Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Училиште децата треба да бидат заштитени

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Слика: светот денес.

Тоа не е тешко да се разбере зошто бразилскиот претседател Јаир Bolsonaro, како и претседателот на САД, Доналд Трамп, многу популарен меѓу христијаните. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
fredag, 20 september 2019 18:01

Училиште децата треба да бидат заштитени од идеологија пол, претседателот на Бразил, Јаир Bolsonaro, изјави во потрага на Твитер. неговата администрација ќе поднесе нацрт-закон за ова прашање. 

"Со цел да се заштитат децата на училишна возраст, јас побара од Министерството за образование да се подготви нацрт-законот за забрана на идеологијата на половите во основното училиште", напиша тој на 3 септември.

Bolsonaros Твитер.

Извор: Твитер .

спаси семејството

Овој потег е во согласност со фигурата Bolsonaro беше кога тој стана претседател на Бразил ..

"Ние имаме единствена можност пред нас да ги обноват нашата земја ... Ние сме еден народ, го спаси семејството, почитувањето на религиите и нашите Евреин-христијанска основа, борба против идеологија пол, зачувување на нашите вредности", рече тој, според Гардијан.

Тоа не е тешко да се разбере зошто бразилскиот претседател Јаир Bolsonaro, како и претседателот на САД, Доналд Трамп, многу популарен меѓу христијаните. И, како и американски колега, тој не е многу популарен меѓу кругови на ЛГБТ и лево-либерали.

најдобро училиште во светот

Недела школа е најдобро училиште за децата! Нека одат во неделно училиште, така што тие да се одржи на Исус - или подобро, дека Исус ги добиете - тогаш тие ќе бидат безбедни и хармоничен низ животот.


Publicerades fredag, 20 september 2019 18:01:10 +0200 i kategorin Hbtq och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Om du ska se någonting idag så är det detta!


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 11 juli 2020 23:19
Min hustru har nu fått dränage av pseudocysta via stent. Troligen läckage och därav ny infektion.GODE GUD, att ALLT SKA BLI BRA med henne, så ÄLSKAD! Bed att JESUS hjälper läkarna och min hustru! Amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp