539 online! | Sidvisningar idag: 58 422 | Igår: 186 733 |

www.apg29.nu

Annons

Menyn är högst upp till vänster!
Prenumerera gratis på Apg29:s nyhetsmejl:

Lajm nate vere

Lajm i njė natė tė vogėl prej 00:00 deri 06:00. Ky lajm ju jep ide tė asaj qė ju mund tė kėrkoni tė mėngjesit ose gjatė ditės.

 
Tani, Gjermania ėshtė mė i miri i tė gjitha kohėrave
i ka fitoret mė tė radhazi nė ekipin kombėtar

Ekdal blerė jashtė e
Cagliari, klubi italian tė futbollit Cagliari blej shkėputur suedez Albin Ekdal nga Juventus.

Terrori islamist nigerian vulosur
grupi islamik Boko Haram ka marrė pėrgjegjėsinė pėr disa sulme tė pėrgjakshme mbi kishat nė Nigeri. Tani quajtur grupin e tre liderėve si terroristė nga Shtetet e Bashkuara.

Siria mund tė ketė rrėzuar aeroplanė luftarakė turq
stacion televiziv nė Libi raportohet se aeroplani u rrėzua nė ujė.

Pėrplasėn policisė dhe brigjet e roje
Dy burra janė arrestuar pas njė båtjakt dhunshme nė Åbyfjorden, pranė Smögen. Gjatė mėsymjes ēuan burrat nė tė dy tė rojes bregdetare dhe anije tė policisė.

Mund tė jetojnė - nė psych bunker
Prokurorėt fy insistojnė nė VF detyrueshėm Ndėrton spital njė-njeri

Ministri i mbrojtjes i Nigerisė shkarkoi
Presidenti nigerian Goodluck Jonathan shkarkua tė premten ministri i tij i mbrojtjes dhe kėshilltar i sigurisė kombėtare, tha zėdhėnėsja e presidentit.

Njeriu arrestuar nė liqen pas båtjakt
Njė burrė u arrestua pas njė båtjakt me policinė dhe rojet bregdetare nė veri Åbyfjorden e Smögen nė mbrėmje mes i verės natėn e kaluar, shkruan aftonbladet.se.

Njė tjetėr i arrestuar pėr tentim vrasje nė Kinna
Njė person u arrestua gjatė natės mes i verės nė mbrėmje pėr njė prerje thike nė Kinna. Njeriu me thikė ėshtė marrė mė herėt nė mbrėmje nė Sahlgrenska me lėndime tė rrezikshme pėr jetėn.

Siria mund tė ketė rrėzuar aeroplanė luftarakė turq
stacion televiziv nė Libi raportohet se aeroplani u rrėzua nė ujė.

Kritikuar tekstin pėrfundimtar tė miratuar nė
Rio, ajo kritikoi dokumentin final si kombet e botės ranė dakord nė konferencėn botėrore tė OKB-sė mbi zhvillimin e qėndrueshėm nė Rio de Janeiro, ėshtė miratuar.

Presidenti i Paraguait nė gjyq
ballafaqohet fajėsimin - thotė se rasti i njė "grusht shteti"

Pesė tė plagosur nė aksident dhunshme shėtitje me varkė nė Stokholm arkipelag
Disa tė rinj tė plagosur nė båtkrasch nė Stokholm

Mes i verės mbushur, lufton dhe grabitje
festė mes i verės, tė dehurit, lufton dhe plaēkitje. Nata e Ditės vere ishte i zėnė pėr oficerėt e policisė nė tė gjithė Suedinė. Por nė Gothenburg kjo nuk ishte mė keq se njė fundjavė normale, sipas qendrės sė komandės pėr policinė nė Västra Götaland.


submit to reddit

Skriv ut Bädda in Mejla


Publicerat av Christer Åberg Saturday 23 June 2012 07:45 | #nattens nyheter #midsommar #nyheter | Direktlänk | Nyhetsbrev | RSS

STÖD APG29!
Swisha: 070 935 66 96


0 kommentarer

Din kommentar

NYTT! Ditt namn och mejladress måste godkännas innan kommentaren publiceras. Efter godkännande måste du alltid ha samma namn och mejl nästa gång du postar en kommentar, annars godkänns inte kommentaren.


Kom ihåg mig?Shumė zjarrvėnie nė zjarr mė tė madhe tė pyjeve nė Suedi

15 zjarrvėnie

Gjatė njė ditė kanė 15 zjarre janė landscaped nė Arboga. Kėshtu qė tė gjitha zjarret tani ndezur nė fatkeqėsi mė tė keqe Suedisė zjarri ka duke mos produktin e shkaqeve natyrore. 

14

Läs allt!


Po nė lidhje me lėvizjen Pentakostale?

Reader Mail nga Sigvard Sword 

Pentecostalism

Ėshtė e qartė pėr tė gjithė Pentecostals historikisht tė ndėrgjegjshėm dhe tė interesuar biblike, lėvizja Pentecostal pasi ajo u bė e Rushajeve FFS dhe Shoqėria Rushajeve, vjetore tė quajtur kėshilli - ka ndryshuar dy organizative, sociologjike dhe teologjik. 

39

Läs allt!


Tre takimet e Arkės nė Kungsängen

Nenne Lindberg, Toye Josefsson, Martin Lindberg dhe Christer Åberg vizituar anijen nė 3 takimet gjatė dy ditėve. 14:00 dhe 19:00 tė martėn 17 korrik dhe tė mėrkurėn, mė 18 korrik nė orėn 10:00.

1

Läs allt!


Mbėshtetje Apg29 me njė dhuratė vullnetare

mbėshtetja Apg29

Ju mund tė mbėshtesin Apg29 nė tre mėnyra. 

1

Läs allt!


Paratė tona tatimore ėshtė financuar trajnim imam

Reader Mail nga Bertil Rosenius

Njė titull nė Facebook ngjallur kureshtje: "Nė vjeshtė, Suedia ėshtė edukimi i parė i financuar nga shteti imam." E vėrtetė apo e rreme? Vėrtetė! Por tė gjitha bėhet edhe mė e keqe, kur ju tė zhyten nė histori!

41

Läs allt!


ndryshimi katastrofike sigurisht - Pjesa 1

Nga Holger Nilsson 

ngazėllim

Njė ndryshim sigurisht tani ėshtė bėrė nė lidhje me shpalljen e Jezusit vjen, kjo mund tė ketė pasoja shkatėrruese.

18

Läs allt!


Almedalen - Dance & Trena dhe intervistė me Christer Åberg

Film Group Flip Flop intervistoi mua nė Almedalen 2018th 

3

Läs allt!


A e kemi harruar ndonjė gjė?

Reader Mail nga David B

"Beko Zotin, o shpirti im, dhe mos harro asnjė nga tė mirat qė ka" Psalm. 103: 2

4

Läs allt!


ndalojnė Pride

SHĖNIM: Ky artikull pėrmban imazhe tė pakėndshme nga festivale tė ndryshme krenari. 

ndalojnė Pride

Shto etiketė pėr fėmijėt qė e shohin kėtė spektakėl ...

Ajo nuk mund dhe duhet tė ndalojė njerėzit e sistemeve tė ndryshme, por ata mund tė ndalojnė ėshtė se ata do tė reklamuar atė nė rrugė. 

97

Läs allt!


Profecia e Joelit dhe masakėr emergjente nė thatėsirės suedeze

Reader Mail nga Katty 

Corinthians

Ishte duke lexuar Biblėn time. Kur kam ardhur nė kėtė fragment nga Joeli 1: 17-19: 

25

Läs allt!


Pyetni pėr Jimmie Åkesson

Nga Bertil Rosenius 

Pyetni pėr Jimmie Åkesson

Picture: sd.se. 

Ndihem tani fuqishėm se ne duhet tė lutemi qė Jimmie Åkesson ... 

188

Läs allt!


Papa i fundit ėshtė Antikrishti - Profecia e ish jezuit Alberto Rivera tė

Ish profetizo Katolike jezuit Alberto Rivera nė vitin 1990 se fundit papa katolike do tė jetė Antikrishti biblik.

77

Läs allt!


Shpėtimin e djemve nė Tham Luang Cave

Djemtė nė Tham Luang

Djemtė nė Tham Luang shpellė. 

Kjo nuk ėshtė pėr asgjė, unė mendoj se e madhe e Biblės vargu Psalmi 40: 3, e cila ėshtė rreth Jezusi shpėton nga grope shkatėrrimi, kur kam arritur nė raportet e punės shpėtimin e dymbėdhjetė djemve dhe traineri i tyre tė futbollit nė Tham Luang shpellė nė Tajlandė.

10

Läs allt!


Jimmie Åkesson tėrhoqi turma tė mėdha nė Almedalen

Jimmie Åkesson tėrhoqi turma tė mėdha nė Almedalen 2028

Suedi demokratėt lideri i partisė Jimmie Åkesson tėrhoqi turma tė mėdha nė Almedalen kur ai foli tė shtunėn nė mbrėmje. 

79

Läs allt!


Almedalsveckan, demokratėt Suedia dhe pjesa tjetėr e Perėndisė

Christer Åberg fundit Video live nga Almedalen. Suedi Demokratėt, Jimmie Åkesson dhe pjesa tjetėr e Perėndisė. 

1

Läs allt!


Tė gjitha nuk ėshtė e rreme, por evangjelist rreme Marjoe Gortner ishte

Ėshtė njė fakt i dokumentuar se evangjelist amerikan Marjoe Gortner ishte njė hipokrit. Ai udhėtoi nėpėr Shtetet e Bashkuara, ka pasur takime dhe fushata, foli nė lidhje me Jezusin, duke u lutur pėr tė sėmurėt, tė udhėhequr popullin deri nė pagėzim, por ai besonte as nė Zotin as Jezus.

19

Läs allt!


Annons


Kėrcėnimet ndaj miqėsisė mes Suedisė dhe Izraelit nė Almedalen

Kėrcėnimet ndaj miqėsisė mes Suedisė dhe Izraelit nė Almedalen

reflektim Christer Åberg-sė jashtė enjten nė Almedalsveckan. Kėrcėnimet ndaj miqėsisė mes Suedisė dhe Izraelit, Kėshillit Nordik tė Rezistencės dhe krishterė Vlerat Partinė. 

20

Läs allt!


Pra, predikojnė fjalėn

predikues

Ēfarė ėshtė pyetur Kuvendi pėr kur ishin mbledhur? 

33

Läs allt!


Dagens ord

Vecka 29, söndag 22 juli 2018 kl. 08:35

Jesus söker: Magdalena, Madeleine!

Vill du bli frälst och få alla dina synder förlåtna? - Be den här bönen:

Jesus, jag tar emot dig nu och bekänner dig som min Herre och Frälsare. Jag tror att Gud har uppväckt dig från de döda. Jag ber om förlåtelse för alla mina synder. Tack att jag nu är frälst. Tack att du har förlåtit mig och tack att jag nu är ett Guds barn. Amen.

Tog du emot Jesus i bönen här ovan?
» Ja!

Så älskade Gud världen att han utgav sin enfödde Son, för att var och en som tror på honom inte ska gå förlorad utan ha evigt liv. - Joh 3:16


Ramadan 2018

Så här många muslimska attentat och mord har det skett hittills under Ramadan 2018.


Fotot e Almedalen dhe Elida martė, 3 korrik, 2018

Dhe disa fotografi nga Elida varkė nė Almedalen javė nė Visby tė martėn, 3 korrik.

Daniela Persin Heaven TV7

Daniela Persin, menaxher kanal nė qiell TV7.  

0

Läs allt!


Senaste kommentarer


Raporti Christer Åberg sė Almedalsveckan

Nga ēadra e tij tė vogėl nė Gotland ofron Christer Åberg kėtė raport mbi pėrshtypjet dhe pėrvojat e Almedalsveckan 2018th tyre 

4

Läs allt!


raketa tė kėqija nuk mund tė na sjellė nė shtėpi pėr tė Jezusit

Mė 30 qershor, njė raketė japoneze ka dėrguar nė hapėsirė, por tashmė nė fillim crashing atė nė njė shpėrthim shurdhuese. 

7

Läs allt!


Z. Cools le fėmijėt qij janė nga Djalli

qij leh

SVT Picture. 

Nė mediat sociale ka theksuar njė tre vjeēar kėngė tė vjetėr tė quajtur fėmijė qij. Po, kjo ėshtė nė lidhje me kėtė temė shumė, dhe kjo quhet humor. Jo, kjo ėshtė nga djalli dhe demonėt e tij. Teksti pak mė e neveritshme ėshtė shumė e vėshtirė pėr tė gjetur.

57

Läs allt!


Tani unė vizitoni herėn e parė Gotland dhe Almedalsveckan nė jetėn time

Désirée dhe Christer Åberg

Im vajza Desire dhe unė Christer Åberg. 

Nesėr unė shkoj nė Gotland gjatė Almedalsveckan. Kjo ėshtė hera e parė qė unė jam nė ishull. Qė kur isha njė djalė i vogėl, kam ėndėrruar qė njė ditė tė shkuar nė ishull.

15

Läs allt!


Stefan Löfvens shtrembėruar deklaratėn

shtatzėnė

- Nėse ju punoni si njė mami duhet tė jetė nė gjendje pėr tė kryer aborte, pėrndryshe ju duhet tė bėni diēka tjetėr. Kjo ėshtė e njėjtė pėr priftėrinjtė tė cilėt nuk duan tė pėrjetėsojnė tė njėjtit seks, tha Kryeministri suedez Stefan Löfven. 

37

Läs allt!


Dy tėrmete tė mėdha nė Suedi nė vetėm pak ditė

tėrmete tė mėdha nė Suedi

Picture: Aftonbladet.se. 

Pėr herė tė dytė nė vetėm pak ditė, njė tėrmet i fortė goditi Suedinė. Tėrmeti ndodhi nė vendpushimin Sangis, pak lindje tė Kalix. Edhe njė herė ne jemi kujtoi fjalėt e Jezusit nė Bibėl.

5

Läs allt!


Fėmijėt mėsojnė yoga dhe ata janė macet gjelbėr nė Regnbågsplaneten

fėmijėt Yoga

Picture: sla.se. 

Fėmijėt nga pesė deri nė njėmbėdhjetė vjet ishin mėsuar yoga dhe duke pėrfshirė pretenduar se ata ishin macet gjelbėr qė jetonin nė Regnbågsplaneten.

11

Läs allt!


Verdikti i dėnuar pėr #metoo

mETOO

Press Avokati i Popullit, PO, derdhur dhjetė gazetat # botime metoo, ku gazetat ishin tė varur, gjykuar dhe vepruar si xhelatit tė popullit tė akuzuar pėr pėrdhunim dhe ngacmim seksual.

14

Läs allt!


Me Jezusin nė qendėr tė dyqanit tė mbushur makinė nė ditė vere nė Hjälmseryd Vjetėr

ofiēinė vjetėr Hjälmseryd Salomonit nė vitin 2018

Hall makinė Solomonit ishte plot e pėrplot nė Ditėn e mes i verės nė Old Hjälmseryd. 

3

Läs allt!


Mdsommarafton Old Hjälmseryd 2018 me Lindberg ishin

Kėtu ju mund tė pėrjetojnė disa mbrėmje tė mahnitshme mes i verės nė ofiēinė Solomonit nė Hjälmseryd Vjetėr.

0

Läs allt!
Apg29 har tusentals bloggartiklar! Gå vidare till fler artiklar:

NÄSTA


Artiklar Kommentarer Bönesidan Fråga Christer Kontakt | Bankkonto: 8169-5,303 725 382-4 | Swish: 070 935 66 96 | Paypal

Christer Åberg och dottern Desiré.

Denna bloggsajt är skapad och drivs av evangelisten Christer Åberg, 54 år gammal. Christer Åberg blev frälst då han tog emot Jesus som sin Herre för 34 år sedan. Bloggsajten Apg29 har funnits på nätet sedan 2001, alltså 17 år i år. Christer Åberg är en änkeman sedan 2008. Han har en dotter på 12 år, Desiré, som brukar kallas för "Dessan", och en son i himlen, Joel, som skulle ha varit 10 år om han hade levt idag. Allt detta finns att läsa om i boken Den längsta natten. Christer Åberg drivs av att förkunna om Jesus och hur man blir frälst. Det är därför som denna bloggsajt finns till.

Sedan 23:42 2013-08-16 har det varit 430 328 177 sidvisningar på Apg29!

Apg29 har just nu 16 694 bloggartiklar, 85 334 kommentarer och 57 035 bönämnen.

Varsågod! Du får kopiera mina artiklar och publicera på din egen blogg eller hemsida om du länkar till sidan du har hämtat det!

Apg29 använder cookies. Cookies är en liten fil som lagras i din dator. Detta går att stänga av i din webbläsare.

MediaCreeper

Besök också Apg29 på:

Facebook | Twitter | Youtube | Vimeo | Instagram | Gab

TA EMOT JESUS!

↑ Upp