DONERA - bli månadsgivare (Paypal) - SWISH: 072 203 63 74

Apg29.Nu

Language Apostlagärningarna fortsätter i vår tid!

Пророкува Астерикс во 2017 година на коронави

Во стрипот Астерикс и големата трка од 2017 поk

Астерикс и големата трка.

Фото: Од албумот Астерикс и големата трка.

Еден од учесниците во стрипот Астерикс и големата трка која беше објавена во 2017 година во Шведска се нарече само коронавирус, па дури и "Големата коронавирус", и неговите помошници наречен Bacillus.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 22 mars 2020 23:10

Слика на Астерикс и големата трка.

"Големиот коронавирус"

Еден од учесниците во стрипот Астерикс и големата трка која беше објавена во 2017 година во Шведска се нарече само коронавирус, па дури и "Големата коронавирус", и неговите помошници наречен Bacillus.

Ова е очигледно шегува, но не може да биде директно забава денес, со оглед на тоа што се случува во светот по повод на коронавирус Covid-19.


Од стрипот Астерикс и големата трка.

Пророштво?

Не сум ја прочитате целата serielabumet, но само дојде во контакт со некои слики од интернет.

Но јас искрено не мислам дека тоа е пророштво или предвидување на коронавирус Covid-19 што ја погоди светот во 2020 година.

коронавирус семејство

Covid-19 му припаѓа на семејството на коронавирус, па коронавирус разбира, беше познат во 2017 година, кога креаторот на серијата албум шегуваше во врска со тоа.

Но, со оглед на моменталната ситуација, тоа не е чудно да се каже во најмала рака запрепастен кога ќе наидете на серија.


На насловната страна на Астерикс и големата трка.

Исус ги понесе нашите болести

Ликот во Астерикс и големата трка наречен "Велики коронавирус" и што може да мислам дека коронавирус Covid-19 е голем, кој во принцип може да се затвори целиот свет.

Тоа е само африкански земји кои се чини дека да се биде поштеден од тоа. но коронавирус не е голема! Постои мала вирус - невидлив вирус - како Исус одамна биле поразени на крстот на Голгота!

Кога Исус умре на крстот што го носел, освен за нашите гревови, дури и нашите болести! На крстот, Исус го победи ѓаволот и сите демони.

Исус воскресна од мртвите и животот денес. Сега има спасение и исцелување во негово име!

добиваат Исус

Дали сте го добиле Исус? Дали си спасен? Крајно време е за вас да го добие сега ако не се.

Примање на Исус денес како Господ во вашиот живот и верувам дека Бог Го воскресна од мртвите. Тогаш ќе бидат зачувани и ги добиете сите вашите гревови се простени!


Publicerades söndag, 22 mars 2020 23:10:24 +0100 i kategorin och i ämnena:

ANNONS:Världen idag

Rekommenderas

Stor intervju med Christer Åberg i tidningen Världen idag. "Gud bar Christer efter höggravida fruns död." Både text och video!


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg - Apg29.Nu


Dagens datum

V 02, lördag 16 januari 2021 kl 03:12

Dagens namn

Hjalmar, Helmer

Dagens bibelord

“[Abrahams sanna barn] Jesus sade till de judar som hade kommit till tro på honom: "Om ni förblir i mitt ord är ni verkligen mina lärjungar. Ni ska lära känna sanningen, och sanningen ska göra er fria.” (John 8:31-32)

Dagens bön

Fader möt var och en idag och omslut dem på alla sidor. Möt också Hjalmar och Helmer. Tack för din stora kärlek och nåd som du har visat oss genom din Son Jesus kristus. Amen.


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 15 januari 2021 16:21
The Jesus is The Lord with Angels? Go into my Mama and my Broter Room. Bless?

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

Wikipedia om Christer Åberg

↑ Upp