Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Världen idag

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Пастор сериозни молитва не беше смешно

Весникот на ден се на забавата на свештени


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 7 oktober 2019 13:33

рак

Ден и социјалните медиуми се шири мобилни сурфање на пасторот додека тој го водеше собранието во молитва. Напишав ништо за тоа затоа што мислев дека министерот може да прочита bönämne додека тој се молеше. Многу точно. Ден пишува во нова статија:

- Имаше пријател министер од Охајо чија жена има рак, вели Пери Стоун.

- Јас зедов мојот телефон да го миса.

Значи одговорот на сите оние кои сметаат дека ситуацијата е смешно е дека има нешто комично на сите со него.

- Сте го направиле вашата забава во мојата сметка за свештеник чија жена има рак.

Свештеник објаснува во нов видео на YouTube.

Понекогаш ние треба да дознаете på¨varför работи што се случуваат, а не скокне до заклучоци. Тоа не може да биде како што изгледа да биде.

На ден можеби треба да се извини?

Неспортското однесување

Понекогаш тоа се случи и дека луѓето околу мене се испад само дека сум останал во мојот мобилен телефон. Тоа се случило два пати дека јас ќе ја добие во автомобил. И тогаш јас не surfed дури и со мобилен телефон или погледна во него. Тоа беше доволно дека сум бил во него, а потоа тие заклучија дека ќе сурфаш или се види тоа. 

Што и да е, бидејќи јас не знам, но јас се сомневаат дека се љубоморни затоа што на мојот блог сајт Apg29. Во прилог на чување во контакт со луѓе јас го користам мојот мобилен телефон да се ажурира и работа на мојот блог сајт. Еден од нив, тогаш побара извинување, не на другите.

Сега вие не треба да биде љубоморен. Исто така можете да започнете блог и се шират Евангелието за славата на Исус Христос!


Publicerades måndag 7 oktober 2019 13:33:13 +0200 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29 med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

torsdag 2 juli 2020 17:49
Be för min man som mår psykiskt och fysiskt dåligt. Be att vi kan prata ned varann igen.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp