Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

KJV

KJV сега има своја веб-страница: bibelonline.se

KJV.

Го прочитав KJV и смета дека тоа е несомнено најдобриот шведски превод на Библијата!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
torsdag 7 november 2019 18:19

KJV - SRB NT книги GT сега има свој веб-сајт, bibelonline.se . Овде можете да пребарувате за текст во Библијата, ископирајте го текстот што сакате и многу повеќе.

Прочитајте исто така:

Посетете исто така:

www.bibel.se - KJV

препорачувам

Го прочитав KJV и смета дека тоа е несомнено најдобриот шведски превод на Библијата !

Силно препорачувам сите да ја прочитате на KJV. Постои превод на Библијата дека можете да им верувате и кои дава вера во Божјата Реч!

KJV пишува на неговиот веб-сајт bibel.se:

Господ ја зачувал својата Реч

Понови преводи на Библијата, како што се 2000 и Шведската народна Библијата е базиран на новиот основен текст кој дојде во 1970-тите. новиот основен текст се разликува од стариот основниот текст од околу 3300 места во Новиот Завет.

Ние се даваат застапниците шведскиот KJV дека ние се држиме до старите основниот текст се користи од страна на христијаните низ христијанската ера. Ние веруваме дека Господ го чуваат својот збор.

На меѓународно ниво, исто така, ја брани британската Библијата општество Троичниот Библијата општество, Примените текст, кој му дава на Кралот Џејмс верзија во Англија. Во САД, меѓу другите организации на американскиот начин на живеење и Деканот Burgon општество.

[...]

Шведската KJV го следи стариот основниот текст

Од нашиот стар шведската реформација Библијата, црквата Библијата Чарлс, многу верно го следеше примените текстуални, решивме да го ревидира овој стар Библијата и желби со Господовата помош се осигури дека таа ќе живее во јазик костим современ. На неколку наврати, кога Црквата Библијата се разликува Чарлс од примениот текст што го имаме со помош на грчката познавања преведоа директно примениот. Ова значи дека KJV е основниот текст верен превод на примените текстуални и на приликите кои можете да изберете различни опции за интерпретација, имаме, како по правило избран толкувањето најде во црква Библијата Чарлс. тоа KJV Новиот Завет е современ превод на оригиналниот грчки примена на текст, а тоа е, исто така, ревизија на Црквата Библијата Чарлс. Покрај тоа, во превод на англиски Кралот Џејмс верзија имал големо влијание врз работата на Новиот Завет. Секој кој сака да се најде шведскиот еквивалент на Кралот Џејмс верзија исто така треба да се избере KJV, како овие преводи верно ги следи оригиналниот грчки текст.

Пред Apg29 имаше Новиот завет на KJV, туку затоа што сега има свој веб-сајт, па јас ќе се однесуваат таму!


Publicerades torsdag 7 november 2019 18:19:57 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Ha-ha-ha-ha


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

fredag 30 oktober 2020 20:32
Snälla, hjälp mig att be om Guds vilja över min son liv. Att Gud griper in och möter honom. Troende vänner/tjej i jesu namn

Senaste kommentarer


Aktuella artiklar



STÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp