589 online! | Sidvisningar idag: 145 428 | Igår: 187 390 |

www.apg29.nu

Live Apg29 med Christer Åberg: Tisdag 21.00 · Torsdag 21.00 · Lördag 21.00


"Љубов", не е знак дека е во право

Да се ​​биде "во љубов" со некој, не е знак дека е во право.

Како жена може да падне во љубов со оженет човек, а знаеме дека Библијата е во ред. Слично на тоа, тоа е во ред за истополови падне во љубов.

Вие не може да оди со вашите чувства. 

Ски ѕвезда Ања Персон, изјави денеска во летната програма на радиото за тоа како таа се вљубила во друга жена (Filippa). Но, да се биде "во љубов. Не е идентификација дека тоа ќе биде во право.

Еве, јас верувам дека многу пропадне. Тие се контролирани од своите емоции и мисли дека тоа е во право. Вие не мора да биде роб на вашите чувства. Е вас, кои треба да ги контролира своите чувства е.

Љубов - вистинска љубов се целосно различни простории од чувства.

Денес луѓето треба Исус повеќе од било кога. Дали тие имаат Исус, тогаш тие се во право во животот и не треба да живеат во изгубена.


Skriv ut


Publicerat av Christer Åberg Saturday 23 June 2012 14:12 | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS


STÖD APG29.NU


0 kommentarer

OBS: Läsarmejl, artiklar, kommentarer och video som är skrivna och gjorda av andra än mig, (Christer Åberg, grundaren till Apg29), kan ha åsikter som jag inte delar.

Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?Ени Loof ја формира владата?

Ени Loof ја формира владата?

Слика: Aftonbladet. 

Ќе Ени Loof премиер, јас засекогаш ќе бидат убедени дека постои еден вид на елитата во позадина кои го контролираат и дека ова е планирана и контролирана од нив.

11

Läs allt!


Време Пријавете: Youtube слезе во светот

Со Микаел Walfridsson 

Време Пријавете: Youtube слезе во светот

И кога тоа успее, да се затвори на YouTube за целиот населението во светот, во секое време, па тоа ми кажува дека ние сме на патот кон добивање на глобалниот комуникациски систем во кој можеме да влијаеме и да го достигне речиси сите луѓе на земјата едно и исто време.

3

Läs allt!


Transpersoner befriade av Guds kärlek

En mycket stark dokumentär om transpersoner som har blivit befriade av Guds kärlek.

Läs allt!


Три слики на Исус во Стариот Завет

Читач на пошта од страна на Леиф Boman 

Со нашите очи фиксна на Исус како таква (Евр 12) повикува, а потоа го отвора толку многу приказни во Стариот Завет со помош на Светиот Дух.

5

Läs allt!


88 секунди добра вест

Читач на пошта со Дејвид Б

Радосната вест. 

6

Läs allt!


Hatet mot åsiktsfriheten

Detta klipp visar alltför tydligt att det finns ingen åsiktsfrihet i Sverige. För uttrycker du din åsikt blir du gripen av polisen!

Läs allt!


Treenigheten förklarad på ett mycket enkelt sätt

Christer Åberg förklarar på ett mycket enkelt sätt treenigheten och hur Gud sände sin Son till världen som i sin tur sände den helige Anden.

4

Läs allt!


жетвата

Со Tage Бергман 

жетвата

Tage Бергман споделување интересни мисли за различни времиња жетвата, кои ги гледаме во Библијата. Овие време на жетвата работи во исто време кога можеме да очекуваме дека на занесот на Собранието се одвива.

7

Läs allt!


Allah - månguden som var gift med solgudinnan med stjärnorna som sina döttrar

Månguden från alla fyra sidor. Notera månskäran snidade på bröstet.
Månguden från alla fyra sidor. Notera månskäran snidat på bröstet.

"Som vi ska se, så visar ovedersägliga bevis att guden Allah var en hednisk gudom. Faktum är att han var månguden som var gift med solgudinnan med stjärnorna som sina döttrar", skriver Dr. Robert Morey i detta studium om Allahs ursprung.

Läs allt!


првина

Со Tage Бергман 

првина

Кога ќе занесот? Дали тоа ќе биде пред или по неволја? Постојат многу мисли за тоа, а мислењата се разликуваат во голема мера. Ние се врати повторно и повторно на стихови кои многу се чини дека е тешко да се разбере. Наместо тоа, ние може да се погледне во богатите слики на Библијата на оваа тема, која дава јасен одговор. Ние не го разбираат основите на пророчката Реч, тогаш ние не може правилно да се разбере повеќе тешко да се протолкува контекст.

2

Läs allt!


Геј станица јато

BELL

геј поранешниот СВТ профилот на Pekka Heino карактеристики за континуирано подносителот прекина ѕвонење на црковните ѕвона на Kungsholmen во Стокхолм. 

0

Läs allt!


Занесот, Антихристот и голема болка е лесн

вознесение

Оние кои имаат постојано да се оди против ова, може да го направи тоа на друго место, но не овде на Apg29. Јас не прифаќа сопствени агенди и не размножување на ересите на Apg29!

15

Läs allt!


Пропаганда глобализацијата Шематски при

Читач на пошта од страна на AJ 

Ова е интересно, сега работи во весникот Метро излезе со порака (насловната страница, плус целосна ширење) на политички научник, кој вели дека Ени Loof може да се добие на следниот обид да формира влада и да стане премиер на Шведска.

16

Läs allt!


Најголемиот светски производител на Крис

TBN нордиските во Stockaryd

Од сабота јули 7, 2018 година, се чини, медиумска куќа Пријатели, која започна TV2020, кој потоа стана Lifely канал, под брендот TBN нордиските.

0

Läs allt!


Брз пати за убиство на шведскиот клиники

Брз пати за убиство на шведскиот клиники

Ако јас го разбирам, тоа е убиство ако те убие некој непланирано, а се планира убиство. Од абортуси планирање, тоа е ништо друго туку убиство!

6

Läs allt!


Елида посети Израел

Шведската Елида, солидарност и да отпатуваат за христијанските малцинства и единствената демократија на Блискиот Исток, по пристигнувањето во Израел.

2

Läs allt!


Турција се инвестираат стотици милиони зk

Moske

Турската влада се троши стотици милиони за изградба на џамии во долгорочна цел за ширење на исламот низ целиот свет. 

34

Läs allt!


Prenumera på Youtubekanalen Apg29.nu

Хиџабот за деца продаваат

Британската стоковна синџир продава хиџаб за мали деца

Британската стоковна синџирот на Маркс & Спенсер на маркетинг на barnhijab погодна за 6-8 години.

24

Läs allt!


Кога осуден на пеколот?

Секаде каде што сум роден, па му ги нуди на спасението ми даде. Јас не сум бил спасен, бидејќи јас сум роден во "христијанска земја", туку затоа што Исус ме бара!

2

Läs allt!


Никој не може да ги измамат на Исус

Никој не може да ги измамат на Исус

Слика: dagen.se.

Здраво секира! Од кога тоа го правеше да трик на Исус?

6

Läs allt!


Занесот - блажената надеж!

Занесот - блажената надеж!

"Занесот е трансформација на живиот верници искуство кога Господ се враќа за да се добие верници во рајот. тогаш луѓето ќе доживеат да се трансформира, без доживува смртта. "

6

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 43, tisdag 23 oktober 2018 kl. 17:40

Jesus söker: Severin, Sören!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16Што треба да направам за да се загуби вечен &

7

Läs allt!


Senaste kommentarer


Хороскоп, mindfulness и јога се Источните религии

Со Холгер Нилсон

Во многу списанија, па дури и во весниците, се хороскопи. Колку сериозно печатот да ја објавите нешто како сомнителни, секако, може да се доведе во прашање.

7

Läs allt!


На 10 декември, пишува на земјите-членки на Об

На 10 декември, печатен документ за ОН, кои во основа се отвора за слободен имиграција.

41

Läs allt!


Истополовите бракови може да биде забранk

Истополовите бракови може да биде забрането во Романија

Истополовите бракови може да биде забрането во Романија. Овој викенд, избори во земјата да или не за промена на Уставот, така што само бракот мора да биде заедница меѓу еден маж и една жена.

7

Läs allt!


Den oönskade - Del femton

Den oönskade

Fortsättningen på min livsberättelse från min barndom: När min inre tunna till slut blev överfull exploderade den.

9

Läs allt!


Светиот Дух е отстранета од земјата на зан

Коментар од LelFA 

Труба на занесот

Во однос на дискусијата за тоа кој "може да се надмине." Дозволете ни да се погледне на koinegrekiska основниот текст.

56

Läs allt!


Што е глобализмот

Коментар од LelFA 

Што е глобализмот

Глобализмот едноставно е напад врз сите аспекти на идентитетот на нацијата да се направи, а ЕУ е нејзината главна организација - најмалку политички. 

54

Läs allt!


Евреин во Тел Авив сонував за восхит

занесот

"Сонувам дека труби звучеше, и јас се кандидира на влезната врата и да внимавате. Илјадници луѓе од народот на Израел се подготвуваат низ облаци и тие се облечени во бели облеки и се дели на небото и Ангелот Гаврил е горе на небото и дува труба ".

24

Läs allt!


Несаканите дел четиринаесет

уво

Шокантната приказна за растењето во село во друго семејство.

14

Läs allt!


Честитки Malle Линдберг 89 години

Денес е легендарниот евангелист Malle Линдберг 89 години! Роден е 290929. Malle Честитки!

11

Läs allt!


400 лица загинаа од земјотресот и цунамито во

Речиси 400 лица загинаа во земјотресот и последователните цунами на островот Сулавеси во Индонезија. За што се многу повредени и многу недостасува. 

3

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt

STÖD APG29

Du kan ge på tre olika sätt:

  • Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4
  • Swish: 070 935 66 96
  • Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 447 009 925 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 966 bloggartiklar, 91 026 kommentarer och 59 169 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab | SoundCloud

TA EMOT JESUS!

↑ Upp