Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Viktigt meddelande: Ta emot Jesus, då blir du frälst och räddad och får alla dina synder förlåtna!

Дали Исус 2036?

Но, ако Исус навистина се враќа во 2036 година т

Андерс Gärdeborn и книга Mästerdirigentens работи.

Андерс Gärdeborn со својата книга "Mästerdirigentens работа".

Библискиот восхит се одвива седум години пред второто Христово доаѓање. Исус не може да се врати до настанала восхит. Во 2029 година, ние знаеме, тогаш околу Андерс Gärdeborn право.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
tisdag, 29 oktober 2019 15:29

Луѓе и религија

Андерс Gärdeborn , која, патем, е многу талентиран и познавања, и кој има напишано книгата " Mästerdirigentens работи " претставува пресметка дека Исус ќе се врати 2036. година

Ако можеме да ги, меѓу другото, слушање на радио P1 " Луѓе и вера ". Тој доби целосна 16 минути на располагање во програмата да ја претстави својата теза.


Како пресметка качил на

За да се добие век, тој од Библијата сфатиле дека Исус ќе се врати 5999 години по создавањето. До тој број може да тужи, немам приговор, но тогаш тој мора да се пренесе на бројот на Грегоријанскиот календар, за да ги пренесат во 2036 година, и тука мислам дека тоа може да биде во ред.

Грегоријанскиот календар, кој ние ги користиме не се секогаш сигурни. Познато е дека тоа го погреши за голем број на години кога се роди Исус. Но, тоа нема да ме изненади дека Исус всушност се враќа околу 2036.

Но, ако Исус навистина се враќа во 2036 година така што има библиските занес се одржи во 2029 година Библискиот восхит се одвива седум години пред второто Христово доаѓање. Исус не може да се врати до настанала восхит. Во 2029 година, ние знаеме, тогаш околу Андерс Gärdeborn право.

занесот

Но, морам да истакнам една работа: Андерс Gärdeborn нема восхит во неговите пресметки укажуваат дека тоа не може да биде точно на сите. Gärdeborn немаат класичен поглед на занесот, кои ги гледаме во Библијата. Ако се толку внимателни за да се пресмета библиската хронологија и време, тогаш исто така треба да бидат сигурни дека да се донесат сите овие други работи што учи Библијата, и не пропушта ништо.

секако дека треба да им биде дозволено да Андерс Gärdeborn веруваат дека големата неволја започнува во 2029 година, седум години пред второто Христово доаѓање. Тука тој има право на големата неволја мора да трае седум години пред Исус да може да се врати.

Зачувани и подготвени

Но, на големата неволја ќе бидат во можност да се пробие, мора да има две работи. Прво треба да занесот на зачувани верниците да се одржи, а потоа мора Антихристот да излезе. Антихристот може да се појави само по занесот на Исус верници се случија.

Се додека на занесот не се случи, Антихристот не излезе. Антихристот не може да излезе денес, бидејќи на занесот уште не се случило. Но, дојде тој беше во можност да се појават во 2029 година? Или ќе се случи на занесот и пред тоа?

Тоа е најдоброто што ние веќе имаат добиено Исус, така што ние сме спасени и подготвени.


Publicerades tisdag, 29 oktober 2019 15:29:27 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 29 mars 2020 22:22
Snälla jesus hjälp orkar inte mer leva jag är helt slur 100% slut. Jag vill känna frid börja mitt liv från noll snääälla be för mig ångesten är jobbig. Bor i tillsammans med deppiga personer. Hjälp

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp