Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Мајка ми е заглавен

неверојатна книга Стефан Hallman е!

Препорачувам "Мајка ми беше искасаа" на Стефан Hallman. Тоа е големо сведоштво за она што Исус може да направи за еден човек.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag, 21 september 2019 01:40

"Мајка ми е заглавен" е како Стефан пораснал во алкохоличари со многу борба, пополни, напад и кога Исус ќе го спаси.

Тоа е многу моќна книга која нема да остави никого рамнодушен.

Од содржината

Пеколот во домот, започна со мајка избегав од дома. Таа зеде автобус долу во градот за да се напие. Тоа беше толку ние рече: ". Мама е заглавен"

Јас ги мразев тие зборови. Знаев што значи кога татко ми дојде дома ... споменот на крвави сцени, и очајните крикови на мајката, кога таа лежеше во nersparkad агол и разнишана.

Ако татко ми дојде дома и мајка ми мирисаше на најмалку алкохол, тој отиде ревносни.

Сè што ќе почне кога влегов дома од училиште. Тогаш почувствував право во мене за мајка ми зеде пиво. Бев толку чувствителни на него како knarkhund. Ако таа беше донесена само неколку голтки носи Јас го направив тоа во секој случај.

Татко ми беше ист, тој почувствувал дека нешто не е в ред веднаш, и наскоро почна да пеколот повторно.

Јас не се осмелувам да си одам дома, ми се чинеше дека морав да се заштити мајка ми и моите три помлади браќа.

Сега почна ѓаволот пејзаж. Тој би можел да плескаат за неа со тупаница право во лице како крв и 'бликаа од носот, таа отиде на подот со несреќа и тој почнал да ја корне.

Неверојатни сведоштво за она што може да го направи Исус

Препорачувам "Мајка ми беше искасаа" на Стефан Hallman. Тоа е големо сведоштво за она што Исус може да направи за еден човек.

Тоа, меѓу другото, се серијали во христијанската весник пријател на домот.

Книгата е исто така погоден како evangelisationsbok.


Publicerades lördag, 21 september 2019 01:40:49 +0200 i kategorin Böcker och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 27 oktober 2020 17:44
TACK JESUS DU HJÄLPER S I MORGON ONSDAG PÅ ETT VIKTIGT MÖTE SOM HAN SKALL VARA PÅ HOS POLISEN ATT ALLT GÅR BRA DÄR JESUS ÄR MED HONOM OCH ALL RÄDSLA ÄR BORTA ATT KAN SOVA O VARA I VILA O FRID I ALLT.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp