DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!
Бутик  | Кристер Åberg | ТВ | Страница за молитва | Прашањето  | Кутија за пишување | Разговор | Читател Е-пошта | Напиши | Медиуми | Инфо | пребарување

Истражувачите се со неверојатен кобни поl

Сега научниците открија реална закана за

Истражувачите се со неверојатен кобни поl

Екран фрлање на Aftonbladet.

Тоа е Thwaites глечерот, кој е за, тоа е исто така наречен "судниот ден глечер". Тоа е најважниот и најранливите глечерите на Земјата, сега може да се испукани и прекатурване во морето.


Av Holger Nilsson
lördag 8 februari 2020 21:48

Вистинска закана за милиони луѓе на земјата

Сега научниците открија реална закана за милиони луѓе на земјата. Меѓу другото, пишува Aftonbladet на 8-ми февруари на непосредна закана, видете екран депонија погоре.

Сега опасност од џиновски глечер дека испукани - со остриот пораст на нивото на морето, како резултат. - Тоа е навистина, навистина лошо, вели експерт за глечери Дејвид Холандија на Вашингтон пост.

"Глечер Дум"

Тоа е Thwaites глечерот, кој е за, тоа е исто така наречен "судниот ден глечер". Тоа е најважниот и најранливите глечерите на Земјата, сега може да се испукани и прекатурване во морето.

Мразот е длабока неколку стотина метри и се протега на површина речиси колку што е половина од Шведска.

"Тоа ќе резултира со стотици милиони луѓе ќе ризикуваат да се види нивните домови се измие."

Луѓето не можат да се

Тоа е, исто така, точно е дека ова не е ништо луѓе може да направи во врска со тоа сега се случува околу глечерот, тоа е беспомошен.

Она што Исус меѓу другото, кажува за времето кога Неговото враќање е до:

"Земјата ќе народите ќе бидат во болка и збунетост морето и брановите страшно." Лука. 21:25.

Ова гледиште е она што го добиваме извештаи.


Publicerades lördag 8 februari 2020 21:48:04 +0100 i kategorin Gästblogg och i ämnena:

ANNONS:Salvation

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


Dagens datum

V 08, fredag 26 februari 2021 kl 16:08

Dagens namn

Torgny, Torkel

Dagens bibelord

“Så uppenbarades Guds kärlek till oss: han sände sin enfödde Son till världen för att vi skulle leva genom honom.” (1 John 4:9)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Torgny och Torkel. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 26 februari 2021 11:48
Be att Gud lyfter av mig min migrän/huvudvärk.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
BYTARE: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli en månadsgivare
Den bank konto : 8150-5 934 343 720-9
IBAN / BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer information om hur man stöder finns här!

Kontakt
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

Mer
apg29.se  apg29.com apg29.nu  christeraberg.se

↑ Upp