Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Не, Грета не е Антихристот

Јас сум бил на читателот е-пошта беше испра&#

Грета Thunberg во ОН.

Слика: allas.se.

Јас го прочитав порано и денес во весникот ден дека некој во однос на движењето клима со движење заживување. Но движења заживување добијат надеж, кои не се во движење клима. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag, 30 september 2019 21:31

Јас сум бил на читателот е-пошта беше испратена до мене каде што писателот прашува дали 16-годишниот еколошки активист Грета Thunberg е антихристот. На тоа прашање можам да одговорам веднаш: 

"Не, Грета Thunberg не е антихрист." 

Грета е жена. Библијата вели дека Антихристот е човек, па шпекулациите паѓа веднаш. Тоа не е во согласност со Библијата. 

2 Thes 2: 3 . Никој да не ве измами на било кој начин. На тој ден нема, освен ако не е веќе направен отпадот, а човекот на гревот, погибелта син [односно на еден маж], се откриваат.

Човек не треба да се критикува

Се разбира дека не објавуваат читателот е-мејл. Покрај mejlets содржина е unscriptural, јас, исто така, ќе биде линчуван. И последното нешто што е чудно. Тоа очигледно не е да се критикува Грета Thunberg. 

Читам дека еден фудбалски тренер кој рече глупави работи со неа сега се  отпушти . Секако, тоа е несоодветен јазик, но да се разбере она што сакам да кажам. Претходно, сум видел клип од американската телевизија, Верувам дека тоа беше, каде што го критикуваше 16-годишната девојка која веднаш беше кажано надвор од друг човек со зборовите: 

"Како се осмелуваш да го критикуваат на дете, вие сте возрасен човек?!"

Таа не е само дете, но таа исто така има три дијагнози, која што претходно се прочита на Википедија , но сега тоа само вели дека имала "тешка депресија и искусни чувството на бесцелност", а нејзиниот 2.018 одлучи "со цел да се наместо да паѓа назад во депресија, оди во акција ".

Ако критикувате Грета може да биде обвинет за критикување на болно дете. На овој начин, не го сите форми на критики против движење околу Грета Thunberg.

основните сили

Се разбира, тоа не е таа кој го направил тоа таа стана толку добро познато е, но тоа е bokomliggande сили и економски интереси. 

Јас не критикуваат Грета, таа е дете - и скапоцено човечко суштество - што треба Исус Христос. Она што јас влијае лошо на основните интереси и сили. Првиот пат кога го видов Грета Thunberg, веднаш бев вознемирена. 

Потоа Грета не стане толку голем, а сепак јас реагираа толку. Тоа е чудно што сите медиуми се зад себе и да одговара на неа. И од таа причина треба да се разбере дека секој има нешто недостасува. 

Дури и мојата 13-годишна ќерка, која е Грета на Instagram , дека нејзиниот говор на ОН беше лажен , и таа ми кажа сосема спонтано мене, пред да имав време да се каже ништо.

Значи оние кои стојат зад Грета Thunberg беше паметна, кога тие ја испрати надвор, бидејќи едноставно не може да се критикува болно дете!

И таа беше, згора на сè да се добие Нобеловата награда за мир треба, повеќето се разбере дека тоа е лажен. Претходно, заменик претседател и климатските активист на Ал Гор, доби награда за документарен филм тој го направи. Ги прочитав дека предвидувањата во неговиот филм се лаги и не се обистини

Во ситуации како оваа може да се каже дека имате само десет години, во која да се спаси планетата. Истото вели Грета и другите деца нејзиниот поранешен рекоа истото. И тоа беше за околу  20 - 30 години !

Земјата нема да одат под

Земјата нема да оди повеќе од десет години - не 20 или 30 години. Значи сите пророци на несреќата што доаѓа со таквите пораки се лажни. Прво, тој мора да се врати, и тој ќе се врати во Ерусалим на оваа земја! 

Ако почвата има отиде под, тогаш Исус не земјата да се врати. Затоа, ние разбираме дека овој вид на кобни пророштва се лажни. 

Но, откако Исус царува на земјата за илјада години по неговото враќање, тогаш тоа ќе биде ново небо и нова земја! Но, нема да има уништување - тоа ќе биде повторното раѓање.

Некој дури и напишани во списанието црква да Грета Thunberg е пророк . Не, таа не е пророк. Ако таа, сепак, ќе биде пророк - тогаш тој е лажен. Пророк пророкува на надеж во Исус Христос, а не како некоја порака како Грета излеваш кои се без надеж и спасение. 

Библијата вели:

Изреки 23:18: Секако дека како иден, и вашата надеж нема да биде за ништо.

Еремија 29: 1: Јас ги знам замислите, имам за вас, вели Господ, замисли за мир, а не за несреќа: да ви дадам иднина и надеж.

Изреки 24:14: Така е со знаење и мудрост за твојата душа. Ако ги најдат, имаш иднина, и твојата надеж нема да биде за ништо.

Еремија 31: 1: Има надеж за својата иднина, вели Господ. Вашите деца ќе се врати во својата земја.

Не, Грета не е Антихристот

Јас го прочитав порано и денес во весникот ден дека некој во однос на движењето клима со движење заживување . Но, во христијанските движења заживување имате Исус во центарот да се добие надеж, кои не се во движење клима. 

Но движење климата стана религија. Го најдов видео на YouTube на тема: " Зелена преродба | новата клима религија ". Ларс Берн Swebb телевизија повик дури и Грета Thunberg е движење за клима култот судниот ден . Во секти, знаеме дека луѓето се врзани и угнетените, но во Исус Христос, луѓето се ослободени.

Ако се вратиме на почетокот на овој член, се разбира, не е Грета Thunberg Антихристот. Таму, читањето на пораки печатач премногу. Во е-мејл ја подига како до Грета презиме е 666 и дека бојата е како исламски зелена. 

Но, од друга страна може да еколошкото движење да бидат дел од промоцијата на Антихристот. Постојат силни сили зад глобалното движење на животната средина што може да резултира со доаѓањето на Антихристот е на тронот. движењето на воздухот не е целосно невин. Во сето ова, луѓето може да биде злоупотребена и да биде пиони во цинична игра.

Нарушување на значења на Редот

Јас исто така ќе зборуваме за тоа како да се даде збор различно значење. Понекогаш читам дека Грета "образование штрајк" кога има прашање на училиштето штрајк. За тоа како таа може да штрајк училиште во друга земја, како што се САД? 

Или го нарекуваат "штрајк" или "клима штрајк". Тоа не е прашање на неколку штрајкови, демонстрации, но и пропаганда. Треба да се јавите работи за тоа што е. Но, на тој начин тие го посееш идеи и концепти во умовите на луѓето да имаат влијание врз нив во одреден правец. 

Прашајте Грета Thunberg и молете се за сите други луѓе кои немаат надеж. Молете се дека евангелистите и други слуги на Господ ќе го испрати до нив, така што тие го слушаат славното пораката на Господ Исус Христос, така што тие да го прифатат и да се спаси!

Матеј 09:38 . Затоа се молиме на Господ да испрати работници на Својата жетва.

Јас, исто така прочитав некаде дека христијанинот претставник, јас верувам дека тоа беше свештеник, рече дека најважниот проблем што го имаме денес е климата и животната средина. Не, тоа не е главниот проблем. Главниот проблем е во тоа што луѓето треба да го прифатат Исус и да се спаси.


Publicerades måndag, 30 september 2019 21:31:16 +0200 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 27 oktober 2020 17:44
TACK JESUS DU HJÄLPER S I MORGON ONSDAG PÅ ETT VIKTIGT MÖTE SOM HAN SKALL VARA PÅ HOS POLISEN ATT ALLT GÅR BRA DÄR JESUS ÄR MED HONOM OCH ALL RÄDSLA ÄR BORTA ATT KAN SOVA O VARA I VILA O FRID I ALLT.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp