872 online! | Sidvisningar idag: 100 263 | Igår: 244 591 |

www.apg29.nu

Annons

Gospelfy.se


Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Jo seks para martesės

Gladys del Pilar do tė martohet Christer Bergh, dhe dita ne lexojmė se ata duhet tė presin gjashtė nė dasmė.

Kjo ėshtė e njohur si njė model tė mirė pėr shumė njerėz. Pėr mė tepėr, kjo tregon se besimi i jep forcė dhe origjinalitetin. Jezusi ndikon nė tė gjitha fushat e jetės.

Mė shumė Gladys del Pilar

Xax, seksi dhe martesa


Lexoni gjithashtu: d 1 2 t


submit to reddit

Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Tuesday 10 February 2015 07:56 | #sambo #sex #äktenskap #gladys del pilar #christer berg #bröllop | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

STÖD APG29!
Swisha: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Mdsommarafton Old Hjälmseryd 2018 me Lindberg ishin

Kėtu ju mund tė pėrjetojnė disa mbrėmje tė mahnitshme mes i verės nė ofiēinė Solomonit nė Hjälmseryd Vjetėr.

0

Läs allt!


Profecitė e pėrmbushura - tėrmete tė mėdha nė Suedi

tėrmete tė mėdha nė Suedi

Foto: Aftonbladet. 

Sot, pėrmbushja e profecive biblike nė Suedi, ku ndodhin tėrmete tė mėdha. Kjo profetizuar Jezusin pėr rreth 2000 vjet mė parė!

3

Läs allt!


Hamasi dhe trazirat nė kufirin e Gazės

Hamasi pėrdor trazirat pėrgjatė kufirit PR Gazės | Studio Jerusalem

4

Läs allt!


Mes i verės nė Old Hjälmseryd

Christer Åberg mes i verės kurorė

mes i verės bukur, dhe Zoti ju bekoftė! 

2

Läs allt!


Gaza qėlluan mbi 45 raketa nė Izrael nė natėn

Gaza qėlluan mbi 45 raketa nė Izrael nė natėn

Organizata terroriste Hamas nė Gaza kanė gjuajtur mė shumė se 45 raketa nė Izrael sonte. 

6

Läs allt!


Sambo nė Bibėl

Dy zemrat qė janė bashkuar sė bashku

marrėdhėnia seksuale para martesės ėshtė njė mėkat, kėshtu qė nuk do tė jenė tė martuar off. Bibla thotė se ata qė jetojnė partner i pėrfshirė nė imoralitet seksual. Por, ēfarė do tė mė pas i martuar me? Nė kėtė artikull ju do tė merrni pėrgjigje.

1

Läs allt!


Lindberg ishin nė Vikersund dielėn nė mbrėmje

Lindberg ishin Christer Åberg duke luajtur dhe kėnduar dhe duke folur pėr Jezusin nė Vikersund, natėn e sė dielės Norvegjia. 

0

Läs allt!


Sambo ėshtė njė mėkat kundėr Perėndisė

rooftops

Kjo ėshtė njė fyerje dhe poshtėrim ndaj partnerit tuaj se ju vetėm dėshironi tė keni marrėdhėnie seksuale dhe partnerin jetojnė, por nuk martohej. Pėr mė tepėr, ajo ėshtė njė mėkat kundėr Perėndisė. 

46

Läs allt!


Vikersundbakken

Vikersundbakken

ski i madh nė botė kėtu nė Norvegji - Vikersundbakken. Por unė nuk kam kėrceu nė tė. Unė kam njė shpresė. 

1

Läs allt!


Profecitė dhe shenjat me kohė tė pjesshme 3

Christer Åberg intervistimit Holger Nilsson pėr profeci dhe shenjė e herė. 

0

Läs allt!


Statuja e Danielit tregojnė drejt shpresėn e lume

Reader Mail nga Nils 

Statuja e Danielit

Nuk do tė jetė njė mbretėri nė ditėt e fundit tė 10 shteteve, njė bashkim 10-shtetėror qė do tė thotė fundin e perandorive botėrore kaluarėn.

43

Läs allt!


Islami ėshtė feja e robėrisė

Nga Holger Nilsson 

islam robėri

Feja islame ėshtė e ngjashme me njė burg - ėshtė e vėshtirė pėr tė lėnė atė.

5

Läs allt!


Pse futbollistėt sexförbud gjatė Kupės sė Botės nė Rusi?

futboll

Nuk janė ekipet e futbollit qė kanė sexförbud gjatė Kupės sė Botės nė Rusi. Nėse kjo ėshtė sexförbud aq e rėndėsishme qė ajo tė shkojė mirė pėr ekipin e futbollit, aq mė tepėr e rėndėsishme, atėherė nuk ėshtė se njė i krishterė ka sexförbud dhe tė jetojnė tė pastėr para martesės?

29

Läs allt!


Fėmijėt myslimanė kanė armiqėsi ndaj jomuslimanėve nė medrese

Shkolla Kurani pėr gjashtė vjeē vjeēare

Foto: SVT. 

fėmijėt muslimanė nė 6-13 vitet e tregon mėsuesin e tij suedeze: "Unė nuk dėgjoj pėr ju, sepse ju janė tė bardhė." Ose: "Ti nuk je musliman, pse duhet tė dėgjojnė pėr ju?"

14

Läs allt!


Allah - mashtrues

Ky tekst ėshtė marrė nga Guide Idiot ndaj Islamit IQ Al Rassooli.

Allah - mashtrues

All-llahu ėshtė njė mashtrues ashtu si krijues tė tij, Muhammedit. Al-Anfal 8:30: All-llahu ėshtė fraudster mė tė aftė.

