Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Некој кој слуша и мечки

Јас ќе мислам на мојот стар модели во Христ&#

Жената која го слуша.

Во Skellefteå видов многу млади луѓе доаѓаат со вера и ние буквално живее во Црквата. Божјиот дух се чинеше голема мера и јас сум благодарен дека како млад христијанин мораше да се доживее ова. Благодарни на овие духовни отци и мајки кои слушав и ме однесе.


Av Andy Svensson
tisdag, 26 november 2019 15:19

Јас ќе мислам на мојот стар модели во Христа, кој беше таму за време на почетокот на мојот години како христијанин. Тие ми даде совет и удобност, но, исто така, укори.

Некои од вас знаат што живеев во северниот дел на Шведска за 23 години од мојот живот. Зима беше прекрасно убава со многу снег што сега му недостасува во gnällbältet каде што Бог ме донесе твое.

Bönetanten

Во Skellefteå каде што живеев 1991-1994 мин па јас bönetanten Ана-Маја, се чинеше дека таа не е толку многу и не направи голема бучава во Пентекостите црква каде што работев. Таа имаше контакт со небото и не знаеше што може да се постигне на моќта на молитвата.

Често бев на Ана-Маја и неа, се чувствував увери. Му реков на моите млади проблеми љубов за неа и таа ме праша.

Побаравме Skellefteå и спасение на младите луѓе. Научив истрајност во молитвата, вроди со плод. Секогаш толку се молевме заедно кога дојдоа до Ана-Маја.

Свен

Бидејќи јас живееле во соседството на Свен кој беше поранешен свештеник на Финска и го зеде со љубов се грижи за неговата болна жена, но нивниот дом секогаш беше отворена за еден млад човек кој сакаше Исус Христос.

Во Skellefteå добил духовни отци и мајки кои ме поддржаа и се молеше за мене.

Бриџит и Мартин

Потоа да се добие за да се донесе Бриџит и Мартин, кој, исто така, се молеше за мене и ме помаза со масло, кое што треба на автомобилот, да тие немале масло за јадење да ме помаза.

Во Skellefteå видов многу млади луѓе доаѓаат со вера и ние буквално живее во Црквата. Божјиот дух се чинеше голема мера и јас сум благодарен дека како млад христијанин мораше да се доживее ова. Благодарни на овие духовни отци и мајки кои слушав и ме однесе.

Тешко е денес да се најде на христијаните да доверба

Денес знам дека тоа е тешко да се најде на христијаните да доверба и се молат заедно, за жал. Наоѓање на некој кој ќе го слуша и бобинки е потешко денес да се најде. Ние треба да се научат да слушаат едни со други и да носат еден на друг е оптоварувања.

Јас не сум најдобриот писател, но пишувањето од мојата слабост и болка. Мојата сила и чест Исус Христос е мојот спасител и надеж.

Во живо како

Сакам да живеам како Ана-Маја, кој направи голема врева, но таа знаеше што две моли раце може да се постигне во царството на Бога. љубов и да се отвори во домот на Свен беше нешто што мораше да се запамети. Бриџит и Мартин беа запалени за Христа.


Publicerades tisdag, 26 november 2019 15:19:22 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 1 oktober 2020 15:49
Be för en ung kvinna som studerar till ett vård yrke, hon har svårt att hänga med i studier, hon kämpar men tyvärr verkar hon ändå inte riktigt klara av studierna, hon är ledsen och besviken.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp