Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
Ditt stöd behövs!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Cookies - Cookies

Apg29 користи cookies.

Колачиња.

Од сурфање на Apg29 и да ги користат функции, вие се согласувате со користење на колачиња.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 22 oktober 2019 10:21

Cookies - Cookies

Apg29 користи cookies. Колачињата на шведски. Тоа е за оваа страница да се работи добро и за подобро корисничко искуство. 

Меѓу другото, колачиња во форма на коментари да ви локално за да се биде во можност да ги зачувате вашето име и e-mail, така што не го секој пат кога ќе напишете коментар се пополни. Вашата е-маил и име (или корисничко име) се чуваат во база на податоци која очигледно не е за јавноста. Cookies се користат, исто така, статистичките податоци на Google.

Cookies се мали датотеки кои се чуваат локално на вашиот компјутер. Тоа не е торта може да се јаде. ;) Можете да го поставите вашиот прелистувач како сакате овие датотеки да работат, без разлика дали ги сакате или не. Исклучете целосно алатка како што е ризик дека страницата не работи како што треба.

Двата тима

Законот за електронски комуникации промени 1 јули 2011 година Една година порано, владата се со сугестија дека податоците можат да се добијат само од и се чуваат во терминалната опрема со согласност на корисникот - веќе, корисниците мора да бидат информирани за целта на колачиња.

Пред тоа беше сосема доволно да се информираат само за корисниците на тие информации или собрани од или се чуваат на нивниот компјутер - со правото на куки, уште да Глава 6. § 18, тоа не е доволно само да се информираат потрошувачите, сега корисниците исто така се согласувате дека информацијата е преземена од или се чуваат на нивните уреди. Колаче Законот беше за да се подигне свеста за она што се чува на еден компјутер.

Од сурфање на Apg29 и да ги користат функции, вие се согласувате со користење на колачиња.

информации Банер

Можете да кликнете на исклучување на информации банерот подолу за колачиња, кликнете на "Разбирам" и продолжи сурфајќи на Apg29.

Ве молам контактирајте ме ако имате прашања за овој или напишете во коментари подолу.

Ви благодариме за посетата блог сајт Apg29.Nu!


Publicerades tisdag, 22 oktober 2019 10:21:22 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Live Apg29.Nu med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 23 november 2020 18:57
Be att Gud hjälper mig, så att jag får tillbaka de utlägg jag hade i oktober månad, genom jobbet. Det var ngt jag var tvunget, så jag skickade in bussbiljetter för de utlägg jag hade.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp