Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Израел - голема време карактер

Дали имаме разбирање од најголемите на си

Израелски знамиња.

Сега Евреите се враќаат во нивната поранешна татковина, и тие никогаш нема да бидат протерани од земјата. Таа има Бог вети дека во Амос 9: 14-15.


Av Holger Nilsson
måndag 7 oktober 2019 01:25
Gästblogg

Ако ние не го имаат, тоа не е чудно ако не се разбере сите други.

На сите на време знаци дека библиските пророштва дава како репер за кога ќе може да се очекува враќање на Исус се случува, е најголемиот државата Израел и реставрација на Евреите собир.

Неоспорна пророчки исполнување

Постои пророчки исполнување што се случиле во генерација сега жив и дека е неспорно. Исполнувањето е толку јасна и заврши како што ќе го води барем за сите верници. Сметаме дека на Евреите се врати во земјата што некогаш пред околу 2000 години беа принудени настрана од.

Ова достигнување е толку добро основана дека во не помалку од 14 книги од Стариот Завет може да се најдат на овој. Тоа се зборува во повеќе од 60 локации во книгата на пророк.

Пораката е јасна

Не се работи за прашање на толкување, пораката е јасна; Бог ќе бидете сигурни дека луѓето ќе се врати во земјата. Тоа е, исто така, во врска со ова враќање да се одржи од секоја насока.

Ние се репродуцира тука само некои од овие пасуси како примери може да се погледне нагоре и гласи: 

Сега Евреите се враќаат во нивната поранешна татковина, и тие никогаш нема да бидат протерани од земјата. Таа има Бог вети дека во Амос 9: 14-15:

"Јас ќе го направи мојот народ заробеништво на Израел. Тие треба да се изгради градови на отпадот, и ќе живеат во нив. Тие ќе садат лозја и пијат вино од нив. Тие, исто така, направи градини и јадете нивните плодови. Јас ќе ги засадат врз нивната земја. Тие не треба повеќе да биде искоренета од земјата им ја дадов, вели Господ, твојот Бог. "

"На библиските пророштва се исполнуваат во нашето време."

Пред неколку години го цитираше израелскиот премиер Нетанјаху овој библиски пророштва на свеченото отворање на ОН. Тој го стори тоа пред сите народи кои се собрале во ОН. со што се водечки во светот го чу она што Бог го направи и она што тој вети дека еврејскиот народ.

По Нетанјаху го цитираше библиски пасус во Амос, прозборе: 

"На библиските пророштва се исполнуваат во нашето време."

Со оглед на тоа дека може да го направи тоа пред претставниците на народите на Обединетите нации, колку повеќе треба ова не биде прогласен во сите христијански проповедалници!


Publicerades måndag 7 oktober 2019 01:25:02 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 18 oktober 2019 23:54
Jag är så svag har en mycket svår livssituation. Är mycket ensam utan riktig släkt. Be min syster här av sig ja blir bara mer o mer sjuk. Känns som ja när som kommer falla ihop o dö. Blivit svårt sjuk

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

Apg29 använder cookies. Genom att surfa på Apg29 godkänner du användandet av cookies.

↑ Upp