Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Жена во Холандија се одржа дефинира на евт

Сега лекарите се обиделе во судот и ослобо

Жена во Холандија се одржа дефинира на еут

А 74-годишниот болна жена Алцхајмеровата во Холандија се одржа во место од страна на роднините и доби "евтаназија" под принуда пред три години.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag, 25 september 2019 16:28

Одржана фиксна издржувани

Болна жена Еден 74-годишниот Алцхајмеровата се одржа од страна на роднините и доби "евтаназија" под принуда во Холандија пред три години. Додека лекарот дал смртоносна инјекција беше нејзиното семејство ја фиксен. 

Сега лекарите се обиделе во судот и ослободи applåders овации во судницата. 

Се смета дека дејствувале правилно

Судијата најави дека лекарот е ослободен и се смета дека постапил правилно. Судот смета дека желбата да умре не треба да биде потврдена кај пациенти со тешка деменција.

Жената, секако, имаше неколку години претходно побара за еутаназија, наместо да заврши во дом за стари лица, но таа исто така, имаше во други времиња, изјави дека сака да продолжи да живее. 

"Случајот открива закана дека легализирањето на потпомогнато самоубиство претставува за поединците и општеството како целина", вели Андреас Thonhauser, портпарол на Алијансата одбраната на слободата на Меѓународниот.

6126 луѓе добија "евтаназија" во Холандија минатата година 2018.

"Евтаназија" не дава надеж

Сум го рече пред и ќе кажам уште еднаш: Ние нема да им даде на луѓето "евтаназија" без помош во храна. Ние треба да им помогне на луѓето да живеат - а не да "помогне" да умре.

За евтаназија е навистина нема помош. Тоа е крајот, ужасно страшна и немаат надеж. "Евтаназија" е неповратен процес, но во животот значи дека има надеж, што значи и доверба.

Најдобар помош во храна

Најдобар животот помош што може да им даде на луѓето е Исус Христос. Ние ќе ги кажам за Исус, така што тие имаат можност да Го примат и да се спаси. Тогаш тие навистина добие живот. Да, тогаш тие ќе имаат вистински вечен живот.

Јован 03:15 . на секој кој верува во Него [Исус] да не загине, туку да има вечен живот.

Јован 3:16 . Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот.

Јован 3:36 . Кој верува во Синот [Исус], има вечен живот, но тој што не верува во Синот, нема да види живот, за Божјиот гнев останува врз него.

Живееме во време кога тоа е поважно од кога и дека ние кажам за Исус на луѓето, така што тие ќе бидат во можност да го прими и да се спаси. 

Луѓето треба надеж, и таа надеж е во Исус Христос!


Publicerades onsdag, 25 september 2019 16:28:18 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Missa inte detta!


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 10 juli 2020 15:50
Be för Marika så att hon blir fri från oro, ångest och rädsla så att hon vågar ta emot min kärlek. Jag vet att Gud har fört oss samman. Be så att hon ser kärleken. GVD, amen

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp