Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

Макс фон Сидов смрт - игра Исус во Џорџ Стиве

Филмот е најскапиот Библијата филм некогk

Холивуд кариера соблече во средината на 60-тите, кога Макс фон Сидоу се согласи да ја играат улогата на Исус во Џорџ Стивенс човек од Назарет.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 9 mars 2020 20:06

Хорор филм Егзорцист

Макс фон Сидов е познат по улогите во филмовите како Ингмар Бергман " Седмиот печат ", " Емигранти " и хорор филм " Егзорцист ".

Тој има солидна екипа зад него и еден од последните улоги, тој работел во " Игра на тронови ", како и три очи Равен и на " Војна на ѕвездите: Силата се буди ", како Лор Сан Tekka.

одигра Исус

Холивуд кариера соблече во средината на 60-тите, кога Макс фон Сидоу се согласи да ја играат улогата на Исус во Џорџ Стивенс " Човекот од Назарет ."

Филмот е најскапиот Библијата филм некогаш произведени. И покрај тоа што пропаднаа и публиката и критиката беше номиниран за пет Оскари, но освои ништо.

Никогаш не доби Оскар

Макс фон Сидов никогаш не добиле Оскар во светот на филмот - и тој беше само номиниран два пати.

Тој е 90 години.


Publicerades måndag 9 mars 2020 20:06:54 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp