Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Природата слика со небото.

Да се ​​биде роден во царството на Бога

→ Се небесни граѓани е нешто прекрасно. 


Марија Hallman.

Салата е забранета од YouTube

→ Пастор пар Стефан и Марија Hallman е забранета од Y


Rund jord.

Universum har skapats genom Guds ord

→ De bortser från detta faktum att i alla tider så har människor trott att jorden är rund. Till och med Bibeln talar om en rund jord!


Isarelflaggor.

Дали ние се разбираме времето карактер на 

→ Израел се врати како нација и Евреите се со&#


Bankkort och dator.

Låtsasbanker

→ Den så kallade Ica-banken är ingen riktig bank och kommer aldrig att bli det heller. Det samma gäller för Coops motsvarighet.


Удари на градот.

Исус ќе се врати пред неволја

→ Во занесот, Исус доаѓа за неговата црква ко&#


Овци. 

Добриот Пастир во земјата Затвори

→ Тоа е апсолутно најболните е ова, како може &


Ракета лансирање.

Исус се враќа во 1 и 2 Сол

→ Веќе во првата глава, каде што Павле го спом&


Земјата и на ISS.

Верувањето во стан Земјата е unscriptural

→ Идејата дека црквата во средниот век веру


Нобеловата награда за мир 2019 да Abiy Ахмед.

Етиопија премиер Ахмед Abiy, христијанин, доби

→ Етиопија премиер Ахмед Abiy прими Нобеловата


Allmänt om uttagsautomater och bankomater

→ Del fyrafrån boken Den kontantlösa konspirationen av CashOnly.


Интернет Трол.

Вие не треба да се хранат на trolls

→ Trolls сакаат да ги спречат луѓето да се спаси, па


Девојка со тиква.

Ноќ на вештерките - една ноќ полна со демони

→ Факти за Ноќта на вештерките. Ноќта на вешт&#


Шведската банкарскиот систем

→ Дел три од книгата заговор безготовински


побара од свештеник.

Пасторот сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Пеколот.

Човекот кој отиде во пеколот

→ На небото, не е утеха. Тоа е место на утеха и о


Исус те повикува

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути од домаш&#


побара од свештеник.

Пастор сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Израелски знамиња.

Израел - голема време карактер

→ Дали имаме разбирање од најголемите на си


Ватенфал.

Сведоштво: Како искусни крштевањето со Св

→ Се сеќавам, рече тој, "од страна на Духот кршт


Кредитни картички. 

Kontantlöshetens "Антика" и најраната историја

→ Од книгата заговор безготовински. Во моде


Седум чекори на патот на верата

→ Вашиот прв чекор на патот на верата.


заговор на безготовински од готово само.

заговор на безготовински - Предговор

→ корисниците Пари портретиран како мали дk


Грета Thunberg во ОН.

Не, Грета не е Антихристот

→ Јас сум бил на читателот е-пошта беше испра&#


Три крста во очи.

Се фокусира на Исус

→ Што можете да победи на проповедта за соци


Партијата на центарот сака да ја забрани в

Обрежувањето не е од употреба

→ Обрежувањето не може да се роди повторно, н&#


Кога Исус се врати дома оние кои веруваат в&#

трансформација Uppryckandets

→ Оние кои умреле во Христа ќе излезе од свои&#


Malle Линдберг полни 90 години, Септември 29, 2019.

Malle Линдберг полни 90 години

→ Види уникатни слики и видео со Malle Линдберг!


Антихрист - 666.

Не држи Антихристот назад

→ Што е тоа што ја потиснува Антихристот, так&#


Aftonbladet плакат 28 Септември 1994.

Мојата сопруга патувале ниту со Естонија

→ Ова е еден од повеќето љубопитни на Бог вод&#


Сведоштво: Како бил спасен

Сведоштво: Како бил спасен

→  Еден ден сфатив дека Господ навистина воl


Кристер Åberg во програмата од 29 минути.

Испрати Шведска Исус

→ 29 минути со Кристер Åberg


Наскоро, Исус ќе ни донеси кои веруваат. И то

Исус ќе ни се стигне до небото

→ Наскоро, Исус ќе ни донеси кои веруваат. И то


Исус - човештвото гарант

Исус - човештвото гарант

→ Исус застана гаранција за целото човештвl


Срцето треба да ја одразува Исус.

Срцето треба да ја одразува Исус

→ На светот му треба христијани чии срца се г&#


Ислам сака да го преземе во Шведска

Ислам сака да го преземе во Шведска

→ Постои духовна борба за нашата земја меѓу 


Арне Weise е мртов.

Арне Weise е мртов

→ Сведенборг утешител и mysfarbrorn од Бадник Пајо Пат


Исус е единствениот Спасител

→ Кристер Åberg е живо 29 минути.


Жена во Холандија се одржа дефинира на еут

Жена во Холандија се одржа дефинира на евт

→ Сега лекарите се обиделе во судот и ослобо


Ако сакате да бидат сведоци на Исус на Apg29?

→ Поднесете ја вашата сведоштво, писмено, ви


Кристер Åberg со укулеле својата во живо на про

Спасени од морето на гревот

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути во кои то&


Па јас се крсти во Светиот Дух

→ Кристер Åberg зборува за нејзиниот живот емиту


Сезона почеток: Една земја роден во болка

Сезона почеток во Небото TV7: земја роден во бl

→ "Ако Израел бил холокаустот не се случи."


А девојка носи превез - превез е исповед на и

Превезот е исповед на исламот

→ Превезот и облека сведочи дека тие се мусл


Кога ќе Исус? - Холгер Нилсон

→ Холгер Нилсон презентира својата нова кнl


Дејвид Wilkerson за движењето за верата.

Дејвид Wilkerson за движењето на верата

→ "Еден свештеник, рече, тоа помина досега, дек


Рибарите се одржи рамнотежата.

Дали христијаните не противтежа против зl

→ Властите беа принудени да се затвори затв


Кристер Åberg во 29 минути раскажува за неговото &#

Па јас се крсти

→ Кристер Åberg зборува за тоа како што беше кога 


Осветување е да стане повеќе како Исус!

Што е осветување?

→ Осветување е да стане повеќе како Исус!


Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

→ Училиште децата треба да бидат заштитени


на мајка ми Стивен Хол помина.

Мајка ми е заглавен

→ неверојатна книга Стефан Hallman е!


Кристер Åberg.

Нов почеток за Apg29

Со текот на времето за 18-годишн&


Кристер Åberg во предавањето 29 минути.

Па јас бев спасен

сведоштво за тоа како Исус го 


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 18 oktober 2019 15:58
Gode Gud! tala till mig 🙏🏼

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

Apg29 använder cookies. Genom att surfa på Apg29 godkänner du användandet av cookies.

↑ Upp