Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Срцето треба да ја одразува Исус

На светот му треба христијани чии срца се г&#

Срцето треба да ја одразува Исус.

Кога бев дома, јас се гледам во огледало и да вели: "Нели си ја видел пред тоа?". Имаше тогаш нема прекрасна глетка, знаете, пополни болни како што беше. Денес е сликата во огледалото не е исто, сега можете да се чувствуваат среќни дека припаѓаат на Исус Христос и да бидат на своите деца, дури и со своите недостатоци и маани.


Av Mr Svensson
torsdag, 26 september 2019 13:24
Läsarmejl

Дали сте се види во огледало на оваа недела?

Споделување е христијанската природа. Оној кој сака сака да им даде она што тој го има. Јас требаше да ве прашам, ако сте се гледа во огледалото на оваа недела? Можеби сте се размислува ох ох толку стари станам, Nämen толку многу брчки сум добил поради пошта Енди, или може да се открие, ох ох се поубава секој ден Бог ме сака!

релапс

Нашиот одраз Интересно нели? За речиси 15 години имав релапс и пиење многу алкохол и стана nerbrottad на четири чувари и двајца полицајци кои праша како си? Добро, тоа не беше толку добар со Енди кој, според лекарите, кои работеле од речиси 4 на илјада во телото, што е, на ризик од смртоносна труење со алкохол, сето тоа на Божиќ!

Јас изел многу rödbetsallad и шунка Морган, мојот пријател, кој беше со опиени. Отишле на едно место, да се забавуваат и таму затемнет и не се сеќавам што сум сторил, одеднаш имам четири чувари и двајца полицајци кои ми се бореше на подот.

Со толку многу алкохол во организмот, па тие ме испрати да се пополни ќелија која јас за жал spyde надолу со цвекло салата. Бев толку срам кога ќе ме испрати дома, nerspydd и ремен околу вратот, и без чорапи, тоа им го оставам на полициската станица. Тоа беше најмалку 20 степени.

мојот одраз

Кога бев дома, јас се гледам во огледало и да вели: "Нели си ја видел пред тоа?". Имаше тогаш нема прекрасна глетка, знаете, пополни болни како што беше.

Денес е сликата во огледалото не е исто, сега можете да се чувствуваат среќни дека припаѓаат на Исус Христос и да бидат на своите деца, дури и со своите недостатоци и маани.

Гори срца што е огледало на сликата на Исус

Ни треба повеќе од Божјата љубов кон луѓето што ги среќаваме! Размислете како многу зборови што ги имаме, но ние треба да го љубиме ближниот? Светската тресе надвор анксиозност и тоа ќе биде уште полошо од она што го гледаме сега. На светот му треба христијани чии срца се гори и огледало што одразува Исус Христос.

Сега можам да се гледам во огледало

сликата во огледалото, морав да се грижи за мојата т.н. пополни круг со Морган не беше пријатно, се чувствував толку лошо потоа. Сега можам да се гледам во огледало и таму гледам убав откупените спаси стариот човек од 51 години. Да, јас не сум како и сите други, тоа мора да се издува откриени сите мои пошта? Но, што и да е што и јас толку сакан од Исус Христос. 


Publicerades torsdag, 26 september 2019 13:24:28 +0200 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Tältmöte med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 6 augusti 2020 21:59
Jag behöver ett arbete på halvtid. Helst förmiddagar.. Jesus hjälp!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp