Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Тоа не е библиски да се жени свештеници

- И нема мажи или!

Свештениците на парада.

Новиот завет (Новиот Завет) како свештениците од Стариот завет имаше својот ден. Ние можеме да одиме кон Бога, а преку Исуса Христа! 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 11 januari 2020 15:52

улогата на модели

Постојат оние кои се противат на жени свештеници и смета дека тоа е unscriptural. Но, факт е дека тоа е како небиблиски од машки свештеници.

Новиот завет (Новиот Завет) како свештениците од Стариот завет имаше својот ден. Тие беа пример за претстојните Свештеникот - свештеник Исус Христос.

Сите верници свештеници

Покрај тоа, денес сите свештеници кои се спасени и веруваат во Исус. Сите имаме контакт со Бог преку вера во Исус Христос. Не само мал одберете група наречена свештениците на Стариот завет.

1 Pt 2: 9. Но, вие сте избран род, царско свештенство, свет народ, народ придобиен, дека вие треба да го прогласат за неговата прекрасна дела на Оној, Кој ве повика од темнината во својата прекрасна светлина.

Затоа, станува погрешно се фокусираат на разговори за и против жени свештеници. Дискусијата би требало да се започне со, ако тоа е воопшто библиските со типот на свештенството кои се во таква Шведската црква, а не барем во католик.

Ние може да оди директно на Бога

Ние во моментов не било земен свештеник како посредник да се дојде до Бога. Ние можеме да одиме кон Бога, а преку Исуса Христа! Тој отвори нов начин на живеење начин преку крстот на Голгота.

Евреите 10:19. Како може ние, браќа, имаме слобода да влегуваме во најсветото од страна на крвта на Исус, 20 по нов и жив пат, кој го отвори за нас преку завесата, тоа е да се каже, неговото тело;

Сега секој може да го прифатат Исус и да се спаси и едно дете на Бога. Дали сакате мојот драг пријател да го прифатат Исус и да се спаси ако се уште не сте го сториле тоа?


Publicerades lördag, 11 januari 2020 15:52:44 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.nu med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 14 juli 2020 19:37
❤️❤️❤️🙏🏻💐🥰🙏🏻❤️🙏TACK JESUS O ALLA SOM ÄR I FÖRBÖN FÖR TIS 21/7 SKALL VI O GRUPPEN TILL FÄ

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp