Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Арне Weise е мртов

Сведенборг утешител и mysfarbrorn од Бадник Пајо Пат

Арне Weise е мртов.

Слика: Aftonbladet.

За Арне Weise се спаси, не знам. Но, се сеќавам како разочаран што беше кога го прочитав некаде дека вујко на julaftnarna беше Шведска државјанин. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag, 25 september 2019 23:13

Важно прашање

Арне Weise, кој јас пораснав со што вреди Божиќ, кога тој ја претстави од сите нас до сите вас на телевизија е мртов. Тој беше 89 години.

Како и секогаш кога некој ќе умре, јас се прашувам во мојот ум, ако тој беше спасен и отишол во рајот. Ова е важно прашање. 

Ние сите треба Исус, во спротивно нема да оди на небото. Исус е единствениот пат таму. За да се стигне до небото, ќе мора да го прифатат Исус. 

Не чекајте

Арно не е со Исус овде на земјата, како што може да биде време да го прифати и да се спаси во финалето самиот дух минути на смртност. Бидејќи тоа е премногу доцна. 

Се разбира, не треба да се почека до последните минути од животот, немаш гаранција дека може да се добијат Исус. 

Треба да го прифатат Исус што е можно побрзо во нивните животи. Потоа тој ќе биде во остатокот од твојот живот, па дури и во вечноста. 

Шведска Фримен

За Арне Weise се спаси, не знам. Но, се сеќавам како разочаран што беше кога го прочитав некаде дека вујко на julaftnarna беше Шведска државјанин

Бев тажен во моето срце како таков познат ТВ личност може да се измамени да како ерес. Учењето нема ништо да се направи со библиска вера да се направи.

Разговараше со ангелите, духовите и смртни случаи

Емануел Сведенборг живееле 1688 - 1772 и беше на 56 години на соништа и визии на духовниот свет и разговараше со ангели, духови и починати лица. 

Тој тврдеше дека Бог ги отвори очите и тој слободно може да се посети рајот и пеколот, и да разговараат со ангели, демони и духови.

Тој смета дека бил повикан од Бог да се напише небесната доктрина, врз основа на реформираниот христијанството. 

Во текот на остатокот од својот живот, тој напиша и објави 18 богословски дела. Најпознати се Рајот и Пеколот од 1758 и други необјавени дела.

молете

Ве молиме да се моли за Арне Weise роднини и пријатели кои се тагува. Молете се дека тие ќе слушнат за Господ Исус Христос, така што тие да го прифатат и да се спаси.


Publicerades onsdag, 25 september 2019 23:13:56 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 23 oktober 2020 02:58
Allt jag gör blir fel. Allt jag tar i bryts ner. Känner mej övergiven. Hittar inte gud. Varför skulle gud ens ge mej ett liv?

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp