Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Нема ништо друго освен Кнутби

Бидејќи сме зафатени со оригинални, не мор

Најчитани написи во Денот недела 28 јуни 2020 го

Најчитани статии во денот недела, 28 јуни 2020 година. Слика: Ден.

Дебатата ќе резултира само во повеќе збунетост и прашалници отколку во фантастични точки. Наместо тоа, треба да ја вложиме нашата енергија и енергија да му го даваме на светот Исус Христос.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 28 juni 2020 12:04

Написи за дебата за Кнутби

Христијанскиот дневен весник Ден содржи многу статии и статии за дебата за тоа што се случи во Кнутби и причината за тоа.

Најчитани статии „денес“ се статии за дебати за Кнутби, напишани од разни писатели.

Повеќе збунетост

Но, зошто треба да се стави нивната енергија и енергија во ова? Дебатата ќе резултира само во повеќе збунетост и прашалници отколку во фантастични точки.

Наместо тоа, треба да ја вложиме нашата енергија и енергија да му го даваме на светот Исус Христос.

Оригинална

Бидејќи сме зафатени со оригинални, не мора да ја даваме нашата моќ и енергија на лажните.

Willе се истрошиме и нема да се исправиме никакви прашалници ако сме зафатени со она што не се нарекуваме.


Publicerades söndag, 28 juni 2020 12:04:26 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 26 oktober 2020 22:53
Be att jag får hjälp att laga min trasiga tand imorgon!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp