1 882 online! | Sidvisningar idag: 110 336 | Igår: 495 583 |

www.apg29.nu

Annons

Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Вести летната ноќ

А малку ноќ вести 0:00-06:00. Оваа вест ви дава идеи за тоа што можете да побарате од наутро или во текот на денот.

 
Сега, Германија е најдобар на сите времиња
има најмногу победи по ред во националниот тим

Ekdal поткупени на
Каљари, италијанскиот фудбалски клуб Каљари купи одделуваат Швеѓанец Albin Ekdal од Јувентус.

Нигериски исламистичкиот тероризам печат
Исламистичката група Боко Харам ја презеде одговорноста за неколку крвави напади врз цркви во Нигерија. Сега брендирани групата на тројцата лидери како терористи од страна на САД.

Сирија може да имаат соборен турски борбени авиони
телевизија во Либија објави дека авионот паднал во вода.

Удри во полиција и крајбрежната стража
Двајца мажи се уапсени по насилните båtjakt во Åbyfjorden, во близина Smögen. За време на острите мерки возеше на мажите, како на крајбрежната стража и полициски чамци.

Може да се живее - во Psych бункер
FY Обвинителите инсистираат на задолжителните FY Гради еден човек болница

Министерот за одбрана на Нигерија е отпуштен
нигерискиот претседател Гудлак Џонатан отпуштен на неговиот министер за одбрана и советникот за национална безбедност во петокот, рече портпаролот на претседателот.

Човекот уапсен на езерото по båtjakt
Еден човек беше уапсен по båtjakt со полицијата и крајбрежните служби во Åbyfjorden северно од Smögen на летната вечер минатата ноќ, пишува aftonbladet.se.

Друг уапсен за обид за убиство во Kinna
Едно лице беше уапсено во текот на летната вечер ноќ за сечење нож во Kinna. На избоден човекот бил однесен претходно во текот на вечерните часови во Sahlgrenska со опасни по живот повреди.

Сирија може да имаат соборен турски борбени авиони
телевизија во Либија објави дека авионот паднал во вода.

Критикуваа конечниот текст усвоен во
Рио, го критикуваше финалниот документ како светски нации се согласија на конференцијата на ОН во светот на одржлив развој во Рио де Жанеиро, не е усвоен.

Претседател на Парагвај суди
соочи импичмент - вели дека случајот на "државен удар"

Петмина повредени во насилни пловењето несреќа во Стокхолм архипелагот
Неколку млади лица повредени во båtkrasch во Стокхолм

Летната пополни, тепачки и кражби
летната прослава, пијанство, тепачки и кражби. Во ноќта на денот на летната беше зафатен за полицајци низ цела Шведска. Но, во Гетеборг, тоа не беше ништо полошо отколку нормален викенд, во согласност со командниот центар за полицијата во Вестра Gotaland.


Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Saturday 23 June 2012 07:45 | #nattens nyheter #midsommar #nyheter | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

APG29 NÅR TUSENTALS VARJE DAG!
Gillar du Apg29?
Swisha en peng till: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Како и во деновите на Лот

На Lewi Pethrus од книгата Исус. 

Исус ќе

Се вика "Во часот, кога не мислите на Човечкиот Син ќе дојде." Кога сите плачат и да каже, "Тој доаѓа!", Тогаш имате причина да се верува дека тој се уште се задржува нешто, но кога сите молчи за ова прашање и прецизно не мислам на тоа, тогаш може да биде сигурен дека тој е близу.

5

Läs allt!


1 милион муслимани ги исполнија улиците да &#

Читач на пошта од страна на Нилс 

- Сакам да ви кажам нешто: Никој не може да знае вашето име, но Исус го знае вашето име, проповедаше Мерилин Хики за еден милион муслимани во Пакистан.

19

Läs allt!


Престрелките се зголеми за 500 отсто во Шведс

пиштол

Бројот на фатални во Шведска во дванаесет години е зголемен за 500 проценти. Шведска, навистина треба спасение и спасението на Исус Христос! Дали сакате да биде еден од оние кои раскажуваат за Исус на изгубени луѓе?

3

Läs allt!


шпионски операции

Читач на пошта со Дејвид Billström 

шпионски операции

Ѓаволот се меша во кога луѓето се следат и служат на Христа. И непријателот има неколку различни начини да се обиде да се стави зборуваше во тркалата. Меѓу другите работи шпион да се обиде да добие работата на Бога и да го екстрадира или да донесе на Божјиот народ во ропство.

6

Läs allt!


Што раните Отци на занесот?

Читач на пошта од страна на JJ 

Занесот на наслови

А претходно неволја восхит има најдобар библиските поддршка и е поддржан од страна на многу рана црковните отци.

51

Läs allt!


Предупредување за млади: предозирана и от

Читач на пошта од страна на Нилс

Меган Грифит кажува што се случило во 2017 година предозирање не се спаси, не она што го сакаше кога сакав, многу пиеле алкохол и пушат тенџере. Тоа е емоционално да се зборува за тоа, така што ова е за вас.

3

Läs allt!


Annons


Антисемитизмот - волјата на Аллах и на поли&#

Читач на пошта од страна на Стефан Елиасон 

Антисемитски демонстрации во Малме: Ќе пука Евреите.

Слика: samnytt.se. 

Israelhat е омраза кон Евреите. Палестинска држава е добар пример, тоа не е никаква тајна дека финансира тероризмот. Иако Израел има понудено време на мир Палестинците и еднаш дека тие не се заинтересирани за ништо друго освен целосна уништување на Израел.

30

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 04, tisdag 23 januari 2018 kl. 05:06

Jesus söker: Frej, Freja!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Благодат и времето Собранието

Крстот е времето на милоста

Оттогаш Исус одеше оваа земја има милост и Собранието време применуваат. Според тоа, не се препорачува на гневот и пресудата време. А објавувањето на пресудата е затоа небиблиски толку долго ова време на грејс трае.

46

Läs allt!


Senaste kommentarer


Ние се приближуваат неволја

Со Микаел Walfridsson 

неволја

Несомнено е дека ние набрзина се движи кон болка, и на крајот на оваа возраст. Тоа исто така значи дека сме сериозни во врска со добивање во близина на време кога можеме да очекуваме дека Господ ќе го заземе своето чекање и будното невестата.

11

Läs allt!


Еден нож убиени во Nässjö во ресторан

Еден нож убиен во бифтек во Nässjö

Фото: Експрес. 

Денес, 10 јануари беше стар човек 25 години загинаа нож на ресторан Steakhaus во Nässjö. Еден 45-годишен маж уапсен под сомнение за убиство.

22

Läs allt!


AktuelltApg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 360 800 386 sidvisningar på Apg29!

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp