Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Собранието ќе бидеме грабнати во облацитk

Библијата вели дека ние треба да бидеме гр

Црквата ќе бидеме грабнати во облаците за 

Сите спасение е Божјата црква на земјата ќе бидат фатени да ги исполнат Исус во воздухот.

Ние затоа не треба да бидат вклучени во еден да одам во Ерусалим, но ние ќе бидеме грабнати во облаците за да се сретнат со Господа во воздухот. Тоа е во Исус кои ги влечат до цел дека ние секогаш ќе биде со него.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 28 oktober 2019 19:23

1 ч 4:17. Потоа ние живите кои останавме, ќе бидеме грабнати се заедно со нив на облаците, за да Го сретнеме Господ во воздухот . И така ќе биде секогаш со Господа .

Десно: ⬆️

Библијата вели дека ние треба да бидеме грабнати во облаците. Имајте на ум дека стои нагоре . Нашата насока е на тој начин до. Кога ќе се повлече нагоре  , ќе се сретнат со Господа Исуса во воздухот. KJV има преведено во вселената. 

Грешка: ↩️

Ние затоа не треба да бидат вклучени во еден да одам во Ерусалим, но ние ќе бидеме грабнати во облаците за да се сретнат со Господа во воздухот. Тоа е во Исус кои ги влечат до цел дека ние секогаш ќе биде со него.

Десно: ⬇️

Но Исус, седум години подоцна, по занесот ќе се врати на земјата, тој носи собранието. Потоа се вратил на црквата (сите од нас кои се спасени, кои се фатени со него) во Ерусалим.

Jud 1:14. Ако овие, исто така, Енох, седмиот од Адам, пророкуваше, велејќи: Еве, Господ доаѓа со безброј друштво на светиите.

Во загради, можам да се направи сте свесни дека постојат "безброј компанија." Ние на тој начин ќе биде многу, многу спасени ќе се врати со Исус!

Облаци и клима различни нешта

Имајте на ум дека "облаци" и "воздух" не е иста работа. Ако тоа беше истото, не би имало два различни зборови за тоа. На облаци (облаци) ни вршат притисок, но тоа е во воздухот што ние се сретнат со Господа. Или, како што е пренесен во "простор" KJV.

Оваа библиска вистина, јас разбрав во моето срце долго време, но јас претходно не го гледа како јасно како јас неодамна го видам кога ќе го прочитате овој стих.

Trepunktslista

Ние го правиме trepunktslista, така што станува се поочигледна.

  1. Ние ќе бидеме грабнати во облаците
  2. Ние ќе се сретнеме со Господа во воздухот. 
  3. И така ние секогаш ќе бидеме со Господ.

И четвртата точка можам да додадете:

  1. Кога Исус ќе се врати во Ерусалим, тој со нас претходно биле raptured!


Publicerades måndag, 28 oktober 2019 19:23:11 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 24 september 2020 09:18
Jesus,kom till oss alla idag! Du ser alla som lider av olika problem nu och vill ha gudomlig hjälp. Vill nu i ödmjukhet be Dig Jesus om förbarmande och kärlek till ett nytt liv i glädje över Din nåd!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp