Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Адолф Хитлер бил вегетаријанец

Предучилишно сакате да се "спаси клима" од с&

Храна на чинијата.

Си мислев на ова со Адолф Хитлер кога читам дека постои една детска градинка во северниот дел на Шведска, кои сакаат да се "спаси клима" од страна на сите деца да јадат вегетаријанска храна. Што се случува?


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 26 oktober 2019 16:10

Адолф Хитлер бил вегетаријанец

"Некои месо не беше, затоа што Хитлер бил вегетаријанец. Храната е добро, многу добро, но ние никогаш не може да уживам во тоа."

Ова објаснува еден од Хитлер provsmakerska Маргот Волк кои преживеале Втората светска војна. На садовите на Хитлер биле зеленчук, сосови, тестенини јадења и егзотични овошја.

Хитлер планови храна за војна

Постојат различни мислења зошто Хитлер бил вегетаријанец. Можеби тоа е поради здравствени причини, бидејќи тој имаше проблеми со стомакот.

Да се напише Јозеф Гебелс во својот дневник, 26 април 1942:

"Значителен дел од нашиот разговор посветен лидер на вегетаријанска прашање. Тој е многу поубеден од порано дека јадењето месо е штетно за човештвото. Се разбира, тој знае дека за време на војната не може да го промени нашето снабдување со храна во основа. Но, по војната, тој има намера да се занимаваат со овој проблем. Можеби е во право. "

Си мислев на ова со Адолф Хитлер кога читам дека постои една детска градинка во северниот дел на Шведска, кои сакаат да се "спаси клима" од страна на сите деца да јадат вегетаријанска храна . Што се случува?

Сите храна прочистен

Во Библијата можеш да го јадат сите видови на храна. Не постои забрана. Најверојатно нема проблем за климатските ниту каков вид на храна која ја јадеме, но има доволно други проблеми. Патем, очисти вашето тело сите храна, која вели дека самиот Исус.

Марко 07:18. Тогаш тој рече [Исус] им одговори: Дали сте, исто така, толку глупави? Не ви е јасно дека ништо не доаѓа од надвор во него може да го оскверни? 19. За тоа не оди во своето срце, туку во стомакот, преку кој сите храна да се прочисти и има природна својот крај.

Едно нешто што е важно

Покрај тоа, таа е исто така се допаѓа ова во Библијата:

Дела 15:28. За Светиот Дух и ние одлучивме да не лежеше врз вас, без поголем товар, освен дека тоа е неопходно:

29. Тоа треба да се воздржуваат од она што е жртвувано на идоли, од крв и од месо од задавени животни и од блуд. Ако внимателно се консултира за тоа, ви се прави во право. Збогум.

Авто причини ми се допаѓа ова за она што е корисно и бескорисни: Јадете што е во умереноста тоа најверојатно ќе биде никаков проблем.

Каква утеха ова ни дава. Ние не се вклучени со многу закони и контроли за да се спаси. Само едно нешто што е важно, а тоа е да го прифатат Исус и да се спаси. 

Јас еднаш чита за докторот кој пиел два литри сок од морков на ден, бидејќи тоа ќе биде корисно. Тој почина од цироза на црниот дроб не може да се справи со толку многу морков сок секој ден.

пропаганда

Ова со климата изгледа затајување да ги контролира луѓето. Каков вид на дневен ред е навистина зад себе? Е конечно да се биде во можност да се стави на Антихристот на престолот?

Вие не треба да се плашиме од она што го јаде, и не треба да имаат грижа на совест. Јадете и се чувствуваат добро. , Не се за пропагандата што доаѓа во различни начини за управување и контрола на вашиот живот. Таквата пропаганда станува се повеќе и повеќе очигледна во времето што ние сега живееме. Тоа е знак на времето.

Единственото нешто што е многу важно и значајно во вашиот живот е тоа што го прифатат Исус Христос и да се спаси!

14:17 Рим. За царството Божјо не е јадење и пиење, туку праведност и мир и радост во Светиот Дух.


Publicerades lördag, 26 oktober 2019 16:10:39 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.nu med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 15 juli 2020 19:46
Gode Gud jag har blivit lurad av fd frun och min elaka syster. Hämden är Herrens. Jag är mesig och lättlurad. Be att Herren rensar mitt hjärta från hat. Kärleken övervinner allt. Käre Jesus hjälp

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp