Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Земјотресот во Кируна временски знак?

Тоа е најголемиот земјотрес досега регисm

Земјотресот во Кируна временски знак?

Слика: Афтонбладет.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 18 maj 2020 08:30

Земјотрес во Шведска

Вечерва се случи многу силен земјотрес во Шведска. Големината е привремено измерена на 4,8. Тоа е најголемиот земјотрес досега регистриран во Шведска.

Земјотресот е поврзан со работата во рудникот.

"Општо земено, се влошува подлабоко во карпата што слегуваш. Тоа е набудување што знаеме од целиот свет дека колку подлабоко одите, толку е поголема тензијата", вели Бјорн Лунд, сеизмолог, до Афтонбладет .

Време карактер?

Дали земјотресот во Кируна е временска рамка? Исус во Лука 21:11 вели:

"И ќе има големи земјотреси на едно место по друго и глад и епидемија. И ќе се случат ужасни виденија и големи знаци од небото."

Многу се случуваат во нашево време во моментов. Особено кога станува збор за пандемија на корона. Исус зборува и за епидемии во овој контекст.

Исус ги носи дома верниците

Liveивееме во последните времиња и во секое време Исус може да ги донесе дома оние што веруваат во него. Дали си спремен? Дали сте го примиле Исус? Дали сте зачувани?


Publicerades måndag, 18 maj 2020 08:30:16 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Vilka är Guds söner och jättarna?


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 26 maj 2020 00:36
Jesus visa mig var jag ska bo!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp