Surfar nu: 277 www.apg29.nu

Letër dashurie

Browser Mail i Gunnel Lundstrom

Dashuria letra nga Ati juaj qiellor!

Ju nuk mund të di se kush jam, por unë ju njoh

Unë e di kur ti ulesh dhe kur ju qëndroni

Unë e di për gjithçka që ju bëni

Edhe fijet e flokëve në kokën tuaj janë të numëruara

Për ju janë bërë në imazhin tim

... Në mua jetoni dhe të lëvizim dhe tuaj

Sepse ti je fëmija im

Kam njohur para se të lindur në barkun e nënës

Kam zgjedhur ty kur planifikova krijimin

Ju nuk qenë një gabim, sepse të gjitha ditët e tua janë shkruar në librin tim

Unë zgjodha një kohë të caktuar e lindjes tuaj dhe ku ju do të jetojnë

Ju janë bërë mrekullisht

Unë të të formoja në barkun e nënës

Nga momenti tuaj të parë unë kam qenë për mbështetjen tuaj

Ata që nuk më njohin, e bën imazhe të rremë të mua

Unë nuk jam i largët dhe i zemëruar, por jam shprehja e plotë e dashurisë

Është dëshira ime që të jap dashurinë time, vetëm sepse ju jeni fëmija im dhe unë jam babai yt

Unë dua të ju jap më shumë se një baba tokësor ndonjëherë mund të ju jap

Sepse unë jam babai paprekur

Çdo dhuratë e përsosur që ju të merrni vjen nga dora ime

Sepse unë jam ofruesin tuaj dhe unë të përmbushur të gjitha nevojat tuaja

Plani im për të ardhmen tuaj ka qenë gjithmonë e mbushur me shpresë

Unë ju dua me një dashuri të përjetshme

Mendimet e mia për ty janë të panumërta si rëra në plazh

Unë jam i kënaqur ju me të kënduarit

Unë kurrë nuk do të ndalet duke bërë mirë për ju

Sepse ti je thesari im

Me gjithë zemrën time dhe me gjithë shpirtin tim unë dua që ju të zërë rrënjë në mua

Dhe unë dua të ju tregojnë gjëra të mëdha dhe të mahnitshme

Kur ju më kërkoni me gjithë zemrën tuaj, ju do të më gjesh mua

Kanë dëshirë e madhe tuaj në mua dhe unë dua të ju jap dëshirat e zemrës tuaj

Sepse është i cili ju dha atyre dëshirat

Unë kam aftësinë për të bërë shumë më tepër se ju mund ta imagjinoni

Unë jam ai që gjithmonë ju inkurajon

Unë jam edhe babai juaj që ju ngushëllon në vështirësitë tuaja

Unë dëgjoj ju dhe ju shpëton prej të gjitha probleme tuaj

Ashtu si bariu mbart një qengj, unë mbaj ju afër zemrës sime

Një ditë unë do të thaijë çdo lot nga sytë e tu tuaj

Unë jam babai yt dhe unë të dua si dua birin tim, Jezusin,

Sepse unë tregoi dashurinë time për ju nëpërmjet Jezusit

Ai është imazhi i natyrës sime

Ai erdhi për të treguar se unë jam për ju, jo kundër jush

Dhe të ju them se unë nuk e shikoni për gabimet tuaja

Jezusi e dha jetën e tij për ty dhe unë mund të bëjë kontakt përsëri

Vdekja e tij ishte shprehja më e madhe e dashurinë time për ju

I dha gjithçka kam dashur që të fitoj dashurinë tuaj

Në qoftë se ju të pranoni djalin tim si një dhuratë, kështu që do të merrni mua

Dhe asgjë nuk do t'ju ndajë nga dashuria ime

Kthejeni përreth dhe të vijnë në shtëpi dhe hedhin qielli më i madh i partisë ka parë kurrë më parë

Unë kam qenë gjithmonë Atë dhe gjithmonë do të jetë babai yt

Pyetja ime është: A do të jetë fëmija im?

Unë pres për ju

Dashur Sinqerisht, Ati juaj, Perëndia i Plotfuqishëm

A e dini se ju jeni me vlerë?


Gunnel Lundström

Reader Mail

Tack för att du läser Apg29. DELA gärna till dina vänner. Du kan också stödja Apg29 genom att sätta in en valfri GÅVA på BANKKONTO 8169-5,303 725 382-4. På internetbanken går det att ställa in så att du automatiskt ger en summa varje månad. Men om du hellre vill kan du SWISHA in en frivillig summa på 070 935 66 96. Tack.


Vill du bli frälst?

Ja

Nej


Publicerades torsdag 1 januari 1970 01:00 | | Permalänk | Kopiera länk | Mejla

1 kommentarer

Karin 13/11-2015, 16:46

Amen amen! Halleluja! Tack käre Fader för att jag får vara Ditt barn! Ett Guds barn! Inget är mer värt än att jag får tillhöra Dig, vara skapad av Dig och att få vara en av Dina älskade ögonstenar! ❤ Tack dyrbara syster i Herren för alla uppmuntrande och ögonöppnande sanningar och påminnelser du skriver!❤

Svara


Din kommentar

Första gången du skriver måste ditt namn och mejl godkännas.


Kom ihåg mig?

Din kommentar kan deletas om den inte passar in på Apg29 vilket sidans grundare har ensam rätt att besluta om och som inte kan ifrågasättas. Exempelvis blir trollande, hat, förlöjligande, villoläror, pseudodebatt och olagligheter deletade och skribenten kan bli satt i modereringskön. Hittar du kommentarer som inte passar in – kontakta då Apg29.


Prenumera på Youtubekanalen:

Vecka 34, onsdag 21 augusti 2019 kl. 09:50

Jesus söker: Jon, Jonna!

"Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son [Jesus], för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv." - Joh 3:16

"Men så många som tog emot honom [Jesus], åt dem gav han rätt att bli Guds barn, åt dem som tror på hans namn." - Joh 1:12

"Om du därför med din mun bekänner att Jesus är Herren och i ditt hjärta tror att Gud har uppväckt honom från de döda, skall du bli frälst." - Rom 10:9

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? Be den här bönen:

- Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som Herren. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!


Senaste bönämnet på Bönesidan
onsdag 21 augusti 2019 05:22

Tack Jesus för din kärlek! Lämnar mig o min familj nu helt i dina händer. Ta hand om oss idag och varje ny dag. Behöver dig Jesus o din välsignelse. Vill leva helt i din vilja. Tack för bönens kraft.


Morsan reklam


Aktuella artiklar


Senaste kommentarer


STÖD APG29! Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal: https://www.paypal.me/apg29

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 55 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 35 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 18 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 13 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 11 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

MediaCreeper

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

TA EMOT JESUS!

↑ Upp