2

Läs allt!


Donald Trump nominuar pėr Ēmimin Nobel tė Paqes

Donald Trump nominuar pėr Ēmimin Nobel tė Paqes

Picture: nrk.no. 

Donald Trump ka qenė i nominuar pėr Ēmimin Nobel pėr Paqe nga politikanėt Partia e Progresit Norwegian krishterė Tybring-Gjedde dhe Per-Willy Amundsen. Ai u propozua pėr takimin e tij me tė Koresė sė Veriut Kim Jong-un.

11

Läs allt!


Annons


Kjo ėshtė ajo qė Perėndia nė bazė tė hulumtimit

Disa mendojnė se Perėndia duket si ky

Tė mendojnė disa tė krishterė amerikanė qė Perėndia si duket, sipas njė sondazhi. 

Tani, hulumtuesit nė Universitetin Amerikan tė Karolinės sė Veriut arriti nė amerikanėt e krishterė besojnė qė Perėndia duket si - si njė njeri i ri tė bardhė! 

3

Läs allt!


Diktatori Kim Jong-ons gjyshja u ruajt

Kim Jong Un do tė mund njė ditė tė jetė i shpėtuar

Njė ditė, njeriu mė i rrezikshėm nė botė, diktatori Kim Jong Un, edhe tė ruhen nga gjyshja e tij ishte. 

Gjyshja pėr njeriun mė tė rrezikshėm nė botė sė, Koresė sė Veriut diktatori Kim Jong-Un u ruajt! Djali i saj, Kim Il-sung i cili mė vonė u bė Kim Jong-ons babai, luajtur nė ekipin e adhurimit.

4

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 25, söndag 24 juni 2018 kl. 10:44

Jesus söker: Johannes Döparens dag!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Dymbėdhjetė pikė pse Islami ėshtė njė fe e rreme

4

Läs allt!


Senaste kommentarer


Ēdo gjė tjetėr do tė ishte njė skandal nėse Trump merr Ēmimin Nobel pėr Paqe

dokument Fred me nėnshkrimet e Donald Trump dhe Kim Jong-un

Presidenti amerikan Donald Trump dhe diktatori i Koresė sė Veriut Kim Jong-Un ka takuar nė Singapor dhe nėnshkroi njė dokument tė pėrbashkėt pėr denuklearizimin e Gadishullit Korean.

16

Läs allt!


Ēfarė ėshtė multikulturalizmi?

fetė e rreme lidhin

fetė e rreme lidhin. 

Ndonjėherė duket se disa njerėz pėrdorin multikulturalizmin fjalėn pėr tė fshehur faktin se ju vėrtetė do tė thotė Islamin. Nė kėtė mėnyrė, bėra shaka njerėzit pėr tė pranuar dhe pėr tė marrė fenė ekstra-biblike dhe ekstra-krishterė.

8

Läs allt!


Fight, vrasin, mbysin Kuranin

Ky tekst ėshtė marrė nga Guide Idiot ndaj Islamit IQ Al Rassooli.

Homer Impson dhe Islami

Kurani ėshtė i mbushur me luftėnxitės, nxitjes sė urrejtjes, vargjet djallėzor dhe raciste nuk mund tė ketė origjinėn nga njė Zoti i gjithėdijshėm, pajtuese dhe falės. 

2

Läs allt!


Ēmimit Nobel pėr Paqe nė Suedi?

Jonna Sima, njė shkrimtar editorial pėr Aftonbladet mendojnė se Suedia duhet tė marrė Ēmimin Nobel pėr Paqe, sepse atėherė Stefan Löfven mori si kryeministėr nė vitin 2014, Suedia ka marrė mė shumė se 300.000 azilkėrkuesve njerėzit ... 

10

Läs allt!


fėmijėve tė vrarė vlerė mė pak se njė shtrėngim duarsh

shtrėngim duarsh

Nga dy vendimeve qė gjyqtari ėshtė vrarė fėmijėt me vlerė mė pak se njė shtrėngim duarsh refuzoi!

2

Läs allt!


7 pikė pse Suedia feston Ditėn Kombėtare June 6

A e dini pse Suedia feston Ditėn Kombėtare 6 qershor? Kėtu unė kam shėnuar shtatė pikė. Pėr mė tepėr, me himnin kombėtar me chords kitarė havajane.

3

Läs allt!


Njėri prej karakterit mė tė madh kohor - Trump paraqet planin e paqes nė qershor

Mikael Walfridsson 

Plani i paqes

Njė nga shenjės mė tė madhe tė kohės, marrėveshja nė tė ardhmen e paqes se libri i Danielit flet nė kapitullin 9. Ajo ėshtė duke u pėrgatitur vetėm pėr kėtė besėlidhje, e cila tregon se sa afėr jemi nė javėn e fundit tė viteve, dhe mundimi.

8

Läs allt!


Muezzin vs 666

Reader Mail nga Bertil Rosenius 

10

Läs allt!


Nuk ėshtė ēudi qė tė krishterėt tė votojnė pėr SD

Dita: Si tė votojnė tė krishterėt

Foto: Dita.

Gazeta krishterė Dagen duket tronditur se shumė votues tė krishterė tė votojnė pėr SD. Por nuk ka asgjė tė ēuditshme, sepse SD e ka kuptuar rrezikun e islamizimit.

101

Läs allt!


Shpėtimi ka shpėrblim, por njė dhuratė

Christer Åberg flet pėr hekurudhė, jo, nuk paguajnė siē keni bėrė ju meritoni. Kjo ėshtė njė dhuratė!

3

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 424 567 037 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 638 bloggartiklar, 83 802 kommentarer och 56 416 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp