Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Пасторот сериозни молитва не беше смешно

Весникот на ден се на забавата на свештени


Christer ÅbergAv Christer Åberg
måndag 7 oktober 2019 13:33

рак

Ден и социјалните медиуми се шири мобилни сурфање на пасторот додека тој го водеше собранието во молитва. Напишав ништо за тоа затоа што мислев дека министерот може да прочита bönämne додека тој се молеше. Многу точно. Ден пишува во нова статија:

- Имаше пријател министер од Охајо чија жена има рак, вели Пери Стоун.

- Јас зедов мојот телефон да го миса.

Значи одговорот на сите оние кои сметаат дека ситуацијата е смешно е дека има нешто комично на сите со него.

- Сте го направиле вашата забава во мојата сметка за свештеник чија жена има рак.

Свештеник објаснува во нов видео на YouTube.

Понекогаш ние треба да дознаете på¨varför работи што се случуваат, а не скокне до заклучоци. Тоа не може да биде како што изгледа да биде.

На ден можеби треба да се извини?

Неспортското однесување

Понекогаш тоа се случи и дека луѓето околу мене се испад само дека сум останал во мојот мобилен телефон. Тоа се случило два пати дека јас ќе ја добие во автомобил. И тогаш јас не surfed дури и со мобилен телефон или погледна во него. Тоа беше доволно дека сум бил во него, а потоа тие заклучија дека ќе сурфаш или се види тоа. 

Што и да е, бидејќи јас не знам, но јас се сомневаат дека се љубоморни затоа што на мојот блог сајт Apg29. Во прилог на чување во контакт со луѓе јас го користам мојот мобилен телефон да се ажурира и работа на мојот блог сајт. Еден од нив, тогаш побара извинување, не на другите.

Сега вие не треба да биде љубоморен. Исто така можете да започнете блог и се шират Евангелието за славата на Исус Христос!


Publicerades måndag 7 oktober 2019 13:33:13 +0200 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 21 oktober 2019 13:30
Beder om ekonomisk mirakel är i stor nöd hjälp mig i Jesus kristus namn - han vet jag är ingen slösa det lilla av värde stulits. Vän och vänner som är seriösa på alla sätt och vis. Hem bil jobb

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

Apg29 använder cookies. Genom att surfa på Apg29 godkänner du användandet av cookies.

↑ Upp