Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

netiquette

И некои netiquette во коментарите на Apg29

Кристер Åberg како емотикони.

Кристер Åberg како емотикони.

Неверојатна како што звучи, постојат неколку (Забелешка: неколку) кои постојано се најдат себеси во редот на начин што никогаш не изгледа како промена. 


Christer ÅbergAv Christer Åberg
onsdag 6 november 2019 19:05

netiquette

И некои netiquette во коментарите на Apg29.

1️⃣ Понекогаш убави луѓе доаѓаат на добри односи во коментари. Мој совет е да не започнете да дискутирате и да си одат едни против други. Ти пишувам вашето мислење, тогаш тоа е добро.

Тие се однесуваат едни кон други начинот на кој сакате да се третира, во спротивно тоа нема корист да се напише нешто.

2️⃣ Дали нешто несоодветно во коментари, можете да пријавите за мене. Коментари кои коментари прашање deletade секогаш награден со преземање deletade. Apg29 никогаш не објаснува зошто коментар е deletad. Ова треба да биде само-разбирање.

3️⃣ Ако сакате да ја критикуваат Apg29 или разговараат за мене (Кристер Åberg), можете да го направите на друго место, но не тука.

4️⃣ Ако сте биле поставени во листата за модерирање и не би сакал да се врати во и коментар, тогаш тоа е само за да се задржи добрата Netiquette 🙂. 

5️⃣ размножување ред учења се разбира, не е дозволено. Коментатори кои го прават тоа се deletade и вети дека во листата за модерирање.

6️⃣ коментатори кои само оди против она што е напишано во статии може да се направи тоа на друго место, но овде не.

7️⃣ разбира, не незаконитости припише.

❗️ неверојатна како што звучи, постојат неколку (Забелешка: неколку) кои постојано се најдат себеси во редот на начин што никогаш не изгледа како промена. 

❤️ Но заблагодарам на сите вас кои се добро се однесувал и пишува навистина добри коментари со љубов тон и спасение за очи! Ќе се создаде многу убаво климата на Apg29 и се шири прекрасен мирис!

Bönesidan  🙏

✔️ Овие правила се разбира bönesidan премногу. Но, бидете свесни дека постои bönesida и нема страница за разговор, или "страница за печатење". Нешто што не е молитва или tacksägelseämnen deletas.

✔️ не истакне луѓе со именување на нивните полно име, и ова се однесува на вашите текстови.

✔️ Klagoböner, одмазда молитви и hatböner очигледно не е добредојден.

✔️ Ве молам спасение на вашите очи кога ќе го испрати во bönämnen.

📝  Читач Пошта

Ако имате нешто да се каже за тоа почива на христијанските принципи, па ве молиме пишете ни читач на е-пошта! На e-mail треба да биде најмалку 300 зборови, но по можност 500 или повеќе. Сведочи за Исус, спасението, крштевање, крштевањето во Светиот Дух, одговорил на молитвите и да одат со Исус. Потребно е во ова време во кое живееме!

Можете да  ни e-mail директно да Apg29 или да ги печатите читач на е-пошта во оваа форма .

💡 Запомни

Запомнете дека читателот пораки и коментари имаат свои мислења. Ако е напишано мислење дека јас не ги делат, не можете да ме обвинуваат за тоа! "Вината од страна на здружението '( здружение на долг ) не се вклучени тука!

Ова исто така важи и за статии и видеа кои не се направени од мене, или ако јас интервју некој во моето студио што јас не го делат истото мислење со.

😃

Но, како среќен сум што и многу други ја посетите мојот блог сајт Apg29 и се погледне во мојот различни живо!

Споделете ги направи среќни со толку многу други дека таа е човечки можно!

Бог да те благослови изобилно и да го имаат навистина добро!

Кристер ÅbergPublicerades onsdag 6 november 2019 19:05:44 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

lördag 28 november 2020 13:20
Hjälp Herre min Jesus

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp