Language

Apg29.Nu

BUTIK NY! | Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare!
SWISH: 072 203 63 74

REKLAM:
Salvation

Програмата На предното седиште успех на г

- Оваа серија не е за привлекување луѓе кон к

На предното седиште.

Слика: Светот денес.

Успехот на програмската серија на Химлен ТВ7 на предното седиште е непосреден.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 15 november 2020 20:16

Успех на гледачот

Јас морав да бидам дел од првата програма во иницијативата за евангелизам на Химлен ТВ7 На предното седиште. Досега се снимени 22 програми, а покрај мојата, прикажана е и уште една програма. Во таа програма е интервјуиран Фејсал Алами, кој на страницата на програмата е опишан како поранешен „ крал на дрогата над Лидинг “. Успехот на овие програми е непосреден.

"Програмата веќе се однесуваше на сите други кога станува збор за гледање. Дури се однесуваше на нашата најпопуларна програма досега, Израел њуз, која се емитува секоја вечер", вели Пер Шквист.

Избришете ги солзите

Серијата „На предното седиште“ е во продукција на евангелистот на ТВ каналот Пер Шквист. Четвртина час, тој се вози во позајмени луксузни автомобили и разговара со патник кој го споделува своето сведоштво и ја охрабрува молитвата.

"Морав да застанам и да ги исушам солзите за време на снимањето. Тогаш е огромна радост да ги слушам луѓето како раскажуваат за нивните моменти со Исус кои го менуваат животот", вели Пер Шквист.

Досега се емитувани две програми

Светот денес пишува :

Гости во двете епизоди што се емитувани досега се блогерот Кристер Åberg и Фајсал Алами, соодветно, кои на страницата на програмата се опишани како поранешен „крал на дрога над Лидинг“.

Фејсал Алами | На предното седиште (наркодилер кој најде мир со Господ)

„Фејсал беше крал на дрогата над Лидингö и владееше со страв. Кога животот започна да оди надолу, тој абдицираше пред кралот Исус“.

Кристер Åberg | На предното седиште (изгубени двајца членови на семејството, но го најдоа патот назад кон радоста)

"Единственото нешто што го носи е Исус. Кристер Еберг го доживеа ова низ тешките животни предизвици. Кристер е блогер и автор и работи со apg29.nu, меѓу другото."

Алатки за евангелизам

Химлен ТВ7 се надева дека собранијата и поединците ќе ја прифатат програмата како алатка во нивното евангелизам. Во моментов, се развиваат мисли за тоа како гледачот треба да може да добие библија или друг материјал за следење, пишува светот денес.

Гледајте ги претстојните програми на Химлен ТВ7 .


Publicerades söndag, 15 november 2020 20:16:43 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Direkt med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 27 november 2020 10:36
Jesus, när jag går in på apg29 så känner jag att den är hemsk, många kristna behandlar varandra illa. Tråkigt, dessutom hånas denna sida av icke kristna, jag kan inte klandra dem, Bed för alla. Amen!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
DONERA till Apg29 - bli månadsgivare
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp