

Tashmė disa vite mė parė paralajmėroi Yonggi Cho, tha ai. "Suedia ka pėr tė zgjedhur ringjalljen apo luftė."

16

Läs allt!


shpallja profetike nė 1860

Nga Holger Nilsson 

fundin e kohės OG Hedengren

Ka pasur gjithmonė njerėz qė plaēkitėn dhe profecia hulumtuar Biblės dhe ndihma e Frymės sė Shenjtė marrė dritė mbi atė qė do tė ndodhė.

3

Läs allt!


Stefan Löfven sulm jokonformist

Kryeministri ėshtė sulmuar jokonformist

Image: World sot. 

Nė fjalėn e tij Ditės maj ishte socialdemokrat kryeministrin Suedisė Stefan Löfven pėr tė sulmuar jokonformist.

85

Läs allt!


Veshur me drejtėsinė e Perėndisė para martesės sė Qengjit

Reader Mail nga Nils 

ēift ​​i martuar

Tė ballafaquar wedding Qengjit afrohet, ne duhet tė jetė i veshur nė drejtėsinė e Perėndisė.

8

Läs allt!


Devil shkelur kokė

Reader Mail nga David B 

Jezusi ka shkelur poshtė kokėn e djallit

2

Läs allt!


Kur'ani, Jezusi nuk ėshtė Jezusi i Biblės

Prandaj, Kur'ani thotė se Jezusi nuk u vra dhe nuk e kryqėzuan. Islami e mohon kryqėzimi i Jezusit ka ndodhur ndonjėherė. A e mohojnė se Jezusi vdiq dhe u ringjall, ju nuk mund tė ruhen.

4

Läs allt!


Muslim: Suedia mund tė bėhet njė vend mysliman

Nė Klippan tė rinj muslimanė tha Dominic Driman qartė se misioni ėshtė qė tė bėjė Suedia musliman dhe se "Suedia do tė bėhet njė vend islamik."

78

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 419 008 603 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 559 bloggartiklar, 82 724 kommentarer och 55 691 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp