Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

денес sexrubriker

Кои весник имате овие sexrubriker?

Екранот на sexrubriker ден.

Фото: Име на списанието се открива во статијата.

Aftonbladet и Expressen два весници кои обично се однесуваат на сексот во некои од нејзините членови, но верувале или не, овие наслови не се од било кој од овие списанија.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 23 november 2019 14:54

Ordfynderi

"Што ако калуѓерка имаат секс?"

"Ние мора да продолжи да се има секс кога никој од нас не сака?"

Некој би помислил дека постои Aftonbladet и весникот Expressen, кој има напишано овие наслови и статии, не, тоа е, всушност, Кристијан весникот Ден. Оттука моето мало ordfynderi "Денес sexrubriker".

Стани повеќе фокусирани

Она што луѓето треба е Исус Христос, кој весникот Денот треба повеќе да се фокусира на давање. Тогаш најверојатно ќе биде во ред, дури и на други работи.


Publicerades lördag, 23 november 2019 14:54:17 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 20 september 2020 11:32
Önskar förbön för en man som är allvarligt sjuk bakterier i hjärtat och flera andra ställen behöver operation be att han får förtur på operation Jesus du kan göra det Tack Jesus o alla förbedjare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp