Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Kommentarer | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Дали е Бог или весник Dagen дека контролата? - Во о

Дали е Бог или весник Dagen дека контролата? - Во о

→ Јас се замислен, кога тоа се случува, затоа ш


Aftonbladet om Marie och Joels död.

Aftonbladet om Marie och Joels död

→ "Jag säger att mamma är i himlen"


Во кабината на животните.

Па јас не greenscreenen куќа со животни

→ Некој праша дали моето куче, не, тоа е направ


Истражувачите се со неверојатен кобни поl

Истражувачите се со неверојатен кобни поl

→ Сега научниците открија реална закана за


Шведската американски Арман Duplantis зеде светс

Арманд Duplantis зеде светски рекорд во скок со ста

→ Но, нашата надеж дека веруваат во Исус се мн&


En djurgrav i Axamo utanför Jönköping.

Kommer alla krokodiler, ormar, flugor, spindlar, lejon, tigrar, elefanter, hajar, och fiskar till himlen?

→ Vårt logiska förstånd begriper illa kvickt att detta kan inte vara riktigt.


Просјак прстени.

Просјак прстени

→ Дали дозволувајте да бидете измамени и за


Хакери.

Хакер Обид за Apg29

→ Тоа е се повторува хакирањето обиди за Apg29 шт


Coronaviruset.

Coronaviruset: 252 har tillfrisknat

→ Alla som insjuknar dör inte!


подемот и падот на Шведска.

подемот и падот на Шведска - Дел 2

→ Може да се каже дека сме го доживеале подем &


градската панорама

"Со оваа мерка се натрупа"

→ Како е Бог, кога мерката се натрупа во Шведс&


Деца.

Изврши или да се живее?

→ Законот (верски / сопствена остроумност), ве&


Будистички монаси во морето.

учења и религија Буда не би можела да спаси &

→ "Јас станувала се послаба и послаба, падна в&


Evangelist.

Vi stänger in i våra kyrkor medan folket som behöver Jesus går förbi utanför

→ Man låser in sig i kyrkorna och ber om en väckelse som aldrig kommer. Man har hållit på med detta i hela min frälsningstid. 


Една жена и Исус зборува со добро.

Ако сте знаеле дар од Бога

→ Многу луѓе денес живеат во целосното непо


Богатиот човек и Лазар.

Човекот во пеколот

→ Прочитајте го ова и види за добро направен &#


Свештениците на парада.

Тоа не е библиски да се жени свештеници

→ - И нема мажи или!


Десетте заповеди.

Што се случи со телото на Мојсеј е?

→ Но, што се случило со телото на Мојсеј, пред т


Холгер Нилсон и Кристер Åberg.

Холгер Нилсон разговорите со Кристер Åberg на l

→ Ќе има трета светска војна сега?


Напиши Чешање

Напиши Чешање

→ Тука може да се разговара за сè под сонцето, и


Евангелист со Библијата.

Ако сакате да се зборува за Исус и како да се

→ Дали ова на Apg29 или да започнете свој блог спа


Големата војна меѓу САД и Иран? 

Дали големата војна меѓу САД и Иран?

→ ракетен напад на САД може да доведе до голе&#


Девојка читање на Библијата. 

Кои Библијата треба да се избере?

→ KJV или Библијата на кралот Џејмс во Шведска?


подигање на рацете

Библијата вели дека ние треба да се свитка &#

→ Или е најчестиот начин на кој ние бараме не&#


Сонцето, птиците. 

19 степени 2. јануари 2020 година во Норвешка

→ Глобалното затоплување е една од причиниm


Што мислите за Apg29?

→ Значи тука на последниот ден, јас би сакал д&


бомбашките напади на терористичката во 2019 г

→ 336 бомбашки напади во 2019 година во Шведска. Кол&


Исламската жена пред отворањето светла пl

Гонењето на христијаните во Нигерија

→ Причината поради која христијаните се прl


Госта Карлсон - Последниот години

Пророчки за 2020 година: Во последните неколку

→ Пророчки настава на Госта Карлсон


Mobile - нашето време, господине.

Mobile - нашето време господар

→ Сега е време да се фокусира на нови национа&#


Еден затвореник во средината застрелан дl

Христијаните го убија на Божиќ

→ Morden докажува уште еднаш дека христијаните сk


Можете да добиете на небото ако извршат са

Можете да добиете на небото ако извршат са

→ Норвешка принцеза Марта-Луиз е поранешен


Библијата не треба да се чита како книга на &

Исус ги исполни Законот

→ Дали ние да се постигне тоа? 


глуварче Семиња

Сестра Сепфора и визија Rachael е на восхит

→ "Зошто, зошто се брза да не направи евангели&


Dani Gabriel.

Varning till falska profeter

→ Akta er syskon från lagiska människor, de är falska och profeterar falskt.


Исечоци од весници на Јицак Kaduri.

Пророштво: "Како на изборите во Израел, но ни

→ Каква е ситуацијата сега во Израел.


Статуата Луција.

Лусија - Ѓаволот невестата

→ Вистината за Луција.


Ви благодариме за вашата поддршка!

Дали го поддржувате Apg29?

→ Потоа можете да го направите тука.


Ве молиме контактирајте со Кристер Åberg.

Кристер Åberg

→ Ве молиме слободно контактирајте ме!


Престапникот.

заднината

→ Никој да не ве измами на било кој начин.


Притисокот од демонските сили е реалност.

Притисокот од демонските сили е реалност

→ Сега сакам да сведочам за најлошото имам и


Подвиг.

Ќе биде спасен

→ Кога ќе го прифатат Исус така се случува, де&


Антихристот.

Библијата открива антихрист

→ Антихристот е призната од страна на три не


Рајнхард Boonke проповеда во Африка.

смрт светот евангелист Рајнхард Bonnke е

→ Милиони посети на неговите средби и луѓет


Развод.

EBBA Буш Тор разликуваат

→ Може ли еден христијанин да биде поинаку? 


Кревачи на тегови.

Товарот не е твое

→ Очигледно и сите откриени тој страв, а стра&#


Flickor vid bäck.

Helgelsen sker i efterföljelsen av Jesus

→ Helgelse och frälsning eller rättfärdiggörelse, är inte samma sak.


Паника во празната продавница.

Родителите навреден - Дедо Мраз не постои!

→ "Шокирани сме!"


Demonstration mot koranen i Norge.

Koranen brändes och kastades i soptunnan

→ I Norge brändes en koran och två kastades i soptunnan under ett torgmöte.


Жената која го слуша.

Некој кој слуша и мечки

→ Јас ќе мислам на мојот стар модели во Христ&#


Кристер Åberg во 29 минути.

Исусовото раѓање - ова чудо

→ Кристер Åberg зборува за раѓањето на Исус и да п


Крст на карпа во морето и изгрејсонце.

Образложение по благодат преку верата во

→ Човекот не може да ни се праведни.


Екранот на sexrubriker ден.

денес sexrubriker

→ Кои весник имате овие sexrubriker?


Олоф Amkoff, на екстремната десница на сликата и &#

Во спомен на храбар свештеник во Куба

→ расте црквата на Куба!


Жена со дете.

Доколку несаканите погубен?

→ Јас треба да се казни со смрт како непожелн&#


Пентекостите црква во Tannåker.

Кристер Åberg Tannåker во средината на 90-тите години

→ Кој сум јас на сликата?


Папата издигнува Марија.

Му се моли на Марија е небиблиски

→ Католичката црква е многу далеку во однос 


Виножито над патот.

Исус Христос, нашата единствена надеж, пад

→ Веќе во 1 Битие 3, можеме да видиме колку Божјl


Исус има долга или кратка коса?

Библијата вели дека Исус има кратка коса?

→ Често се опишува Исус со долга коса, но дека


Обиди беа направени да го отруе претседат

Обид за убиство на Доналд Трамп

→ Трамп дегустатори се разболе одеднаш откk


Од јаслите на крстот - првиот светски филм з&

Погледни го првиот светски филм за Исус

→ Тоа е единствениот филм кој целосно сниме


Пресуда или милост?

Сакате пресуда или милост? 

→ Тоа е благодатта што не зачувува пресуда. 


Уништени куќи.

Бог не сака прогон

→ Од Бог е дека ќе бидат гонети, тогаш тоа веро


Исус напишал во песокот.

Она што Исус го напишал во песокот?

→ Ќе најдете фасцинантна одговор!


Детски книги за јога

→ Јога зема училиште и градинка.


Пе Repbojorna експлодира. 

Христовата праведност доаѓа до вас

→ Слушај ваму! Преку верата во Исуса Христа н&#


таблет

СЕТ стандард

→ СЕТ е врз основа на енкрипција, дигитални с&#


Семе од синап.

Верата на семе од синап

→ Како можеме да учествуваат во повеќе веру


KJV.

KJV

→ KJV сега има своја веб-страница: bibelonline.se


Кристер Åberg како емотикони.

netiquette

→ И некои netiquette во коментарите на Apg29


Овци.

Библијата животни

→ Во Библијата, постојат многу животни.


Зачувани и бесплатно.

Денес има најголемиот заживување на светl

→ Секој ден, околу 780 000 луѓе на верата во Исус!


Преглед: Нема други богови

→ Кристер Åberg разгледување Per-Arne Imsens познатата книга


Реката, зеленило и планини.

Flodernas och trons källa

→ Библискиот материјал е пророчки / Светиот 


Облакодерот кои би можеле да се распарчи

→ Без разлика на тоа колку е богат некој е тол&


Ta emot Jesus.

Då du tar emot Jesus blir du frälst

→ När blir man frälst? - Då man tar emot Jesus!


Пентекостите свештеник конвертира - сега

Поранешниот Пентекостите свештеник Мајк

→ Тој не се претворат поради библиските убе


Децата гонети од страна на зомби во градот &#

Службеникот: Ноќ на вештерките е нашиот на

→ А смртта "празник", што особено влијае на дец


вознесение на Енох

вознесение на Енох

→ Тоа е како со Енох. "Видовте него го нема пове


Андерс Gärdeborn и книга Mästerdirigentens работи.

Дали Исус 2036?

→ Но, ако Исус навистина се враќа во 2036 година т


Храна на чинијата.

Адолф Хитлер бил вегетаријанец

→ Предучилишно сакате да се "спаси клима" од с&


Црквата ќе бидеме грабнати во облаците за 

Собранието ќе бидеме грабнати во облацитk

→ Библијата вели дека ние треба да бидеме гр


Sverigebön. 

Приклучи се на bönekedjan

→ Оваа недела е потребно верници! 


Смртна казна за хомосексуалците во Угандk

Смртна казна за хомосексуалци е unscriptural

→ Тие го прават тоа со повикување на христиј


Е-лидер на смртта.

смрт Абу Бакр ал-Багдади е - станува полош е с

→ Терор лидер на ИС е убиен во напад на САД. Ал-h


Ерусалим.

Пророчката градот Ерусалим

→ Секој христијанин треба да го видите Ерус


Еден човек со отворени раце против зајдис

Библијата вели дека треба да го прифатат И

→ Сите овие стихови покажуваат дека треба д


Женски кајак.

во земјиште

→ Дестинацијата е небото земја, во нашиот ду


Научниците. 

Лекарите документирање на исцеленија на h

→ Јас ги собрав многу документирани исцелеl


Љубовно писмо.

За да сакана моето семејство и пријателит

→ Не верувам дека вонземјаните дојде и ни бе


Не се обвинувајте светот, ако таа не сака да

→ Тоа е задача на христијаните да evangelize светот - н


Колачиња.

Cookies - Cookies

→ Apg29 користи cookies.


Природата слика со небото.

Да се ​​биде роден во царството на Бога

→ Се небесни граѓани е нешто прекрасно. 


Марија Hallman.

Салата е забранета од YouTube

→ Пастор пар Стефан и Марија Hallman е забранета од Y


Rund jord.

Universum har skapats genom Guds ord

→ De bortser från detta faktum att i alla tider så har människor trott att jorden är rund. Till och med Bibeln talar om en rund jord!


Isarelflaggor.

Дали ние се разбираме времето карактер на 

→ Израел се врати како нација и Евреите се со&#


Bankkort och dator.

Låtsasbanker

→ Den så kallade Ica-banken är ingen riktig bank och kommer aldrig att bli det heller. Det samma gäller för Coops motsvarighet.


Удари на градот.

Исус ќе се врати пред неволја

→ Во занесот, Исус доаѓа за неговата црква ко&#


Овци. 

Добриот Пастир во земјата Затвори

→ Тоа е апсолутно најболните е ова, како може &


Ракета лансирање.

Исус се враќа во 1 и 2 Сол

→ Веќе во првата глава, каде што Павле го спом&


Земјата и на ISS.

Верувањето во стан Земјата е unscriptural

→ Идејата дека црквата во средниот век веру


Нобеловата награда за мир 2019 да Abiy Ахмед.

Етиопија премиер Ахмед Abiy, христијанин, доби

→ Етиопија премиер Ахмед Abiy прими Нобеловата


Allmänt om uttagsautomater och bankomater

→ Del fyrafrån boken Den kontantlösa konspirationen av CashOnly.


Интернет Трол.

Вие не треба да се хранат на trolls

→ Trolls сакаат да ги спречат луѓето да се спаси, па


Девојка со тиква.

Ноќ на вештерките - една ноќ полна со демони

→ Факти за Ноќта на вештерките. Ноќта на вешт&#


Шведската банкарскиот систем

→ Дел три од книгата заговор безготовински


побара од свештеник.

Пасторот сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Пеколот.

Човекот кој отиде во пеколот

→ На небото, не е утеха. Тоа е место на утеха и о


Исус те повикува

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути од домаш&#


побара од свештеник.

Пастор сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Израелски знамиња.

Израел - голема време карактер

→ Дали имаме разбирање од најголемите на си


Ватенфал.

Сведоштво: Како искусни крштевањето со Св

→ Се сеќавам, рече тој, "од страна на Духот кршт


Кредитни картички. 

Kontantlöshetens "Антика" и најраната историја

→ Од книгата заговор безготовински. Во моде


Седум чекори на патот на верата

→ Вашиот прв чекор на патот на верата.


заговор на безготовински од готово само.

заговор на безготовински - Предговор

→ корисниците Пари портретиран како мали дk


Грета Thunberg во ОН.

Не, Грета не е Антихристот

→ Јас сум бил на читателот е-пошта беше испра&#


Три крста во очи.

Се фокусира на Исус

→ Што можете да победи на проповедта за соци


Партијата на центарот сака да ја забрани в

Обрежувањето не е од употреба

→ Обрежувањето не може да се роди повторно, н&#


Кога Исус се врати дома оние кои веруваат в&#

трансформација Uppryckandets

→ Оние кои умреле во Христа ќе излезе од свои&#


Malle Линдберг полни 90 години, Септември 29, 2019.

Malle Линдберг полни 90 години

→ Види уникатни слики и видео со Malle Линдберг!


Антихрист - 666.

Не држи Антихристот назад

→ Што е тоа што ја потиснува Антихристот, так&#


Aftonbladet плакат 28 Септември 1994.

Мојата сопруга патувале ниту со Естонија

→ Ова е еден од повеќето љубопитни на Бог вод&#


Сведоштво: Како бил спасен

Сведоштво: Како бил спасен

→  Еден ден сфатив дека Господ навистина воl


Кристер Åberg во програмата од 29 минути.

Испрати Шведска Исус

→ 29 минути со Кристер Åberg


Исус - човештвото гарант

Исус - човештвото гарант

→ Исус застана гаранција за целото човештвl


Срцето треба да ја одразува Исус.

Срцето треба да ја одразува Исус

→ На светот му треба христијани чии срца се г&#


Ислам сака да го преземе во Шведска

Ислам сака да го преземе во Шведска

→ Постои духовна борба за нашата земја меѓу 


Арне Weise е мртов.

Арне Weise е мртов

→ Сведенборг утешител и mysfarbrorn од Бадник Пајо Пат


Исус е единствениот Спасител

→ Кристер Åberg е живо 29 минути.


Жена во Холандија се одржа дефинира на еут

Жена во Холандија се одржа дефинира на евт

→ Сега лекарите се обиделе во судот и ослобо


Ако сакате да бидат сведоци на Исус на Apg29?

→ Поднесете ја вашата сведоштво, писмено, ви


Кристер Åberg со укулеле својата во живо на про

Спасени од морето на гревот

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути во кои то&


Па јас се крсти во Светиот Дух

→ Кристер Åberg зборува за нејзиниот живот емиту


Сезона почеток: Една земја роден во болка

Сезона почеток во Небото TV7: земја роден во бl

→ "Ако Израел бил холокаустот не се случи."


А девојка носи превез - превез е исповед на и

Превезот е исповед на исламот

→ Превезот и облека сведочи дека тие се мусл


Кога ќе Исус? - Холгер Нилсон

→ Холгер Нилсон презентира својата нова кнl


Дејвид Wilkerson за движењето за верата.

Дејвид Wilkerson за движењето на верата

→ "Еден свештеник, рече, тоа помина досега, дек


Рибарите се одржи рамнотежата.

Дали христијаните не противтежа против зl

→ Властите беа принудени да се затвори затв


Кристер Åberg во 29 минути раскажува за неговото &#

Па јас се крсти

→ Кристер Åberg зборува за тоа како што беше кога 


Осветување е да стане повеќе како Исус!

Што е осветување?

→ Осветување е да стане повеќе како Исус!


Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

→ Училиште децата треба да бидат заштитени


на мајка ми Стивен Хол помина.

Мајка ми е заглавен

→ неверојатна книга Стефан Hallman е!


Кристер Åberg.

Нов почеток за Apg29

Со текот на времето за 18-годишн&


Кристер Åberg во предавањето 29 минути.

Па јас бев спасен

сведоштво за тоа како Исус го 


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 16 februari 2020 00:01
I morgon söndag eftermiddag ska jag besöka en viktig person.Bed att det blir som Herren tänkt med det.Jag behöver förbön för veckan som kommer.Viktiga beslut ang mitt liv.Gud vet. Tack du som ber

Senaste kommentarer

Lars-Göran Rönnberg: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Leif: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Anna Ivar: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Tomas N: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lasse : Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lasse : Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Johanna: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Leif: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Jessica: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lillibeth: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Erik S: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lasse : Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

SA: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Nils: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Nils: De kristna på jorden efter uppryckandet

Lasse : Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lasse : Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Sam G Ö: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

David Billström: Är det Gud eller tidningen Dagen som styr? - Angående bönekonferensen Nordens kallelsestund i Solna

Lasse : De kristna på jorden efter uppryckandet


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp