Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Himlen TV7

Nationell bönedag utlyst av president Donald Trump

Anledningen är att rädda Amerika från Coronaviruset.

Nationell bönedag utlyst av president Donald Trump

Vilken annan statsledare eller politiker är villig att så ödmjuka sig i Sverige?


Av Nils
söndag, 15 mars 2020 01:52

Слушнав оваа вечер, 14 март од молитвите конференција Solnahallen вклучувајќи Ларс Enarsson, дека претседателот на САД, Доналд Трамп објави Националниот ден на молитва во САД утре, 15 март!

Причината за тоа е да се спаси Америка од Корона вирусот.

Таа се заснова на зборот на две Krön.7; 14 и Псалм 91

2 Krön.7; 14. "Ако мојата луѓе кои се нарекуваат со Моето име, ќе се смириме и да се молат и да го бара лицето Мое и се одврати од своите лоши патишта, тогаш јас ќе се слушне од небото и ќе му го простам гревот и ќе се лекува (лекување ) во својата земја. "

истиот стих Библијата употреба на bönerörelsen во Шведска со Ларс Enarsson сега се случува за повеќе од две години, и молете се за преродба во Шведска и Нордискиот регион.

Кои други лидери на држави или политичари се подготвени да се толку смирен во Шведска?

извор

Donald Trump Declares Sunday National Day of Prayer: 'We Are a Country That Has Looked to God in Times Like These'


Publicerades söndag, 15 mars 2020 01:52:28 +0100 i kategorin Läsarmejl och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ta emot Jesus nu


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp