Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Världen idag

Не држи Антихристот назад

Што е тоа што ја потиснува Антихристот, так&#

Антихрист - 666.

Антихристот е активен, но како човек, тој не може да се појават на светот до "оној кој го држи назад" Набавена е далеку. 


Av Sven Thomsson
lördag, 28 september 2019 14:30
Läsarmejl

Овој систем, тајната на беззаконието ќе биде кога времето е доведување на човекот на гревот, Антихристот на власт. Тоа веќе беше активен во времето на апостолите. Имаше веќе многу антихристи.

Тајната на беззаконието, кој е антихристот веќе работи во времето на Павле. Тоа е спротивно на дијаметрални "Божественост тајна" (1 Тим. 3:16), кој е Христос. 

Таму владееше дух во светот, кои се разликуваат преку непослушност кон Бога. Тоа беше присутна во тајна форма, не е сосема очигледна. 

Во 2Th. 2: 3 се нарекува Wicked "синот на погибелта". Тој е истиот човек како антихрист.

Човекот на беззаконието

Павле го повикува човекот на беззаконието (2. Сол. 2: 8), што значи "човекот на беззаконието". Тоа е израз на злото неговиот карактер. 

Беззаконие тука значи повеќе од анархија во социјална и политичка смисла. царството на Антихристот не се карактеризира со анархија, без целосна диктатура.

Антихристот е активен, но како човек, тој не може да се појават на светот до "оној кој го држи назад" Набавена е далеку. 

Не држи назад

Што е тоа што ја потиснува Антихристот, така што тој не може да се појави на светската сцена се додека времето е во право? Во оригиналниот грчки вели Хо наместо него. Хо е машки род, дека еден човек е личност.

Некои цитати од оригиналниот текст: "Monon Хо katéchon Арти HEOS даб Mesu genetai". Тоа значи "оној што сега го држи назад, додека надвор од патот, тој може да биде." 

е од тука личност, најверојатно, на Светиот Дух. Кој живее во срцата на луѓето кои припаѓаат на откупените толпата. 

По brudeskarans восхит

Кога невестата е фатен од земјата, не постои ништо да се запре диктаторски владеењето на Антихристот на земјата.

Извадок од мојата книга "Исус ќе се врати."Publicerades lördag, 28 september 2019 14:30:48 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 1 december 2020 04:05
Jesus Kristus jag ber om beskydd för ondskan som angriper mig! Troende folk kan vara så elaka, önskar bara välsignelser över alla onda pilar... Ske Din vilja i allt...

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp